103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי על הילדים שהכו את אביהם בן ה-90: "מה עם 'כבד את אביך ואת אמך'?!"

נתן זהבי מזועזע מהחדשות היומיות: קשיש בן 90 הוכה על-ידי ילדיו בגלל כסף, אישה קפצה עם בנה בן ה-7 מחלון ביתה, אדם איים להצית את עצמו בגלל מצבו הכלכלי וחרדים הפגינו באופן אלים מחוץ לכלא 6


 

מטבע הדברים הייתי צריך לפתוח היום- יום זכויות האדם וזכויות המוגבלים, באירוע המתרחש בדרום אפריקה שככל הנראה המשלחת הישראלית עדיין תקועה בכביש ולא הגיעה לשם, אולי זה היה מתוכנן מהפחד, אבל אני לא אעשה זאת. ישבתי הבוקר עם כל הקטעים שאספנו מהיממה האחרונה על מה שמתרחש כאן אצלנו ואני לא מדבר על הדברים הגדולים כמו "תכנית החיסכון" של ביבי למדינת ישראל, שלא נסע בגלל שבעה מיליון ₪, רק פתי יאמין לזה, הרי זו אחת השטויות הגדולות ביותר שנאמרו כתירוץ. פרס לא טס כי יש לו צננת. פרס צננת? וואלאק האיש הזה שור! הוא קופץ למקסיקו ויפן אז לאפריקה הוא לא יכול לקפוץ בקטנה? "הרופא אמר לו"- ממתי הוא מקשיב לרופאים?

 יש אירועים חשובים כמו מה שקורה כעת בין חבר הכנסת יריב לוין לבין בני בגין, האיש שהיה מאחורי הקלעים של התכנית ליישובם מחדש של הבדואים ומסתבר שהם בכלל לא ידעו מה התכנית ואף אחד לא שיתף או שאל על מעצרם המתמשך של הבדואים שהפגינו. לעומת זאת אתמול כשחרדים השתוללו מול כלא 6 וזרקו חפצים שונים על השוטרים, קיללו וגידפו אותם- אין עצורים. למה אין עצורים? כי אין, חרדים. מפחדים מהם.

אני שם את כל הדברים האלה בצד ומביא לכם סדרה של אירועים. אני רוצה להזכיר לכם ואני אומר את זה בהמון כאב- אנחנו ארץ קטנה יחסית, כמעט כולם מכירים את כולם, לפחות באזורי המגורים בהם אנחנו גרים. כשקורה משהו זה לא רק מכה למשפחה שזה קרה לה אלא גם לכל הקרובים, החבר'ה מהכיתה, השכנים, הדודים, הדודות, החברים מהצבא והשמועה עוברת מפה לאוזן. כולם לא מאמינים שזה קורה אצלם.

אני אתחיל באיש הקשיש בן ה-90 שנמצא במקרה לבד ביער, בגשם, כשעל גופו סימני חבלות במצב שאותו הגדירו השוטרים שמצאו אותו "מצב מזעזע". הוא נמצא סמוך ליער בית שמש, בזמן האחרון בית שמש נמצאת הרבה בכותרות בנושאים פליליים, זוכרים? לפני כמה ימים? בן ה-67 שדקרו אותו כי לא היו לו סיגריות? זה גם היה בבית שמש. הזקן בן ה-90 הסביר לשוטרים שמצאו אותו איך הוא הגיע למצב הזה ובמילים פשוטות סיפר להם שהילדים שלו וילדים זו מילה מצחיקה כי הם בני 60 פלוס, כיסחו לו את הצורה במכות ונטשו אותו ביער. "משטרת מחוז ירושלים עצרה את האח והאחות בחשד שתקפו את אביהם הקשיש, גרשו אותו מהבית וכל זה על רקע סכסוך כספי".

אני לא מבין! היה לי אבא בן 90 שנפטר בגיל 102 ואני מנסה לדמיין ותנסו גם אתם לדמיין שאני ואחד מאחיי, אנשים בני שישים, לוקחים את אבא שלהם, מביאים אותו ליער, בגשם, מכסחים לו את הצורה במכות ומשאירים אותו שם. אתם מעלים בדעתכם דבר כזה? 'כבד את אביך ואת אמך', 'ואדרת פני זקן'- כל הסיסמאות האלה הופכות להיות נבובות כשאתם רואים כזה דבר נורא ואיום.

