103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי על הרשעתו של אולמרט: "בא שופט עם ביצים ומטיח את האמת המרה קבל עם ועדה"

נתן זהבי מביע את דעתו על אנשי העולם התחתון בישראל וגם על הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - "כשאיש ציבור לוקח שוחד הוא בוגד באמון הציבור!"


  

שיאים חדשים מגיעים מאנשי העולם התחתון הישראלי - מטען חבלה בבית ספר. בפתח תקווה, שלאט לאט הופכת להיות ממלאת מקומה של נתניה בסלנג של הברנז'ה התקשורתית לגבי עיר אלימה, התגלה סמוך לחצות מטען חבלה בשטח בית ספר ברנר. החשד הוא שהמטען הוסתר בידי עבריינים ליד הכיתות, הרחק מעיני המשטרה, כתחנת מעבר לפני שיגיע ליעד שלו, שסביר להניח שהוא מפתח תקווה.

אין יום שלא נחצים גבולות במדינת ישראל. אפילו עבריין צריך להיות דפוק בראש בכדי לקחת ריזיקה ולשים מטען חבלה שעלול בנסיבות כאלו ואחרות להתפוצץ בבית ספר. הביטואים - 'נחצו הגבולות', 'לא יעלה על הדעת', 'קו אדום', ו'קו ירוק', כל הקלישאות האלו אין להן שום ערך. זה סיפור נורא ואיום, דבר שהוא לא נסבל במחשבה של בן אדם הגיוני, אנחנו אפילו לא בחופש הגדול כעת.

נושא שאי אפשר להפסיק לדבר בו הוא הרשעתו של ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט, וקביעתו הנחרצת של כבוד השופט דוד רוזן שאולמרט הוא פושע עבריין. עוד אמירה שתופסת כותרות והופכת להיות לדיון ציבורי היא של כבוד השופט רוזן, שאמר בצורה בוטה ביותר שאולמרט בגד באמון הציבור. לקקנים, פרשנים, עורכי דין נזילים לתוכניות טלוויזיה, עיתונאים בכירים וזוטרים, שופטים לשעבר, פרשני הלשון הפתלתלה, שופטים בדימוס, ואחרים לא מעטים, יצאו כנגד האמירה של כבוד השופט רוזן עצם השימוש במילה בוגד ובביטוי חזירות.

השופט דוד רוזן

אני מוכרח לומר לכם שלטעמי כבוד השופט דוד רוזן היה עדין בהתבטאויות שלו. מר שיפר הנכבד, הכתב הבכיר של עיתון 'ידיעות אחרונות' כתב היום בעמוד הראשון של העיתון כותרת בת מילה אחת - "בוגד?", שמעתי אתמול את כבוד שר האוצר לשעבר רוני בראון, ידידו וחברו למפלגה של אהוד אולמרט, צווח באולפן ערוץ 2 בסטנדאפ שכמעט בכיתי מרוב צער יגון בגללו. מר בראון, אתה יכול לעבוד על כולם אבל לא במאה אחוז יש אנשים נוספים שגם מבינים משהו חוץ ממך.

אני אומר את זה פה קבל עם ועדה - לכל הפרשנים, העיתונאים, השרים לשעבר, והשופטים לשעבר. כל מי שאומר שהשופט דוד רוזן אמר על אולמרט שהוא בוגד, הוא שקרן סלפן אינטרסנט לקקן וחריין כי זה הכי קל להוציא דברים מהקשרם. השופט רוזן אמר במפורש שאולמרט בגד באמון הציבור, הוא לא אמר שהוא בגד במדינה. כשראש ממשלה או כל איש ציבור אחר לוקח שוחד או נותן שוחד מרמה או משקר הוא מועל באמון הציבור ובוגד בו ואין מילה יותר נכונה מאשר לבגוד. קיבלת אמון - תהיה ישר כמו סרגל, אתה לא ישר כמו סרגל, רחוק מסרגל כמו כביש פתלתל, אתה בוגד באמון הציבור. המילה בוגד היא נכונה, ואמר השופט במפורש שאולמרט בגד באמון הציבור. הוציאו כל החכמולוגים הלקקנים החברים מטעם ולא מטעם, ורק השאירו את המילה בוגד.

