רז שכניק

"גאה להיות זמרת של ארץ ישראל היפה והטובה"

דורית ראובני הגיעה להתארח אצל רז שכניק באולפן של 103fm וסיפרה על הלהיטים שלה • וגם העבירה ביקורת על יחס התקשורת לזמרים הוותיקים


דורית ראובני פרצה אל עולם המוזיקה כששירתה בלהקת פיקוד המרכז. במהלך הקריירה הוציאה להיטים רבים, כמו: 'היום היום', 'אדם צובר זיכרונות' ו'האיש מן הבקעה'. בשיחה עם רז שכניק באולפן של 103fm, סיפרה ראובני על תחילת הקריירה וההצלחה הגדולה שנמשכת עד היום. 

תחילה, סיפרה על ההצלחה המפתיעה מבחינתה של השיר 'היום היום'. "לא חשבתי שזה יהיה אחד השירים הכי אהובים. השיר הזה נגע ונוגע עד היום", אמרה ראובני, והוסיפה לגבי הקאבר שביצעה לו שרית חדד, "זה עשה לי איזה קוואץ' בבטן, כי פתאום זמרת לוקחת מזמרת, זה לא כל כך מובן מאליו, וגם לא קרה שום דבר בינינו".

לעומת זאת, ראובני ציינה כי כשאברהם טל ביצע קאבר לשיר 'אדם צובר זיכרונות', "מאותו רגע שהשיר יצא, כבר צלצלו מהרדיו וכבר הייתה לנו הופעה משותפת וכבר היה קשר, ופה לא היה קשר. אבל היא (שרית חדד) הביאה את השיר אחרי 30 שנה לדור הצעיר. אז אמרו לי 'דורית, זאת מחמאה', אז תודה". 

בהמשך סיפרה על להיט נוסף שלה 'ציפור בגשם' שכתבה רחל שפירא והלחין מוני אמריליו. "רחל כתבה את השיר על עצמה ואני נורא שמחה שאוהבים את השיר הזה גם היום", אמרה. 

במהלך השיחה, ראובני התייחסה לשיר נוסף ששרה והפך מיד ללהיט גדול, 'האיש מן הבקעה' שכתב חיים חפר לזכרו של אל"מ אריק רגב ז"ל שנפל בבקעה. "בשבילי זה פשוט שיר אהבה. אני מתייחסת ל'נסיך על סוס לבן' כשיר אהבה. הוא מושמע בכל הופעה, שלא לדבר על ימי הזיכרון ואז הוא מוקדש", הסבירה.

לגבי זה ששירים רבים שלה מושמעים בימי הזיכרון, אמרה: "אני מאוד גאה להיות זמרת של ארץ ישראל היפה והטובה, ואם תשים לב, שהיום לא כותבים שירים כאלה ולא מילים כאלה, נעלמו שירי המשוררים, ונעלמו הלחנתם. פעם היה אפילו ערב שירי משוררים".

לדבריה, התקשורת לא מתייחסת מספיק לזמרים הוותיקים. "אין לנו את הכבוד במדיה, לעומת ההופעות החיות, שאנשים שבאים, מחבקים, אוהבים".

06/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רז שכניק ודורית ראובני
רז שכניק ודורית ראובני  |  צילום: 103fm
Paris