103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

גבר בן 50 ובנו בן ה-14 התעללו מינית בילדי השכנים - זהבי: "תפקחו עיניים! תקשיבו!"

נתן זהבי מתייחס לנושא הפדופיליה שמטריד את מנוחתו ולסיפור אחד ספציפי שחשפה העיתונאית הדס שטייף - האזינו


תכננתי לפתוח את השידור בנושא הבחירות לרשויות המקומיות אבל אני לרגע אחרוג, כי קלטתי ידיעה בתחנת רדיו מתחרה, ידיעה של הכתבת הפלילית הדס שטייף, ידיעה שעשתה לי צמרמורת. אתם יודעים שאנחנו מנסים להילחם פה במשך שנים ארוכות בתופעת הפדופיליה ובחוסר המעש של השלטונות בטיפול בבעיה הזו שיכולים להפחית את הסבל הרב שנגרם במשך שנים לילדים ולבני משפחותיהם. מדברים, מדברים, מדברים ובסופו של יום התופעה נמשכת, ומדי יום אני מקריא לכם סיפורים מזעזעים, שזה רק אפס קצהו של המתרחש. כי הסיפורים שמגיעים לתקשורת הם רק של המקרים שבהם נתפסו אנשים, אבל הרבה מהם לא נתפסים וחלקם הגדול של המקרים לא ידועים ולא נחשפים ובמקביל אלפים רבים של אזרחים שקועים במרה שחורה ובסבל רב כתוצאה מהמעשים האלו.הסיפור שאני אקריא לכם מיד כפי ששידרה אותו הדס שטייף בגלי צה"ל (אצלנו בתחנה אין שום בעיה לתת קרדיט לכתבים אחרים בתחנות אחרות...), אני אקריא לכם אותו מילה במילה ואני באמת מצטער שאני אגרום לחלק מכם לחרדה ולעוגמת נפש מהתופעות האלה, אבל מאחר שאין הרבה מתריעים בשער על התופעות האלה וכולם עכשיו טוחנים את השכל עם נאום האיראני של ביבי באו"ם, יש אפילו עיתונים שהשקיעו איזה עשרה עמודים עם הנאום הגאוני הזה, למרות שבארה"ב אף אחד לא מתייחס אליו בכלל, אבל פה זה הפך להיות אישיו עם כל הדיונים כבדי הראש, המומחים, אלופי המילואים, תתי אלופי המילואים, דוברי מילואים, שגרירי ישראל בעולם במילואים - כולם מביעים דעה בהרצאות מלומדות ומנומקות עד שזה כבר יצא מכל החורים.

אז הנה סיפור שכל המומחים והפרשנים לא נגעו בו ולא עסקו בו כי הוא נוגע באזרח הקטן - אני מקריא:
סיוט בבניין מגורים בירושלים. לפני שנה סיפרה ילדה בת 5 להוריה כי השכן שהם מכבדים נגע בה בחדר המדרגות בבניין. ההורים לא התייחסו, כי חשבו שמדובר בהפגנת חיבה של השכן. אך לפני חודשיים חרב עליהם עולמם - ילד בן 11 שנהג לבקר בקביעות את בן דודו המתגורר בבניין, סיפר להוריו כי שכנו של בן הדוד, גבר בן 50, עשה בו מעשים מיניים קשים. ההורים החלו לבדוק עם השכנים וכך גילו כי כמה מילדיהם הקטנים, בני שמונה שש וחמש, נפלו קורבן למעשי השכן. על פי החשד השכן, סופר סת"ם במקצועו, נהג לקנות דברי מתיקה לילדים, לקחת אותם למקלט הבניין ולבצע בגופם את זממו. בשיחות שקיימו ההורים עם ילדיהם חשפו כי גם בנו של השכן, נער בן 14, נער לבצע בילדים הקטנים מעשים מגונים ביחד עם אביו.

אתם מבינים על מה שאני מדבר? אב ובנו בבניין מגורים בירושלים מפתים בעזרת ממתקים ילדים קטנים, לוקחים אותם למרתף ומבצעים בהם מעשים מיניים!

לפני כשלושה שבועות החלה החקירה, הילדים נחקרו על ידי חוקרי ילדים, ומשאוששו את החשד של ההורים נעצרו השכן ובנו. בתום החקירה שוחרר הנער בן ה-14 למעצר הבית, נגד האב הוגשה בימים האחרונים הצהרת תובע ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים בלפחות בשבעה מילדי השכנים. הורי הילדים אמרו לגלי צה"ל כי הידיעה על הגשת כתב האישום הצפוי כנגד השכן גרמה להם לנשום לרווחה, חלקם הביעו צער על שלא היו ערניים יותר ושלא הקשיבו לילדים שסיפרו על השכן ושהם ההורים לא התייחסו. אני חוזר שוב שהקרדיט של הסיפור הזה שייך להדס שטייף מגלי צה"ל.

אני לא יודע כבר כמה פעמים פניתי להורים בנושא הזה, אבל אני אעשה זאת שוב - אתם רואים איזה משהו בהתנהגות של הילדים שלכם שהוא לא בסדר, או שהילדים מספרים לכם משהו על איזה מכר שאתם חשבתם שהוא האיש הכי מקסים בעולם, הכי נשמה הכי טוב, שהייתם מפקידים בידיו את ילדיכם אם הייתם צריכים לרוץ לאיזה אירוע דחוף - היזהרו! תפקחו עיניים, תקשיבו. כי ילדים שעוברים מעשים כאלו, זה יכול להיות כהרף עין שחייהם יהרסו ובעתיד זה ייצא החוצה.

יצא לי לשמוע אתמול בשלוש בלילה שיחות עם מאזינים  בנושאים האלה ברשת ב' בקול ישראל (זה בגלל נדודי השינה אז אני גם שומע לפעמים בלילה רדיו) ועלו אנשים שסיפרו על מעשים שקרו להם כשהיו ילדים ואיך זה השפיע עליהם כעת בבגרותם, שזה חזר אליהם, חלקם גם חושבים שהם הפכו להיות פדופילים כתוצאה מכך! אז תבדקו! תשמרו! אל תהססו להתלונן במשטרה אם עולה בכם אפילו צל של חשד שמישהו מבצע מעשים מגונים בילדים שלכם.

מקווה שאם בעזרת השיחה הזו נציל את עתידו ואת חייו ומצבו הנפשי אפילו רק של ילד אחד - עשינו את שלנו.

 

02/10/2013
הישארו מעודכנים