ולגבי המילה חזירות, חזירות זו מילה עדינה. הנהנתנים האלה, מעשני הסיגרים וצרכני המשקאות היקרים והטיסות של המחלקה הראשונה הם חזירים. רוזן לא אמר עליו חזיר כי הוא נראה כמו חזיר. חזירות זו טרפה, חזיר נראה חזיר והם מתנהגים כחזירים.  

פיינשמקרים היזהרו בדברכם

איזה מזל שאמנון דנקנר לא חי, הוא היה אומר לא רק שהשופט צריך להתאבד אלא גם אשתו וילדיו צריכים להתאבד כי פגעו בציפור נפשו אולמרט. איזה מזל שטומי לפיד לא חי, בן זוגו של אולמרט לישיבות וארוחות הפאר של הפיינשמקרים, טומי לפיד היה שוחט את השופט ואם היה שר המשפטים היה מוריד אותו בדרגה לשופט תעבורה סוג ג' בפאתי אום אל פאחם. אדון שיפר, לא מתאים לך לסלף.

גברת סימה קדמון כותבת שלא צריך פסיכולוג כדי להבין שהשופט דוד רוזן לא אהב את אהוד אולמרט. נכון! אבל למה הכותרת - "ההשפלה"? ההשפלה היא למדינת ישראל שיש לה ראש ממשלה כזה. ההשפלה למדינת ישראל שהיה לה נשיא כמו זה שיושב בית הסוהר, ההשפלה למדינת ישראל שיש חברי כנסת גנבים, מועלים, ששרים נוספים לקחו שוחד, זאת ההשפלה. ובא שופט עם ביצים ומטיח את האמת המרה במילים בוטות קבל עם ועדה, הוא שופט ענק. וכותב אמיר אורן בעיתון 'הארץ' 'הלוואי שרוזן היה היועץ המשפטי לממשלה', ובצדק. יכול להיות שפני הדברים היו שונים לגבי כל מיני פוליטיקאים שסרחו והצליחו להתחמק מאימת הדין בגין לא חשוב...

בקיצור חבר'ה, לכל אלה שעלו ב-24 השעות האחרונות בכל תחנת שידור או שקיבלו לידם עט וכתבו מאמרים היזהרו. חכמים היזהרו בדברכם, אתם יוצרים גם שם רע לתקשורת שכשהשם שלה הוא לא מי יודע מה כמובן. הלקקנות הזאת, בסדר אז אולמרט היה מקור טוב, אוקיי, אולמרט היה איש רעים להתרועע. חלק גדול מהעיתונאים המוגדרים כבכירים במדינת ישראל יכלו לצלצל אליו הביתה או לפלאפון ולשאול אותו על א'ב' ג'... לקבל את כל המידע שרצו, זה נחמד אבל המקור הזה נסתם. והאיש שהם נהגו להסתובב בלשכתו ולשבת בחברתו, ולפעמים לנסוע איתו לחו"ל ואפילו לצימרים לסופשבוע, הוא כבר לא יכול לספק את הסחורה. אז אתם באמת חברים נהדרים ומגנים על כבודו האבוד אבל יש גבול אתם עיתונאים ואמורים להיות אובייקטיביים, לפחות כשבית המשפט קבע את אשר קבע. להפוך את זה להשפלה, לאמירות בוטות כנגד השופט? תעשו כבוד לשופט רוזן רבותיי, הוא מנסה קצת לנקות את החטטים המוגלתיים המגעילים בפרצופה של המדינה.

14/05/2014
הישארו מעודכנים