רז שכניק

"ההעפה של הפיפס עשתה את כל הקריירה שלי"

לכבוד יום הולדתו של אביב גפן, חזרנו לשיחה שלו עם רז שכניק על האלבום 'עכשיו מעונן' • וציין: "הכול התמרכז לדיסק הזה שהיווה את הפריצה האמיתית"


האלבום 'עכשיו מעונן' של אביב גפן יצא ב־1993, ועורר סערה שנמשכת עד עכשיו. גפן הגיע להתארח באולפן של רז שכניק ב־103fm, וסיפר על אותו אלבום מיוחד, תהליך הכתיבה של האלבום והסיבות להוצאת האלבום. 

"זה הגיע מכישלון מאוד גדול של הדיסק הראשון 'אור הירח' שלא הלך. הייתי במצב של כישלון. אמרתי, 'אם אני נופל, לפחות ליפול עם האיפור והגלימה, שלפחות יהיה משהו בומבסטי. הסוף של השיר הזה עם 'דור מזוין' והצעקה, זה נעשה בעצם באופן ספונטני באולפן", סיפר.

לדבריו, "לימים, חיים שמש הציע שבסינגל שייצא לרדיו, ה'מזוין' נהיה פיפס. אמרתי לו, 'שיעוף הפיפס', וההעפה של הפיפס עשתה בעצם בעיניי את כל האלבום ואם תרצה, את כל הקריירה שלי".

לגבי תהליך כתיבת השיר, ציין שהוא כתב זאת בזמן תקופה קשה של משפחתו. "היה פירוק בבית, בלי ההורים ביחד ועם שירה בצבא. אני נפרדתי מקארין אופיר והתחלתי להיות עם אילנה, אז גם שירי האהבה בעיניי הכי יפים כמו 'אולי' וכאלה, היו שם. הכול התמרכז לדיסק הזה שמבחינתי היווה את הפריצה האמיתית". הדגיש: "זה היה דיסק עם המון אמוציות". 

10/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: עטיפת אלבום 'עכשיו מעונן'
Paris