103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי על העסקה של נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין: "הייתה לו את ברכת הרב פינטו"

נתן מקריא קטע שנכתב יום לאחר שדנקנר הגיע להסכם עם אלשטיין ותוהה לאן נעלמה האופטימיות של האיש שהאמין בחברת IDB - אז מדוע ברגע האחרון הוא החליט למשוך את העסקה בחזרה? זהבי: "אל תאמינו לרבנים ולבעלי הון." בהמשך תוהה נתן אם גמר 'מאסטר שף' התקיים באילת - האזינו! 

אני רוצה לפתוח עם קטע ארכיון שהיה לא מזמן, לפני שלושה שבועות, ב-14.6.2013. כדאי שתשימו לב איך מתרחשים דברים בעולם הפיננסי של מדינת ישראל, שנוגעים לכל אחד מכם. הקטע נראה ונשמע על פניו קצת הזוי, והנה הוא:

"יום ראשון, חמש אחר הצהריים, טרקלין ארבל בנמל התעופה בן גוריון. איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין מסתובב במקום עם חיוך ענקי כמי שסגר את עסקת חייו. כמה שעות קודם לכן בבית המשפט המחוזי בתל אביב החליט השופט איתן אורנשטיין להעניק ערכה של חודשיים לנוחי דנקנר, שותפו של אלשטיין, כדי שיוכל למכור את חברת 'כלל ביטוח' ולהחזיר חלק מחובותיו. אלשטיין חש בטוח בעצמו, הוא דחה את הספקות שהתעוררו סביב היכולת שלו להציל את איי.די.בי בזמן הקצר שנותר. אלשטיין שיחזר בפני מקורביו, שלום לפידות ושאול צאיג, את שבעת החודשים שעבר מאז עשה סיור בקברי צדיקים בארץ שבסופם נועד עם רבו האדמו"ר יאשיהו פינטו".

אדוארדו אלשטיין

"הרב אמר לי שעשרות אלפי אנשים בישראל עלולים לאבד פרנסתם בעקבות המשבר באיי.די.בי.", סיפר אלשטיין, "הוא ביקש שאעניק את כל הניסיון שיש לי לנוחי דנקנר, פגשתי את דנקנר, לא הכרתי אותו כמעט לפני כן, דיברנו 8 שעות, אמרתי לו 'אני כאן כדי לעזור', אלשטיין חזר לארגנטינה אחרי שנפגש עם דנקנר, הוא נועד שם עם שניים מחבריו הבנקאי המיליארדר יוסף ספרא והיזם אלי אורן, שניהם מסאו פאולו ברזיל. השלושה שולטים על קניונים, מפעלי טקסטיל, שדות חיטה ונדל"ן", הקיצר עשירים כקורח. "בדקנו כל פרט בעסקה", הבהיר אלשטיין לכל מי שחושב כי הוא פראייר בסיפור איי.די. בי. "הגעתי למסקנה שעם ניהול קפדני וייעול אפשר לחלץ את החברה".

"החוש שלי, סיפר אלשטיין בשדה התעופה, "הוא לזהות הזדמנויות עסקיות שכולם מספידים אותן, אני רואה את הפוטנציאל, אנשים לא רואים מה שאנחנו רואים, מעבר לכל יש לי את ברכת הרב פינטו (!) שמלווה אותי כבר 15 שנה. זה הכי חשוב ברגע זה, מי קרוב לרב נעשה קרוב יותר לאלוהים ומקבל ברכה משמים."

אחרי ששמעתם את כל הבלה בלה בלה, ניפוח השכל חסר המשמעות של אלשטיין, על קשריו עם הרב פינטו, על יכולת הזיהוי שלו של עסקים מפוארים, הנה הגיע יום חמישי האחרון, אדון אלשטיין אומר "נישט דו" עסקה אין "גשעפט" אני יוצא מהעסק...

 איפה כל הזיבולי שכל על זיהוי עסקים? על הצלת עשרות אלפי עובדים? על חוש הריח של הרב פינטו לעסקים? מה זה כל החרטא בונה השטויות האלה של האלשטיין, של הרב פינטו, של הדנקנר?! בשורה התחתונה רבותיי אל תאמינו לרבנים, אל תאמינו למיליונרים מיליארדרים מארגנטינה או מסאו פאולו ברזיל, אל תאמינו לבעלי ההון הישראלים. הכל חרטא! כל אחד דואג לתחת שלו! לכיס שלו! לווילה שלו! למטוס הפרטי שלו! לקומבינות שלו עם מס הכנסה, זה רמאות, הונאה, משקרים את הציבור, והציבור כמו שאמר שלום חנוך בשירו המופלא, הציבור מטומטם והציבור ימשיך לשלם, וימשיכו לעבוד עליו, וימשיכו למכור לו לוקשים כי כנראה שהעם הזה הוא לא חכם כל כך. כנראה שבעם הזה יש יותר רוב לטמטום ולנוכלים מאשר לאנשים ישרים.

