רבקה מיכאלי

"אמרתי לאריק שאני לא מנגן טוב, אז הוא אמר 'בוא תנגן רע'"

ספר חדש בשם 'צליל מכוון' יוצא בימים אלה ומאגד בתוכו את היצירה הענפה של יצחק קלפטר • האמן המוערך סיפר לרבקה מיכאלי על סיפורים מאחורי השירים


רבקה מיכאלי שוחחה עם יצחק קלפטר לכבוד ספר חדש שיוצא בשם 'צליל מכוון' שמאגד בתוכו 42 משיריו של האמן המוערך, עם מילות השירים, תמונות, תווים, ואקורדים מהקלאסיקות שכולנו מכירים ואוהבים. 

תחילה שיתף על ההקלטות של 'צליל מכוון', "הקשבתי להקלטה בקולו של אריק ואמרתי לעצמי, אלוהים ככה אני לא יכול לעשות את זה. הרגשתי... מה אני הולך לשיר את השיר הזה? ככה כמו שאריק עשה את זה, עם הקול המחוספס שלו, שילוב של לא יודע איזה מילים, הייתה תמימות בדרך שהוא שר. בסוף עשיתי את זה, ועד היום אני יודע שהביצוע שלו היה יותר טוב", המשיך וסיפר על החבר שאיבד, "הוא לא סתם אריק הגדול".  

בהמשך סיפר על תחילת דרכו ועל הסיבות שהביאו אותו לכתוב ולנגן, "קשה לי להסביר איך התחלתי לכתוב, לא יודע בדיוק איך, פשוט כתבתי שירים. זה הצליח. אריק פנה אליי שאכתוב לו, שאנגן לו, אמרתי לו 'תשמע, אני לא מנגן טוב', אז הוא אמר לי, 'יצחק תבוא תנגן רע', אז ניגנתי רע".

על הספר אמר כי "זה לא ספר רגיל. יש בו תווים וטקסטים, וסולואים לזמרים שרוצים לשיר, ומוזיקאים שרוצים לנגן את השירים. זה לא ספר רגיל של היסטוריה". בנוסף עלה לשידור גם עורך הספר יורם סימן טוב שסיפר על ההכנה של הספר והכתיבה המשותפת עם קלפטר. 

 

07/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק קלפטר
יצחק קלפטר  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris