103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי על האירועים ביצהר: "אם זה ימשיך כך לא רחוק היום שבו אחד מהם יירה בחייל!"

נתן זהבי מצטט מעדויות החיילים שהוצבו ביצהר ותוהה מדוע האירועים לא זכו לחשיפה ראויה בתקשורת. בהמשך הוא פונה לתושבי יצהר - "למה אתם נותנים גיבוי לעבריינים?!"הסיפור שמתרחש ביצהר לא מקבל מספיק תשומת לב למרות הפרסומים הרבים. הרבה מאוד אנשים תוהים ולא מבינים את ההתנהגות של חיילי צה"ל שנמצאו במקום, של מפקדיהם הזוטרים והבכירים. מצוטטים היום חיילים מהפלוגה שהוצבה שם, ואחד מהם אומר - נתתי את הנשמה, סיכנתי את החיים שלי, ישנתי בחוץ על מזרון מסריח כי האמנתי בזה, אבל אם זה תלוי בי, מעכשיו אני לא אעשה יותר מילואים ביצהר ואני אומר זאת בכאב, השפילו אותנו כמו שהערבים בחיים לא העזו לעשות.מדובר למי שלא יודע, ויש הרבה אנשים שלא מעניין אותם הדברים האלה, על עשרות צעירים מיצהר שהגיעו לפנות בוקר למוצב צה"לי שמגן על היישוב והשחיתו אותו. החיילים שהיו במוצב לא ניסו למנוע מהם להרוס את הרכוש הצה"לי וזה נמשך שעות ארוכות. המילואימנקים אומרים כשהם זועמים על ההשפלה - באנו להגן על המתנחלים והם עשו לנו תג מחיר. אחד מהם אומר לתושבי יצהר, אני מתבייש להגיע לפה ממרחק של חצי מדינה, לאכול רע, לישון רע, להזיע בשביל הביטחון שלכם, ובסוף אתם יורקים עלינו, זורקים אבנים ומקללים את האימהות שהשארנו בבית.

יגאל עמיר

אף אחד לא חשד ביהודי עם הכיפה
כותרת אחרת על אותו נושא - תג מחיר נגד צהל, הסכמה ביצהר - לא מפלילים את הנערים. מה זאת אומרת לא מפלילים את הנערים?! מה, אני לא מבין את זה. אתם נותנים להם גיבוי, תושבי יצהר? כי אם אתם לא מודים מי הם העבריינים אתם נותנים להם גיבוי.

השאלה שנשאלת היא, וכבר מדברים על זה רבות, שחיילים ובעיקר חיילי מילואים לא אומנו להתמודד מול פורעים יהודים. אז למה לא מביאים לשם יס"מ ומשטרה? ולהוראות שיקבלו היס"מ והמשטרה צריכה להיות אמירה ברורה - ואני מצטט את יעלון או אחרים בדרגות הבכירות ביותר שאומרים שזהו טרור. ונגד טרור נלחמים כמו שנלחמים נגד טרור, ומה זה משנה אם הטרוריסט הוא יהודי, נוצרי או מוסלמי?

כל אלו שאומרים שלא הכינו אותנו לזה, אני רוצה להזכיר לכם וזה מאוד חשוב, ואני אומר את זה בטון מאוד מינורי אבל החלטתי: היה שטח סטרילי סביב ראש הממשלה יצחק רבין לפני שנרצח. היה שם בחור צעיר שנראה יהודי עם כיפה ואף אחד לא חשד בו ואנשי יחידת אבטחת אישים שמאומנים בדיוק לקטע הזה לאורך שנים ועושים תרגילים לאורך שנים, שברגע שיש סיכון לחיי האישיות המאובטחת ובעיקר אם מדובר בראש הממשלה אין מקום לחשוב פעמיים - שולפים ויורים בשביל להרוג!

אם ימשיכו לפעול כך כנגד קציני צה"ל בכירים ולא בכירים וחיילי מילואים, וזה מתחיל עם פינצ'ור מכוניות, עובר לאבנים יריקות וקללות ותמיד יכול להיות אותו מג'נון שאף אחד לא מצפה ממנו, שבלילה התגלה אליו אלוהים ואמר לו תירה בקלגסים, ונשק יש הרי בשטחים ובטונות, ומישהו מהם יירה בחייל - מה אז תגידו? זה לא תיאור דימיוני. כי נגד מטורפים פנאטיים ולאומנים קיצוניים ואנשים שהתערבב אצלם הקיצוניות של הדת והקיצוניות של הלאומניות, אי אפשר לדעת למה לצפות, חד וחלק!

יצחק רבין ז

מחבלים יהודים

לכן, מדיניות היד הקלה של חיילי צה"ל בשטחים הכבושים כנגד ערבים, לא צריכה להיות אמנם כנגד המתנחלים כי הם בני עמנו, אבל האצבע צריכה להיות מאוד עירנית. ואם צריך להיות לרגע רע - או אכזרי קצת, זה הרגע הנכון. כי אם מחר כל אותם חיילי מילואים יעמדו בצד כשהורסים להם את המוצב וירגישו כמו סמרטוטים, הם יישארו סמרטוטים גם בפעם הבאה. ואף אחד לא עושה להם חשבון שם, אז הגיע הזמן ששר הביטחון מר יעלון במקום לפטפט יתעשת ואולי שימנה את דני דנון הסגן שלו לאחראי על הסדר בשטחים. דני דנון ידוע בתור מישהו שכשהוא רוצה הוא אכזר, ויכול להיות דוברמן והוא ירסן אותם.

בוגי יעלון

והשר לביטחון פנים - איפה אתה? איפה משטרת יהודה ושומרון? כמה עשרות ומאות אירועים של שריפת מסגדים, כריתת עצים, תקיפת אזרחים סתם היו מבלי שעשיתם כמעט שום דבר בכדי לעצור ולמנוע?

אין מה לעשות, תתחילו להתייחס למחבלים יהודים כאל מחבלים. ושר המשפטים צריך להוריד הנחיות לשופטים להתייחס אליהם כאל מחבלים. אחרת זה יהיה קטסטרופה!. ברגע שחיילים יאמרו למפקדים שלהם שהם לא מוכנים ללכת להגן על תושבי השטחים - וזה יקרה, כי מי רוצה שיירקו עליו ויגידו שאימא שלו זונה וישפילו אותו?

תתחילו להפעיל את הקופסא בראש. זו קופסא שחורה כעת, וזה מגיע לקראת הקטע של הפיצוץ.

09/04/2014
הישארו מעודכנים