בראייה אחרת
עם שלומית תמיר

שלומית למאזינה: "צר לי לומר שמי שלא חי כיום באותניות עם מסורת לא יבין זאת"

שלומית מתייחסת לשאלתה של המאזינה - "האדם החדש צריך להבין את העשור הבא"


 

שאלה: התקשרתי לקרובי משפחה ורציתי לאחל להם חג שמח אבל הם לא התייחסו אליי וסגרו עלי את הטלפון. אני לא יודעת למה זה קרה ואם אני אשמה. האם אני צריכה להתקשר אליהם שוב?

שלומית עונה:

התוכנית "בראייה האחרת" עוסקת בעשור של האדם החדש וזאת תהיה התשובה. העולם השתנה ב-180 מעלות מהעשור הקודם והאדם החדש צריך ממש להבין את העשור הבא. חלק מהתשובה שלי אלייך היא בעקבות רוח התקופה שבה אנחנו חיים שבה מי שלא חי באוטנטיות ועל איזושהי מסורת מאוד חזקה עם תשתית דורית מאוד משמעותית של חניכה זה נעלם ממנו. אם נתעמק בקרובי המשפחה הללו, נראה שהתשתית הדורית של אם המשפחה היא מאוד רעועה ונראה שבעצם אין שם חניכה ואין יכולת להסביר לאותם בני משפחה את המשמעות של להתוודע לקרוב משפחה שהוא מבוגר. נראה שהמידות של אם המשפחה לא מפותחות, היא זאת שאומרת שאין צורך באותה קרבה, מה גם שהיא אישה מאוד בודדה, לא איכותית ונוטה לנכס את הילדים שלה לעצמה. היא לא מבינה שאין צורך לנכס שום דבר כי הכל שייך לכולנו. החבר הכי טוב של האדם כיום זה הטכנולוגיה ואם אנחנו לא מפתחים את המיומנויות שלנו, האיכויות שלנו והכבוד שלנו לדברים שהם חיים ושזורם להם דם בעורקים אז אנחנו מהר מאוד לא צריכים כמעט שום דבר, ואם אין לנו מידות אז אנחנו עוד יותר לא צריכים שום דבר. הכל תלוי באותנטיות של השרשרת הדורית ובחניכה ומבחינה מטה פיזית לצערי נראה שחלק מהילדים האלה הם חסרי אותנטיות. הם אולי עושים דברים מיוחדים אבל הם כאלה ואת צריכה לעזוב את זה כי זה כל כך כואב לך. את צריכה להאמין לחלוטין שהאנשים שצריכים ללוות אותך בעשור החדש יגיעו אלייך ובגלל שאת כל כך מאמינה במשפחתיות נראה לך שזאת חובה שזו תהיה משפחה, אבל את תגלי שהרבה אנשים (ואפילו אנשים חדשים) ירצו מאוד ללוות אותך, ואת אפילו תגלי על עצמך דברים חדשים. בתפיסה של הראייה האחרת יש הבדל בין משפחה לשפחה מתקנת, יש הרבה משפחות שהופכות להיות לשפחות מתקנות ואת לא צריכה את זה, זה קורה כשאנשים רוצים שישרתו אותם אבל הם לא רוצים באמת להיות בקשר. עזבי את זה ותיהני ממה שהולך להיות לך, גם אם מדובר בקשרים אחרים.

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
15/09/2014

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris