בראייה אחרת
עם שלומית תמיר

איך מוצאים את הנגזרת שלי? - "אם אני ונגזרת שלי 'עושים' יכול להיות קונפליקט"

המאזין שואל איך הוא מוצא את הנגזרת שלו: "אבא שלי הוא עושה כמוני". שלומית מסבירה מה ההבדל בין אדם חושב לאדם עושה


 

שאלה: כבר תקופה מסוימת אני מנסה להבין מהי הנגזרת המדויקת שלי ומה זה אומר לגביי. דיברת בעבר על אנשים 'עושים ואנשים 'חושבים'. לדעתי אבא שלי הוא הנגזרת שלי אך האם הוא יכול להיות הנגזרת שלי למרות שהוא אדם 'עושה' כמוני? 

שלומית עונה:

עולם הנגזרות הוא עולם מורכב, אדם 'עושה' יכול להיות נגזרת של אדם 'חושב' למרות הניגודיות ביניהם, וכמו כן ייתכנו מקרים בהם אדם 'חושב' יהיה הנגזרת של אדם 'חושב' ואדם עושה' יהיה נגזרת של אדם שאף הוא מוגדר כ- 'עושה'. לעיתים, כאשר גם אני וגם הנגזרת שלי מוגדרים כ- 'עושים' יכול להיווצר קונפליקט כיוון שאף אחד מאיתנו לא 'חושב'. לפי התפיסה של 'הראייה האחרת' האדם השלם חושב לפני שהוא עושה כל דבר, הוא לא חי סתם חיי אוננות. אנשים שחושבים כל היום ולא עושים שום דבר מבזבזים את הכוח שלהם לריק. אם אתה מדבר על הנגזרת שהיא אבא שלך דע כי הוא מסוג האנשים שעושים  'כי צריך' ולא כי הם רוצים, מסיבה זו אביך לא נהנה מהעשייה שלו. גם אתה אדם כזה. יכול להיות שאתה ואביך נגזרות אבל אתם לא מסתדרים בכלל ולמעשה הוא עלול לעשות לך נזק. אביך חשב שהוא המדריך שלך בחיים אבל מרבית העצות שהוא נתן לך היו לא נכונות עבורך בגלל ששניכם 'עושים'. אם הוא היה הורה 'חושב' אז הוא היה הופך את העשייה שלך לעשייה מדודה, מזוככת ונכונה והוא היה מלמד אותך לחשוב מה עומד מאחורי העשייה. אם אתה היית ילד 'חושב' אז כהורה 'עושה' הוא היה דואג שהמחשבות שלך יבואו לידי ביטוי בעשייה. זה הזיכוך וכשהנגזרות הן כאלה זה גאוני.

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
26/01/2015

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris