בראייה אחרת
עם שלומית תמיר

שלומית למאזין: "יש כאלה שמאוד נלחצים מהשרשרת הדורית שלהם"

המאזין מספר על הבעיה שלו מול האינטרקציה של בת זוגתו עם קרובי משפחתה - שלומית: "היא לא מספיק חזקה בשביל לשנות אותם"


 

שאלה: מדוע האינטראקציה של זוגתי עם האחיינים שלה כל כך מערערת אותי אנרגטית ורגשית? זה לא קורה לי עם אף אחד אחר מהמשפחה של זוגתי אבל יש משהו באינטראקציה הספציפית שלה עם אחייניה שגורמת לי כל פעם מחדש ליפול לאותו פח. איך אני יכול לא להתערער כל עוד היא מתעקשת להמשיך ולקיים אינטראקציה עם האחיינים?

שלומית עונה:

יש אנשים שיש להם יכולת להוציא החוצה את השרשרת הדורית שלהם ואת הרצפים הדוריים שלהם ויש כאלה שכשהם חושבים על השרשרת הדורית שלהם הם ממש נבהלים ורוצים ליצור שרשרת דורית אחרת. אתה ובת זוגך מאוד בראשיתיים בחיים ומהמקום של השרשרת הדורית שבה אתם נמצאים אתם רוצים ליצור שרשרת דורית אחרת. זה לא שאתה לא אוהב את האחיינים של זוגתך או שיש לך איזושהי התנגדות אליהם, אתה פשוט מרגיש שהיא לא יצרה את עצמה מספיק ושהיא לא מספיק חזקה בשביל לא ליפול לשרשרת הדורית כשהיא נפגשת איתם. יכול להיות שבעינייך השפה, ההתנהלות, והחינוך של אחייניה הוא קלוקל ואתה מפחד שזוגתך לא מספיק חזקה בשביל לשנות אותם והם אלו שישנו אותה. באיזשהו שלב אתה תצטרך לסמוך עליה ולהגיד לה שהיא תצטרך לקחת אחריות ולדעת מה לקחת ומה לא לקחת מהם כי היא עושה חניכה מחודשת בחיים שלה והיא יוצרת שפה חדשה ועולם חדש, אבל לפעמים אדם רוצה לבדוק לאיזה עולם הוא היה שייך ובשביל לבדוק את זה אז הוא צריך ללכת אחורנית לעולם שלו. זה לא דבר פשוט כי הרצף הדורי זה דבר מאוד חזק ומאוד משמעותי, תאפשר לזה להיות.

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
15/09/2014

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris