103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

שימי תבורי: "עברתי את שלמה המלך במספר הנשים שהיו לי אך מעולם לא הלכתי עם קטינות"

בעקבות פרשת אייל גולן, מספר תבורי על הפיתויים שעומדים בפני זמרים מפורסמים ועל הדרך שבה הוא מתמודד עם ההצלחה בקרב נשים - "אני אישית תמיד נמשכתי למבוגרות"


אפרת קורמן

בחיים אנו נתקלים בהמון פיתויים. אם שברנו דיאטה בעזרתה האדיבה של עוגת יום הולדת ("רק בשביל המצווה") או קנינו נעליים יקרות תוך התעלמות מוחלטת ממצב המינוס בבנק נוכל תמיד להצטער ולשפר את מעשינו בפעם הבאה. אבל יש פיתויים שהנפילה אליהם גוררת נזק בלתי הפיך ובמקרה של אייל גולן גם אם יזוכה מההאשמות כלפיו, תמיד ייזכר כ"הזמר המפורסם ההוא שהלך עם הקטינות". בפרשה מלוכלכת כמו זו הכתמים לא ממש יורדים בכביסה.

  

גבי גזית שאל את שימי תבורי איך אפשר להבדיל בין נערה מבוגרת לילדה והוא ענה שאפשר לראות ואפשר גם לא לראות: "אם היא בת 14 אז רואים שהיא ילדה אבל אם נערה מתאפרת ונועלת נעלי עקב אז קשה לזהות". במשך שנים רבות במהלך הקריירה עמדו בפני תבורי פיתויים רבים והוא טען כי זו מחשבה שעוברת לכל גבר בראש אבל בתור אמנים צריך להיזהר ושהוא אישית תמיד היה נמשך לנשים מבוגרות. עוד אמר כי אם היה מדובר באדם אחר זה היה נשכח די מהר, אבל בגלל שגולן פופולרי התקשורת עושה מזה טלנובלה וזה בדרך כלל מה שקורה עם אמנים ואנשים מפורסמים. לדבריו לא חסרים גם קנאים: "אני בטוח שיש כאלה שמקנאים לאייל אם זה שוטר או מישהו ממס הכנסה הרי כולם אזרחי ישראל. אמנים לפעמים גם סובלים מזה שהם מפורסמים".

תבורי סיפר על מקרה שקרה לו: "ב-1977 כשהייתי בערך בן 20 פתחתי בוטיק שנקרא "בוטיק הלנה" על שם השיר הראשון שהקלטתי והשותף העסקי שלי הביא לחנות שישה זוגות מגפיים גנובים ומכר אותם. התקשורת הפכה אותנו לסוחרים ברכוש גנוב ונתנו בחורות בתמורה לרכוש הגנוב, ממש עשו מזה טלנובלה. נעצרתי ל-11 ימים, זה קשה מאוד לשכוח ולצאת ממשבר כזה".

גבי גזית ציין שאחת ההאשמות בפרשה היא שאייל גולן, אביו ומקורביו קנו את הילדות במתנות, כסף, בגדים ותיקים יקרים ולעיני תבורי אם מדובר בקטינות הדבר אמנם פסול אבל אנשים שקונים סקס במתנות זה משהו שבהחלט קורה בעולם, יש המון אנשים "כבדים" שיש להם הרבה כסף ולוקחים בנות בגילאי 20-25 לחו"ל ובתי קזינו. תבורי מציין את עברו העשיר עם המין הנשי אך מדגיש כי באופן אישי מעולם לא הלך עם קטינות: "אייל גולן אמר שהוא שכב עם 40 נשים ואני אמרתי פעם לדודו טופז ז"ל שעברתי את שלמה המלך אבל מעולם לא הלכתי עם קטינות. את אביבה אשתי הכרתי כשהייתי בן 32 והיא הייתה בת 16 וחצי אבל יצאתי איתה ברצינות, התחתנו ויש לנו ילדים נפלאים".

גבי גזית תהה למה הגברים המעורבים בפרשה, רובם בני +40 נמשכים דווקא לילדות הצעירות ומה יש להן שאין לבחורות בנות 23 ותבורי ענה שזה נשמע לו מעט פדופילי. עוד הוסיף כי לאייל גולן יהיה קשה מאוד לחזור לחייו הקודמים ומדובר בכתם לכל החיים: "מרגול למשל הסתבכה וחזרה לחיים  אבל זה נושא אחר. כשזה נוגע למין ולסמים התקשורת חוגגת".

לסיום ביקש תבורי לדבר על נושא אחר והוא שגרירות ארה"ב שלדבריו "עובדת" על הציבור הישראלי: "מזמינים אנשים לראיונות שלוקחים דקה וחצי, גובים 700 ₪ ולא נותנים להם ויזות. הם גוזלים לעשרות אלפי אנשים את כספם במקום לענות תשובה קצרה באינטרנט. בתי גם לא קיבלה ויזה וזה לא פייר- אם לא נתתם את הויזה תחזירו את הכסף. זו גניבה לאור יום".

21/11/2013
הישארו מעודכנים