ההרעלה בירושלים - "ההורים דיברו והבן הזיז את העיניים"

שלמה ריין, קרוב של משפחת גרוס אשר יושבת בימים אלה שבעה על הילדות אביגיל ויעל, מספר על הימים הקשים שעוברים על המשפחה - "ההורים מבקשים מכולם לא להרפות ולהמשיך להתפלל"


אפרת קורמן

ביום חמישי בערב נקברו האחיות גרוס, אביגיל (4) ויעל בת השנה, שנפטרו כתוצאה מחומר הדברה רעיל שהושאר בביתן בירושלים. אחיהן, יצחק (5) ומיכאל (7) עדיין נלחמים על חייהם.

מייד לאחר קבורת הילדות, חזרו ההורים לבית החולים. "הרופאים ביקשו מהם להיות קרובים לילדים, לגעת ולדבר אליהם משום שגם במצב של תרדמת, הם עדיין שומעים ומרגישים, גם אם הם לא יכולים להגיב", סיפר הבוקר שלמה ריין, קרוב משפחה.

לדברי ריין, ההורים קיבלו פסק הלכה מהרבנים והורשו לשבת שבעה בבית החולים כדי להישאר קרובים לילדים. ריין סיפר על שיפור קל במצבו של יצחק: "במהלך השבת ההורים שהו לידו, דיברו אליו והבחינו בהזזת גפיים וראש, ובעיקר בתזוזות עם העיניים".

נכון להיום שני הילדים מורדמים ופעם ביום בית החולים מנסה הרופאים להוריד את מינון ההרדמה, על מנת לזהות התחלה של התעוררות: "הילדים מחוברים למכונת 'אקמו' המדמה את פעולת הלב. למכונה יש תהליך הפוך שמוציא את הרעלים מהגוף ותוך 21 ימים הגוף אמור לחזור לתפקוד, ולהתגבר על הנזק שנגרם לשריר הלב, כתוצאה מהרעלים. אנחנו מתפללים כי ברגע שהגוף יפלוט את הרעלים הלב יוכל לחזור לתפקוד תקין".

לדבריו, ישנה התגייסות כללית ואחדות בלתי רגילה בקרב האנשים: "כולם מאוחדים כאיש אחד בצרה הזו וחבל שזה קורה רק באירועים טראגיים כאלה. שמענו על המון טרגדיות, אבל סוג כזה של טרגדיה, שבבת אחת נלקחה חלק ממשפחה וחלקה השני במצב קריטי - זה מצב בלתי נתפס. ההורים מבקשים מכולם לא להרפות, להמשיך ולהתפלל, כי כל תפילה מתקבלת ועוזרת".

26/01/2014
הישארו מעודכנים