103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי על הרב יונה מצגר: "הוא הצפין עשרות אלפי אירו בספרי קודש, זו זילות של הדת!"

נתן זהבי מצטער על כך שכ-800 עובדי 'אופיס דיפו' פוטרו בעקבות ההחלטה לסגור את הרשת בישראל - "האנשים האלה, שנמצאים בין קו העוני לבין מעמד הביניים, לא מפסיקים לחטוף מכות." בהמשך הוא מדבר על הרב הראשי לשעבר מצגר שבביתו נמצא כסף רב בתוך ספרי קודש - "למאפיונרים יש יותר כבוד לספרי הקודש מאשר לרבנים מסוימים"


 

נפתח בדברים שאמרה בקול חנוק מדמעות סימה בירבקר בת 34, אם לחמישה ילדים שלאחר 17 וחצי שנים של עבודה ברשת 'אופיס דיפו' נשארה היום בבית כי סגרו את המפעל: "יום אחרי הבגרות האחרונה שלי התחלתי לעבוד ב'אופיס דיפו'. תוך כדי עבודה התחתנתי וילדתי את חמשת ילדי, בשבילי 'אופיס דיפו' היה יותר ממקום עבודה ופרנסה- זה היה הבית שלי".

כמוה עוד 780 עובדים, חלקם עבדו 5 או 15 שנים, חלקם בעלי משפחות או מבוגרים אבל כולם בלי יוצא מהכלל הפכו להיות אנשים מודאגים, מרירים וחוששים כי זה לא אנשים שיש להם רזרבות כספיות כמו ג. יפית שיכולה לקנות את שלושים האחוזים של סר לאודר ולהשתלט על ערוץ 10, זה לא מהרמות האלה. היא לא עבדה פעם בבית חולים ומקבלת עכשיו 75,000 שקלים בהסדר פנסיה והיום מנהלת את  הביטוח הלאומי ומקבלת עוד 60,000 שקלים. הגברת בירבקר, שאני לוקח אותה כדוגמא, שייכת למעמד העובדים שהוא רוב רובה של האוכלוסייה במדינת ישראל, אנשים שלא מופיעים בעשירון העליון וגם לא בזה שאחריו. אלה אנשים שנמצאים אי שם בין קו העוני לבין מעמד הביניים.

מאות ואלפים מהאנשים האלה חוטפים מכות בזמן האחרון יום אחרי יום. מה חושבים כעת אלף עובדי הקבלן של בזק, בתי הזיקוק והנפט שחוטפים בעיטה בתחת? מה עובר להם בראש? מה קורה בערב כשהם יושבים עם האישה בבית? על מה הם מדברים? -על זה שהם מודאגים, חוששים, לא יודעים איך יגמרו את החודש ומה יעשו מחר בבוקר. זה לא הזמר או אבא שלו שעושים טונות של כסף והם בליינים שערב אחד של בילוי שלהם זה משכורת של חודשים. מה חושבים 120 עובדי מפעל הנעליים 'בריל' שכבר מטמטמים להם את השכל "כן סוגרים, לא סוגרים, כן סוגרים, לא סוגרים"?, כבר התחילו לחתוך בהוצאות משק הבית כי אולי מחר לא יעבדו ובעוד שבוע יצטרכו לצאת לביקור בלשכת העבודה. אפשר לתת את כל רשימת העסקים שנמצאים בגל שמוגדר "גל פיטורים" במדינה הזאת.

עדיין לא הותר לפרסום שמו של האזרח ששרף את עצמו שלשלום לאחר שפוטר מעבודתו כנהג משאית וככל הנראה מדובר באדם הזה. מה עושים כעת אשתו ושלושת ילדיו? ממה הם יחיו? הם גרים בשכונה הנחשבת לשכונת עוני בדרום תל אביב. מה קרה בזמן האחרון לכל אלה שפוטרו במתפרות ובמפעלי הטקסטיל ובמקומות אחרים? איפה הם היום? עדיין הולכים ללשכה? בטוח שהם ממורמרים כועסים וזועמים. הם פותחים את הטלוויזיה בערב, לא יוצאים לקונצרטים בהיכל התרבות ולא הולכים להופעות שמחיר הכרטיס שלהם הוא 1500 שקלים כי אחרת לא יהיה מה לאכול בבית ורואים את כל תכניות הנוצצים והנוצצות, המפליצים והמפליצות, הפלצנים והפלצניות ויש קנאה. אני בטוח שחלק מהילדים שלהם שרואים ילדים של עשירות כקורח מתלבשים במותגים ומראים אותם בכל מיני תכניות טלוויזיה מזורגגות אז הם שואלים 'אימא למה לי אין את זה?' או 'אבא למה אתה לא קונה לי כזה?' אז האבא אומר 'אין' והילדים הופכים להיות ממורמרים.