נעבור לקטע אחר שבא או ממצוקה כלכלית או מצוקה נפשית או של שניהם ביחד. אני עדיין רואה לנגד עיני את התמונות מאתמול של האישה היושבת על גג ביתה והגבר שמדבר מבעד לחלון כשחומר דליק בידו, הוא מוכן להצית את עצמו והאישה מוכנה לקפוץ וכל זאת בגלל טענה שצעקו אותה, זעקה שהייתה כל כך אמיתית על כך שהם רוצים שלילדים שלהם תהיה קורת גג. הסיפור בקצרה הוא סיפור שחוזר על עצמו- דירות עמידר ריקות, הם נכנסים לדירה, גרים בה איקס חודשים, יש להם קורת גג ואז עמידר מודיעה כי הם לא זכאי דיור. אבל אם הדירה ריקה, שייכת לעמידר ויש עוד הרבה מאוד דירות כאלה וישנם הרבה מאוד אנשים שאין להם איפה לגור או אין באפשרותם לשכור ובטח שלא לרכוש דירה אז למה לא מאכלסים אותם שם לפחות באופן זמני?

אני מנסה לחשוב שממש ברגעים אלו, לקראת המבול ההיסטרי שמאיימים עלינו שיבוא, ישנם אנשים שאין להם איפה לגור. ישנם אנשים שמתגוררים למשל ליד תחנת רכבת צפון- עשרות של אנשים באוהלים, שלא לדבר על אלה שנמצאים בכל מיני ערים ברחבי הארץ וישנים על ספסלים, בגנים ציבוריים ובחדרי מדרגות. מחר תתחיל הסופה הגדולה והקור הגדול- מה יהיה על כל אותם אנשים? מי דואג להם? ואם ישנן דירות ריקות למה לא משכנים אותם שם? למה הגענו למצב הזה? פעם הייתה חמלה, הייתה אנושיות אני לא יודע איפה היא היום. "בכפר חב"ד אישה בת 47 השליכה את בנה בן השבע מקומה שנייה וקפצה אחריו", למה? איך אנשים מגיעים למצב הזה? שימו לב כמה אנשים שורפים את עצמם, קופצים מגגות ומאיימים להתאבד, זה קורה כל יום ובכל מיני נקודות בארץ.

הנה עוד כמה ידיעות אלימות במיוחד: הורים חנקו נער בנתניה בגלל משחק כדורגל: "בת 33 נעצרה אתמול בחשד שיחד עם בעלה חנקה נער בגן משחקים, איימה עליו בסכין, הכתה אותו ובנוסף לכך שיסתה בנער את כלב האמסטף שלה. הנער מאושפז בבית חולים". בגלל משחק כדורגל... טוב שהיא לא ירתה בו במצח! או דקרה אותו עם סכין בלב וסובבה את הסכין 14 פעמים! אז נניח שהילד הזה רב עם הילד שלה אז? לאן? מה זה? ושוב אני אומר לכם, כדי להמחיש, קחו ילד בן 12 שאתם מכירים ותחשבו שזה נעשה לו.

בנהרייה צעירה בת 18 הכירה שני אנשים, כנראה נסעה איתם לבלות ושעות אחדות לאחר מכן הגיעה לתחנת המשטרה והתלוננה שאנסו אותה. למזלה של המשטרה השניים עברו ביקורת כשנסעו ברכב וכך הצליחו להגיע אליהם. הם מכחישים כמובן, עוד לא ראיתי בן אדם החשוד באונס שמודה, כולם מכחישים. אישה בת 30 נמצאה על ידי הוריה בביתה כשהיא חבולה. המשטרה חוקרת אם היא הותקפה מינית.

אני אעצור פה ואסיים עם סיפור שמוציא אותי מדעתי: זה קרה בסוף השבוע במועדון לילה באשקלון. צעירה בילתה במועדון עם חברותיה והיו שם שני גברים שהזמינו את החברות לשתות משהו על הבר. הבחורה שתתה את המשקה ובסביבות חצות הלילה, על רחבת הריקודים, החלה הצעירה להתנהג בצורה משונה. אנשים אחרים שמו לב שהבחורה הופשטה, הגבר שהיה איתה על רחבת הריקודים הפשיט את עצמו גם כן וביצע בה אקט מיני. אנשים עמדו שם עם מצלמות וצילמו ואחד מהצלמים הפיץ את התמונות ברשתות החברתיות. בצילומים רואים את אותה הצעירה מקיימת יחסי מין עם הגבר על רחבת הריקודים. מאוחר יותר כשהתאוששה היא אמרה שאינה זוכרת שום דבר וזו אגב, התופעה הכי אופיינית למי ששמו לו טיפה או שתיים של סם אונס במשקה- הוא מבצע פעולות אבל אין לו שום זיכרון מה הוא עשה, איך ועם מי.

מי שעבר בגין בדיקות רפואיות קשות טשטוש יודע שזה אותו האפקט. הרופא נותן לך נוזל לטשטוש ואחרי שאתה מתעורר ומתאושש אתה לא זוכר כלום חוץ מהרופא שעמד לידך- זה סם האונס. אני לא מבין, אין גבולות כבר? מישהו היה מעלה על דעתו שילך למועדון לילה, יראה מישהו שם למישהי סם אונס ואחר כך מבצע בה אקט מיני?! פעם על רחבת הריקודים היו רוקדים ולא מז@#%^!!!

10/12/2013
הישארו מעודכנים