103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי: "סוכלו 44 ניסיונות חטיפה, איך זה לא הדליק נורה אדומה לגבי נסיעה בטרמפים?!"

זהבי מתייחס לאירועים החמים - ארבעה בני אדם טבעו למוות בסוף השבוע למרות ההזהרות הרבות, נער בן 14 נהרג ממטען בגבול סוריה וגם - סוכנות האף-בי-איי חקרה את אופיר בן-אליעזר בנוגע לכספים שהתגלו אצל אביו, פאד בן-אליעזר 

אני לא יודע אם יש מילה יותר טובה מהמילה התדרדרות כדי לתאר את כל מה שהתרחש בסוף השבוע האחרון ואת כל מה שהתרחש בפתיחת השבוע הנוכחי, והאירועים הם מצפון לדרום. בצפון -  אירוע חמור בגבול בגבול עם סוריה, עדיין לא ברור אם זה היה ירי או מטען אבל יש דיווח על פגיעה ברכב קבלן, הרוג ופצועים, ועל פי דיווח דובר צה"ל יש ירי טנקים ישראלים לעבר עמדות הצבא הסורי. במזרח - תקריות בלתי פוסקות בין כוחות צה"ל העוסקים בחיפושים אחרי שלושת החטופים לבין מה שמוגדר 'עוינים מקומיים'. יש הרוגים, יש פצועים, ואלפי חיילים ואנשי כוחות הביטחון עוסקים בין התפילות בחיפושים מעשיים אחרי שלושת החטופים. החל מכניסה לבתים דרך שאיבת מים מבארות, בכדי לראות אם חס וחלילה לא נזרקו שלושת החטופים הצעירים למקומות שקשה לזהות אותם מבלי לחדור אליהם באמצעות אנשי מקצוע. בגבול עם הרצועה, לאחר זמן רב -  מחבל חמוש ברימון יד נעצר ונתפס על פי הדיווחים. החדירה הזאת עושה קצת רעד בפופיק לכל הנוגעים בדבר שהתפארו עד עכשיו שאין יותר חדירות מחבלים מרצועת עזה לאור העובדה שהוקמה שם גדר לתפארת הגדרות בעולם ולאור העובדה שכוחות צה"ל שולטים לאורך הגדר עם אמצעים מתוחכמים.

ובעוד הגבולות רוחשים רעש ירי, זעקות פצועים, וקול נהי ובכי של אנשים המצפים לנס משמיים כדי ששלושת החטופים יחזרו חיים, בתוככי הקו הירוק לא מפסיקים להתרחש אסונות בקצב הולך וגובר. רק בסוף השבוע טבעו ארבעה במקומות אסורים לרחצה, ולפחות במקרה אחד אב וביתו הוזהרו לא להתקרב לאזור כי הוא מסוכן. ועכשיו באים בתלונות למה אין גדרות. ואם היו גדרות אז היו עוברם את הגדרות והיו אומרים למה אין הליקופטר באוויר. פרשיות פליליות ממשיכות להסתיים בירי ברחובות הערים, אם זה תל אביב-יפו, אם זאת פתח תקווה, אם זה אזור חיפה והקריות, הירי והפיצוצים לא מפסיקים והמילה ז"ל מופיעה אחרי שמם של המנוחים. וכבר הפסיקו לפרסם את שמות הנרצחים מרוב שזה הפך להיות סוג של שיגרה במדינת ישראל.

