103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

נתן: "יש פה בעיות קשות של אנשים קשי יום והעיתונים מסקרים את הנסיך ה'פקקטה' הזה"

נתן מביע את דעתו על שלל מקרי השחיתות במדינה וגם על העובדה שיובל שטייניץ נזרק מישיבת הקבינט - "לפעמים נדמה לי שאלו שמנהלים את המדינה יושבים ומשחקים בקקי"מונח לפניי העמוד הראשון של העיתון הכלכלי 'גלובס'. אני מוכרח לומר לכם שמשהו מסריח לי, לא בעיתון, אלא במה שכתוב בעיתון - כותרת ראשית: תיק נוחי דנקנר לפרקליטות. נוחי דנקנר, איל הממון, האיש ששולט מזה שנים ארוכות בחברות כל כך גדולות, שסוחר במיליארדים במניות ה'קרדיט סוויס', קונה נדל"ן במיליארדים ומוכר וקונה, אז רשות ניירות הערך העבירה את התיק שלו, ללא המלצה, אבל עם מסר ברור: מדובר בתיק מורכב הכולל חומר ראיות רב, נבדקו חשדות לביצוע עבירות תרמית בניירות ערך, עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות הלבנת הון, עבירות שיבוש... כמובן שדנקנר מכחיש.

עוד כותרת - סילבן שלום: חברת החשמל חדלת פירעון. החברה האדירה הזאת. חברת הכנסת גמליאל לוינשטיין, היוץ המשפטי לממשלה, מבקשת לבדוק את פרשת הבירה והקשר ליועצי לפיד. יועציו של לפיד משותפים בחברת בירה והיו שם ענייני הטבות כספיות. היועצים פנו לעו"ד אלי זוהר שיתבע לשון הרע את מי שמחבר בין ה-1.5 מיליון ₪ שניתנו לחברה... סיפור מהתחת, אבל הכול מריח לא טוב.

כותרת נוספת: הסיבוב של עופר גלזר: מכר את הדירה במגדל השופטים בתל אביב מתחת לפנטהאוז של שרי אריסון ב-40 מיליון ₪. וואי וואי וואי, אתם מבינים מה קורה פה? יש פה מדינה  אחרת לגמרי, מדינה שבה ישנם כמה מאות או אלפי אנשים - מתעסקים, הלבנת הון, טונות של כסף. מוכרים, קונים, מקמבנים, מחליפים - זה לא להאמין. אני רואה מצד אחד את עובדי הדפוס של 'מעריב', שחטפו בראש, נאבקים על עתידם, על שכרם המזופת, על הפרת הבטחות שניתנו להם - אנשי עבודה, לא רוצים דירות של 40 מיליון, גם לא של 10. רוצים ללכת בבוקר לעבוד, לקבל משכורת ושלא ידפקו אותם. עובדים בטקסטיל בדרום - סוגרים להם 50 איש בגילאי 50-55, עומדים להיזרק לרחוב. זה לא תופס כותרות! הנסיך האנגלי הפקקטה תופס חצי עמוד ראשון כל יום. מעניין את החיתולים שלי הנסיך הזה. יש פה בעיות קשות, בעיות של בני אדם, של אנשים עובדים, אנשים קשי יום, וכל הזמן מתעסקים עם מענקים, ולא שלא צריך להתעסק, אבל מה איתם? למה לא יוצאים למאבקים למענם של האנשים הקטנים, האנשים העובדים? לא ייאמן העסק הזה.

2. אלה שמנהלים את המדינה, לפעמים נדמה לי שהם יושבים כמו תינוקות על יד אמבטיית בוץ או בגן ילדים משחקים בקקי. הסיפור שהביא אמנון אברמוביץ' אתמול ב'חדשות 2' והיום הוא הופיע בחלק מהעיתונים הוא סיפור מדהים. המקום הכי רציני במדינה - ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני, יש יותר רציני מזה? גורל המדינה נחרץ שם. השר שטייניץ סולק במוצ"ש מהישיבה של הקבינט כי יאיר לפיד דרש שיזרקו אותו מהחדר כי אינו חבר בקבינט. הקבינט הוא מצומצם שלא תהיינה הדלפות, רק שבעה חברים. שטייניץ אומר, עפ"י העיתון לפחות, שנתניהו הבטיח לו שהוא יצרף אותו לקבינט, אבל נתניהו לא יכול להכניס אותו לקבינט כי אם הוא יעשה זאת, הוא יצטרך להכניס חברים נוספים משאר סיעות הקואליציה, ואז שוב הקבינט יהיה מנופח, תהיינה הדלפות - דברים שעלולים לסכן את ביטחון המדינה.

יאיר לפיד, בנימין נתניהו ויובל שטייניץ

נסו לדמיין: יושבים חברי הקבינט, ואז יאיר לפיד מוחה ואומר לרה"מ: "עם כל הכבוד, יש לנו סיכום שבישיבת הקבינט יהיו רק חברי קבינט. אני מבקש שמר שטייניץ ייצא מהחדר". שטייניץ, שעד לפני חמש דקות היה שר האוצר ועכשיו הוא השר לעניינים אסטרטגיים ומודיעיניים אם אני לא טועה, כי שם כל הזמן דוחפים תארים, ונוזפים בו ואומרים לו לצאת מהחדר כאילו הוא ילד קטן. לפיד אומר לשטייניץ: "יובל, אני לא מדבר אליך, אני מדבר עם ראש הממשלה. יש לנו הבנות ולא מקובל עליי שתשב פה. נתניהו מנסה להגן על שטייניץ: "יובל רלוונטי לדיון כי גם הוא היה שר אוצר וגם היום הוא אחראי על תחומים הקשורים לתקציב הביטחון". לפיד מתעקש: "עם כל הכבוד, זה לא דיון על התקציב". ואז נתניהו, כמו לא מעט פעמים קודמות, מתקפל ואומר ליובל: "אני מתנצל, אתה צריך לצאת". שטייניץ כועס ומאדים, אני לא יודע מה הוא בדיוק צעק שם, אבל זה כל כך מביך, הוא יוצא כזה טמבל בעניין הזה שאני מוכרח להקדיש לו את השיר של ארקדי דוכין - שיר הטמבל.

24/07/2013
הישארו מעודכנים