רז שכניק

"היה לי ברור שזה מה שאני הולך לעשות בחיים"

הזמר והיוצר יזהר אשדות התייחס לבחירה בו לקבלת פרס אקו"ם על מפעל חיים, על שם נעמי שמר: "זה נעים, התחושה שיש אנשים שמעריכים את הדרך שלי"


המוזיקאי, הזמר, היוצר והגיטריסט יזהר אשדות צפוי לקבל את פרס אקו"ם על מפעל חיים על שם נעמי שמר ז"ל ואהוד מנור ז"ל, לצד רמי קלינשטיין. בשיחה עם רז שכניק ב־103fm, אשדות הגיב לידיעה על קבלת הפרס המרגש. 

"קודם כל זה נעים, התחושה שיש אנשים שמעריכים את הדרך שלי, בעיקר שזה הקולגות שלי, שזה הכי מרגש", הודה. "זה לעצור לרגע ולחשוב 'איזה כיף' ולהמשיך הלאה. אני פיתחתי לעצמי מן מנגנון כזה במשך השנים, כשיש ביקורת רעה להתאבד עליה, לכעוס ולהיות עצוב, רק עשר דקות, ואותו הדבר עם ביקורת טובה, עשר דקות לשמוח ולהמשיך הלאה. לא לקחת את זה יותר מדי לראש וללב". 

באשר לדברים העומדים על הפרק, סיפר: "סיבוב הופעות שחוגג 30 שנה שלי ושל קריירת הסולו שלי. הייתה סדרת הופעות שארחתי חברים שלי מכל השנים. זה יצא כל כך יפה שאני מוציא אלבום בהופעה חיה, עם כל הביצועים המשותפים. זה יוצא בעוד כעשרה ימים".

"כשאתה בן עשרים אתה לא יודע לחשוב דקה קדימה. אתה רק חושב על מה שאתה עושה עכשיו ואיך לעשות אותו הכי טוב. היה לי ברור שזה מה שאני הולך לעשות בחיים, אני הולך להיות מוזיקאי ומפיק, אין עוד אופציה. אם היית אומר לי בגיל 20 שאני הולך לחיות את כל החיים שלי בישראל ואני הולך לשיר בעברית, זה היה נראה לי מדע בדיוני, וזה קרה", שיתף. 

02/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יזהר אשדות
יזהר אשדות  |  צילום: 103fm
Paris