יש לנו שר אוצר חדש יחסית, עשיר וזחוח, אני בטוח שהוא בא עם רצון טוב לשנות את פני המדינה ואין לי ספק שאין לו סיכוי  גם לא קל שבקלים לשנות את פני המדינה כי לא רואים את הניסיונות וההבנה. הנה הצהירו בביטוח הלאומי בכנס בשדרות, עוד כנס שבו מצהירים הצהרות ושוכחים אותן אחרי יומיים ואני מצטט: "ביטוח לאומי: נוריד את העוני תוך עשור". אני בטוח שאם מישהו ינבור בארכיוני העיתונים יראו שגם לפני חמש, שש ושמונה שנים הצהירו שיורידו את העוני תוך עשור. כשהשר יאיר לפיד נבחר הוא אמר שתוך שנתיים ישנה את מעמד הביניים ומצבו ובלה בלה בלה.

יש חברת כנסת שאני מאוד מעריך למרות שהיא ממפלגה שאני לא מעריך מפלגת ביתנו משהו חברת הכנסת לוי-אבקסיס, שאומרת שאם יש עודפים בתקציב אז שיפנו אותם לשירותי הרווחה. קצבאות הילדים קוצצו לטובת הגירעון אז כשנוצר עודף ראוי להפנות אותו לאלו שלקחו מהם. אני מעריך שזה לא יקרה אבל זו רק הערכה כי אסור להסתכן בדיבור שכאילו אנחנו יודעים מה אנחנו אומרים.

בשורה התחתונה הכי מרגיזים הם אלה שיש להם תפקידים מכובדים. יש רשימה של עשרה תפקידים מובילים במדינה והם נשיא המדינה, ראש הממשלה, הרב הראשי לישראל, נשיא בית המשפט העליון, ראש האופוזיציה, שר החוץ, שר הביטחון, שר האוצר, יושב ראש הכנסת וכמובן הרבנים הראשיים. מה שאני עומד להגיד זה לא נעים אבל זו עובדה: עבריינים שנשפטו והורשעו הם נשיא מדינה, ראש ממשלה, שר אוצר, שר חוץ, שר בריאות, שר פנים ובואו נעצור פה כי הרשימה נמשכת מכאן ועד הודעה חדשה. ברגעים אלה ממש יושב בתא מעצר, עם ריח של ליזול, חלון קטן מסורג ומנורת פלורסנט הרב הראשי לישראל עד לפני כחודש, הרב יונה מצגר. כבוד השופט דן אותו לתשעה ימי מעצר אחרי שקיבל שוק ממה שראה בחומר המשטרתי וזה דבר די נדיר מעצר של תשעה ימים ועל פי טענת המשטרה מסתבר בין השאר שהרב הראשי לישראל הצפין עשרות אלפי יורו בספרי קודש. איזו זילות של הדת, איזו זילות של כתבי הקודש.

אתם יודעים, לפני שבוע הייתה תכנית של רפי גינת  שבה הראו איזה נוכל שעובד על אבא לצעיר שאינו קם ממיטתו בשל פיגור קשה. אותו נוכל מניאק שעבד על האב- נהג מונית קשה יום וגזל את כל חסכונותיו וחסכונות משפחתו הבטיח לאבא שהוא לא ייגע בכסף וישים אותו בספרי קודש בכדי שזה יעזור לבנו הנכה לקום מהמיטה. הוא הבטיח לו בשבועות של מלאכים. אז הנה הרב יונה מצגר, בחיפוש שנעשה בביתו מצאו את אותן "בוחטות" אדירות של כסף מוצפנות בספרי קודש. אתם יודעים שהמאפיה הייתה מבריחה סמים ונשק בכתבי קודש? היו עושים חור כמבנה של אקדח, שמים וסוגרים כי למוכסים יש כנראה יותר כבוד לספרי קודש מאשר לרבנים ראשיים. אני מדבר בקול מתון כי אם הייתי מתחיל באוקטבות גבוהות הייתי עשוי לעבור על חוקי הראשות השנייה ולקלל את הרב ועוד כל מיני שרים וחברי כנסת אז אני מתמתן. אני רגוע אבל אני נשבע לכם שזה לא מה שאתם שומעים כי הגבולות נחצים, המדינה הזו לאט לאט ממאיסה את עצמה בגלל ראשי המדינה, התנהגותם ומדיניותם ובגלל הפערים האדירים שנוצרים בחברה הזאת. המדינה הזאת מתחילה להימאס על הרבה אזרחים טובים, פטריוטים אמיתיים, לא חזירים אדומים ולא חזירים כחולים. בני אדם שפשוט נמאס להם ממה שקורה פה. יש כאלה שיש להם איזה סוג של אומץ לקחת מזוודה ולעזוב, יש כאלה שמתכננים לעזוב, יש כאלה שעזבו כבר ויש כאלה שיושבים פה כי אין להם את האפשרות לעזוב, אין להם לאן ואין להם מקצוע שיוכלו לחיות ממנו בחו"ל והם יושבים פה ממורמרים. המדינה הזאת הופכת להיות חבית חומר נפץ ולא בגלל חמאס, האיראנים או חיזבאללה אלא רק בגלל מה שקורה פה.

19/11/2013
הישארו מעודכנים