פנייה לשר הביטחון

לגבי האירוע המתגלגל ומתרחש ביהודה ושומרון, אני מוכרח לומר מספר דברים לגבי כתבים ופרשנים צבאיים ואפילו אולי לכלול את דובר צה"ל בעניין הזה. מעל כל במה אמר שר הביטחון, משה יעלון, שבשנה האחרונה סוכלו על ידי צה"ל כ-44 פיגועי חטיפה. ואני רוצה לשאול את שר הביטחון, את דובר צה"ל ואת ראש הממשלה שאלה רטורית, כי כמובן אין להם תשובה - למה אף אחד לא הזהיר והתריע? האם מישהו יכול להסביר מדוע כאשר יש חשש לחטיפה או לפיגוע בסיני למשל, השכם וערב מזהירים את הציבור לא להגיע לשם ולא להתקרב לשם, וכאשר יש חשש לאירוע כזה בתאילנד הרחוקה או במקומות אחרים מתריעים מזהירים וממליצים 'אל תגיעו', והינה פה, טווח יריקה ממרכזי הערים, יודעים ראשי צה"ל וראשי המדינה שהיו 44 (!) ניסיונות חטיפה של אזרחים וחיילים וזה לא פתח את מהדורות חדשות, ולא הושמעה שום אזהרה לא לנסוע בטרמפים ברחבי יהודה ושומרון ברמה כזאת שאנשים יימנעו מכך, ושהורים לא יאפשרו לילדיהם לנסוע בטרמפים?! ולא מבחינה אידיאולוגית, מבחינה ביטחונית נטו. כוחות הביטחון, צה"ל והמשטרה מונעים בעזרת מידע מודיעיני (ולא מעט פעמים מודיעין של שירותי הביטחון הפלסטינאים) אירועים חמים ומצליחים לסכל אותם. משה יעלון, איך אתה מתפאר בסיכולים האלה אבל הם לא הובאו לידיעת הציבור? איך לא אסרתם על אנשים או חוקקתם איזה חוק של שעת חירום שאוסר נסיעה בטרמפים? 44 אירועי חטיפה מנעתם ולא הזהרתם ולא הטרפתם את הציבור יומם ולילה - אל תעזו לנסוע בטרמפים! אני לא מבין גם איך כל הפרשנים וכל הכתבים הצבאיים שחימשו לנו את השכל שעות על גבי שעות, לא עמדו וביקרו בצורה החריפה ביותר את ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, המפכ"ל, ומי שלא יהיה, על כך שלא עמדו והתריעו בשער?! הרי זה אירוע שהיה יכול להימנע.

תפילה למשת"פ הערבי

לתשומת ליבם של ההורים בשטחי יהודה ושומרון, אני מוכן לקבל לצורך העניין את האמירה שלכם זו ארצנו ומולדתנו, אלוהים הבטיח לנו אותה, וכל הגיבוב של השטויות האלו. אין לי בעיה עם זה, אבל 'שמרתם לנפשותיכם' יותר חשוב. ועכשיו מדינה שלמה מתפללת. למי אתם מתפללים? מה, הוא יחזיר את הנערים האלה חזרה? אם מראש הוא היה יודע הכל הוא היה מונע את החטיפה, אז מה אתם מבלבלים את המוח עם התפילות האלה? מתי הן מנעו אסונות? מתי הן החזירו חטופים? הפכתם את עניין התפילה לפסטיבל. בעיתונות החרדית ראשי הקהילה קוראים להתפלל, בכנסת מתפללים, בממשלה, בכותל, בבתי הכנסת, בכל חור וכיכר מתפללים. מתי התפילות האלה מנעו רצח אזרחים או שחיטת ילדים ע"י מחבלים? ואחר כך אומרים 'אלוהים רצה אותם על ידו כי הם היו טובים', או כשמדובר ברצח תינוקות, מודים לאלוהים על כך שהוא נתן לנו אותם לשנתיים או לשלושה חודשים. תהיו בריאים עם האמונה שלכם אבל די, זה כבר הופך להיות חולני! כבר אמרתי לכם בשבוע שעבר ואני אומר לכם גם עכשיו (ואתם יכולים לא לאהוב את זה, זה לא מעניין אותי), התפילה היחידה שאתם צריכים להתפלל היא שאותו מודיע, אותו שטינקר ערבי, יגיע למי שמפקד עליו או למי שהוא מעביר לו אינפורמציה, וייתן את הודעת הזהב הזאת שבה ימסור את זהות המחבלים ואת מיקום החטופים. לא לאלוהים תתפללו אלא  למשת"פ הערבי. מטומטמים שכאלה!

22/06/2014
הישארו מעודכנים