בעודנו מדברים על כל הבלוף הזה של עסקת איי.די.בי הופיעה היום כותרת ענקית באתר של גלובס- עוד הונאת משקיעים, עורך דין מואשם בהונאת פונזי ב- 28 מיליון שקלים, מדובר בחשד נגד עורך דין שמעון צבר שקיבל במרמה כספים מ- 42 קורבנות תוך הבטחת שווא כי הוא ישקיע את הכספים ובגין השקעותיהם ייתן להם ריביות גבוהות. איזה ריביות?! איזה השקעות? הכל רמאות, זאת מדינה שמנוהלת על ידי אנשים לא מוכשרים, שסביבם יש בעלי הון מוכשרים שעובדים על עם מטומטם בשיתוף פעולה עם בנקאים, עורכי דין ורואי חשבון.

העסק הזה כל פעם תופס תאוצה, ואנשים לא מבינים שעובדים עליהם, והם מפסידים את כספם לא חשוב איפה הם שמים אותו, אם אצל עורכי דין כאלו ואחרים, אם אצל בעלי הון כאלו ואחרים, אם בכל מיני מוסדות בלתי מזוהים שמנוהלים על ידי כל מיני "חולרות" "דרעקס" ושאר מרעין בישין. רבותיי תתחילו לפקוח את העיניים, תתחילו לפקוח את העיניים כי עובדים עליכם. שיטת ישראבלוף עליה כתב אם אינני טועה ניסים אלוני בשנות ה-60 התחילה אז ולא הפסיקה לדקה עד היום, עובדים עליכם. ישראבלוף זה המושג השולט היום בכלכלה הישראלית, רמאים נוכלים "חולרות", "דרעקס" אנשים רעים שולטים בשוק הזה ואתם התמימים אוכלים אותה.

מעבר חד כסכין לאילת. לא, לא הייתה שם תחרות מאסטר שף, אבל שני טבחים לא הסתדרו ביניהם אי שם בשעת בוקר מוקדמת, ככל הנראה מדובר על שקית עם בקבוקי אלכוהול. כידוע לכם היום אלכוהול שוויו כיהלומים, קופסאות סיגריות ובקבוקי אלכוהול הם היהלומים של המאה הנוכחית (אודות כמובן ליאירק'ה לפיד האיש שדואג להמונים). והנה שני טבחים, ככל הנראה לפחות אחד מהם היה מסטול, נכנסים לעימות לפי החשד על שקית שהיו בה בקבוקי אלכוהול. ואיך זה מסתיים? אחד המאסטר שפים נועץ במאסטר שף השני את הסכין, פעם פעמיים שלוש ארבע, עוד לא בדקו בדיוק כמה פעמים, משפד אותו והופך אותו לגוויה. וזה המשך לסדרה של פיצוצים, יריות, סכינאות, תאונות פגע וברח כך שגם אם לא נפלתם בהשקעה לא נכונה יש לכם סיכוי שאם תלכו להירגע בים יתנפלו עליכם מיליון מדוזות, אם תיסעו לטייל באזורים פורחים בדרום הארץ להקה של ארבע מיליון חגבים תתנפל עליכם ותכסה אתכם, אם תסלדו מהדרום ומחופי הים ותיסעו לכינרת, איפה שישו הלך על המים, אופנוע ים יכסח לכם את הראש ו/או כשתנוחו על החול נחש יכיש אתכם ותמותו.

אין יותר לאן לברוח רבותיי, העסק מתמוטט, אני מצטער שאני נביא זעם אבל זה מה שקורה פה. אז תתאוששו, תחשבו ותשנו את דרכיכם, אני מציע לכולכם לחזור בתשובה, סעו עכשיו לרב פינטו, בקשו שייתן לכם עצה טובה ותיראו שהכל יהיה בסדר. סליחה שאני משקר אתכם שום דבר לא יהיה בסדר...

07/07/2013
הישארו מעודכנים