103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

הסיפור שמסעיר את הפייסבוק הישראלי: "אמרתי לו 'די' אבל הוא דחף לי את הראש למטה!"

דנה ורן משוחחים עם הבחורה שהעלתה פוסט חושפני לפייסבוק שבו היא מאשימה בפומבי בחור שעמו היא יצאה באונס: "הוא רצה שאבצע בו מין אוראלי ופשוט החזיק בי בעורף והכריח אותי לגמור לו בכוח בפה עד שנחנקתי"האזינו לתגובה החריפה של עו"ד של הנאשם

ליאת בלכטובסקי מלכא

בימים האחרונים הרשת גועשת ורוגשת בעקבות משפט שדה שמתנהל בין שני גולשים. סערת הפייסבוק התחילה כאשר הגולשת ח' פרסמה פוסט בו היא מאשימה את ג' בתקיפה מינית. בפוסט עצמו כתבה ח' בין היתר: "גברים שחושבים שהם יוכלו לבצע בך כל אקט מיני, למרות ה'לא' שלך ולמרות נסיון מצדך להדוף, ושאחרי זה את עוד תשתקי ותוותרי, טעות בידם". ח' דאגה לתייג בפוסט את אותו ג', יחד עם כל חבריהם המשותפים, והוסיפה: "אתה מהיום תתמודד ותיקח אחריות על מה שעשית, אותי אולי הצלחת לכפות לבצע אקט מיני בניגוד לרצוני, אבל לא תכפה עלי שתיקה."

 

הפוסט הקשה גרר תגובה מצידו של ג' ששטח את גרסתו שלו לסיפור, והסביר שהאקט שתיארה ח' נעשה בהסכמה מלאה מצידה - למעט חלקו האחרון, עליו התנצל בפניה. בעקבות הדברים, דנה ספקטור ורן שריג שוחחו עם ח' כדי לשמוע את פרטי המקרה וכדי להבין את הסיבות שהובילו אותה לבחור לחשוף אותו ולבצע בו "שיימינג" בכיכר העיר החדשה.

לדבריה של ח' הקשר בינה לבין ג' התחיל כקשר חברי שבמהלך הזמן כלל גם סקס. "היינו נוהגים לצאת לשתות ומידי פעם לקיים יחסי מין", סיפרה ח', "הוא לא היה מישהו שראיתי בו בן זוג פוטנציאלי. היינו במערכת יחסים במהלך החודשים אפריל ומאי, טיב היחסים שלנו היה מאוד פתוח, היינו מדברים על יחסי מין, רצונות וגבולות, מה מתחשק, ומה מקובל".

ח' חשפה את פרטי הפרשה: "לילה אחד במאי, עלינו אליו לדירה והוא מאוד רצה שאבצע בו מין אוראלי. הוא ידע שזה לא משהו שאני בעניין שלו, אמרתי לו שאני מוכנה לנסות אבל אם ארצה להפסיק אפסיק ושיקבל את זה. התחלתי ואחרי כמה שניות זה לא מצא חן בעיניי. אמרתי לו שלא מתאים לי. בפירוש אמרתי 'לא' ו-'די' והוא פשוט דחף לי את הראש למטה בצורה שאין לי ברירה. ניסיתי להדוף אותו כדי להתרומם והוא שם לי יד חזקה על העורף. לא יכולתי לזוז קדימה ובכל פעם שניסיתי להתרומם הוא דחף יותר את הראש שלי כלפיו, היו שם רגעים שממש חשבתי שאני נחנקת. הוא המשיך עד שהגיע לפורקן, הוא גמר לי בפה למרות שאמרתי לו מלכתחילה שאין מצב שהוא גומר לי בפה."

אחרי האקט הקשה, שני הצדדים המשיכו להיות בקשר ואף המשיכו לקיים יחסי מין בהזדמנויות כאלו ואחרות. כשנשאלה ח' מדוע המשיכה לקיים מפגשים מיניים עם "התוקף" ואף נשארה ללון אצלנו בליל האירוע המדובר השיבה: "דמיינו שכל הסיפור הזה קורה בסביבות 3-4 בבוקר לאן תלכי אחר כך? מעבר לכך, בהמשך הקשר בינינו הוא לחץ עליי לסלוח לו ורצה שנמשיך עסקים כרגיל. יחסי המין שקוימו אחר כך התרחשו אחרי שיחת עימות, הם היו יחסי מין שקיימתי איתו תחת פחד טוטאלי וחרדה מטורפת מכך שאם הוא עשה את זה פעם אחת הוא יכול לעשות זאת גם פעם שנייה. הייתה מצידי הדחקה, היה לי פחד שהוא יספר לכולם ושיוציא לי שם של בחורה זולה. לא חסר לחץ וכוח שגברים יכולים להפעיל עלייך."

הביקורת העיקרית שהופנתה כלפי ח' היא על כך שבחרה לבצע שיימיניג לג' וחשפה אותו ואת שמו המלא בפייסבוק במקום להתלונן במשטרה. דנה ספקטור ורן שריג, בעצמם אנשים שאולצו לעבור משפט שדה ציבורי, ביקשו מח' להסביר את הבחירה: "אני מתכוונת ללכת למשטרה, זה לא משהו שירד מהפרק. אך זכותי עומדת לספר אמת. גם אם אני מחליטה לא להגיש תלונה, אמת דיברתי. לא עשיתי שיימינג ערטילאי באוויר, אני את הוכחותיי הבאתי לעניין. ענישה חברתית היא גם כלי, עובדה שאם אני יכולה לכתוב דבר מסוים ולהוכיח אותו זה כלי, כלי להבאת האמת לידיעת הציבור. אם שוברים את קשר השתיקה הזה זו הדרך היחידה לגרום לגברים להפסיק להתנהג כך."

02/11/2014
הישארו מעודכנים