103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי: "נתניהו מתעניין רק באיראן ולא ב-'שטויות' כמו הדיור או העומס בחדרי המיון"

נתן זהבי מדבר על העומס החמור בבתי החולים ואף טוען שראש הממשלה נתניהו הוא אחד ה-'פלופים' הגדולים ביותר - האזינו


מטבע הדברים נפתח בדברים החשובים באמת: חדרי המיון בבתי החולים. זה יכול לגעת בכל אחד ואחד מכם אלא אם כן אתם בני משפחתו של שר, ח"ככ, מנכ"ל בכיר, רב ראשי, רמטכ"ל או אלופי צה"ל. אם אתם אנשים רגילים ואביכם הוא לא מיליארדר שבנו על שמו אגף בבית החולים, במידה ותזדקקו לשירותי חדרי המיון באחד מבתי החולים הפרוסים ברחבי הארץ אכלתם אותה. היום ב'ידיעות אחרונות' ירון קלנר הביא שיחות עם מנהלי חדרי מיון או מנהלי בתי חולים, דוקטורים נכבדים שאומרים את האמת בפנים בצורה נוקבת. הכי קיצוני הוא ד"ר ג'קי אור, אני מכיר אותו הוא איש רציני ואמינים עלי דבריו. וכך הוא אומר: "הסטנדרט אצלי ( הוא מדבר בעיקר על הימים האחרונים) הוא שלאמבולנסים אין איפה לפרוק חולים. כשאני לא יכול לקלוט חולים חדשים אפילו אם הם סובלים מאוטם חד בשריר הלב או משבץ מוחי בטוח שנגרם להם נזק. אם אנחנו לא מתחילים טיפול אפקטיבי בשעה הראשונה הסיכוי של חולים מסוימים לחיות יורד בעשרות אחוזים", וזאת תמונת מצב.

הכותרת של הקטע הזה: "זה נראה כמו מזימה של המדינה להרוג אנשים". אנחנו לא מדברים על איראן רבותיי, אנחנו מדברים על בתי חולים ברחבי מדינת ישראל. ד"ר אלי בן וליד, מנהל המיון בברזילי באשקלון כבר 12 שנים אומר: "אני מתקשה לזכור תקופה כה קשה, בתקופה האחרונה יש עלייה די משמעותית במספר הפניות למיון. מספר החולים למיטה אצלנו הוא בלתי סביר וקשה מאוד לענות על הצרכים של החולים בעיקר כשיש עומסים". נעבור לפנימית ח' ברמב"ם: "אנחנו קרובים מאוד לקטסטרופה בבית החולים, כבר שנים ארוכות שהמדינה לא שמה את היד בכיס בכל הקשור לעוד מיטות ועוד מחלקות. הכל בנוי על 'שנור' ועל תרומות". ד"ר משה שריסט מנהל המיון בוולפסון אמר: "אני בוש ונכלם מול החולים", הוא סיפר שעבד בחו"ל ומדובר בהבדל בין שמיים וארץ. "לפני המיון בוולפסון עבדתי באוסטרליה במשך שנתיים", כך וולפסון, "גם שם יש עומס אבל סדרי הגודל שונים לגמרי. בארץ יש מצב שבו על 12 חולים ישנה אחות אחת ואז מה חשוב יותר? להחליף לחולה את החיתול או לעשות אנלציה לחולה אחר? אנחנו מרגישים כמו במלחמת לבנון השנייה בה שלחו חיילים למלחמה בלי ציוד. אנחנו כל הזמן במחסור של כוח אדם ושל אמצעים ונותנים לחולים תנאים לא הולמים".

אין ספק שמר בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל הוא אחד הפלופים הגדולים שיכול היה ראש ממשלה להגיע אליהם. הוא פלופ ואני אבהיר לכם למה הוא פלופ באמצעות קטע קצר, מדובר בישיבת ממשלה לפני 5 שנים, ב-17 לינואר 2010. ראש הממשלה נתניהו הרביץ נאום מזהיר על בעיות הדיור ופתרונה, אתוס ופאתוס, נחרצות וחזון ביצועי. הוא אמר בין השאר: "מחירי הדירות אסטרונומים, הבניה חנוקה, זוגות צעירים חיים עם הוריהם, ידם של חיילים משוחררים אינה משגת ואזרחי ישראל נאלצים למשכן את מרבית חייהם עבור דירה. אנחנו מביאים היום מהפכה, אנחנו לא מדברים בעלמא אנחנו הולכים על החלטה וביצוע. אני הגדרתי את היעד, אנחנו מביאים חוק תכנון ובניה חדש, נעביר אותו בקריאה ראשונה כבר במושב הנוכחי, קריאה שנייה ושלישית במושב הבא". זה היה ב-17 בינואר, 2010, זה היה בממשלה הקודמת שלדברי נתניהו תפקדה מצוין, שהייתה דוגמא ומופת למשילות. יאיר לפיד לא היה אז שר האוצר אלא יובל שטייניץ, שר מחמד וח"כ שעשועיו של נתניהו. הנאום, כידוע נשאר תלוי באוויר כמו בלון הליום, מילותיו לא הוסיפו דירה אחת לשוק והמחירים עלו מאז ב-40%. זה קטע שמביא היום אמנון אברמוביץ' בעיתון. כך זה גם בחדרי המיון, כך זה גם ביוקר המחיה, כאמור הקראנו לכם קטע על הדיור.

נתניהו נשאל על כל הדברים האלה לפני צאתו לנאום והוא ביטל אותם ב-60. זו "לא סחורה" בשבילו, לא חדרי המיון, לא הדיור, לא יוקר המחיה, זה הכל שטויות. האיש העלה את הנושא האיראני לאיזה הר ענק אוורסט כאילו אירופה לא מפחדת מהאיראנים, אמריקה לא מפחדת מהאיראנים ורק אנחנו בהיסטריה מהם. הרי האיום שיהיה חס וחלילה אם יהיה נשק גרעיני לאיראנים תופס את כולם, את השטן הגדול כמו השטן הקטן והשטנים באמצע. אבל נתניהו תמיד ממציא איום קיומי ולהקת ה'כתבלבים' הכותבים את מה שהוא רוצה הולכת וגדלה וכל מיני פרופסורים ודוקטורים מגויסים מעצימים את דבריו. זה לא עוזר כהוא זה לאדם שלא יכול להתמודד עם בעיית הדיור, עם בעיית הוריו הקשישים שצריכים אשפוז סיעודי, עם בעיית חדרי המיון, עם בעיית האנשים הקשישים שחיים מאיזה 1,700 שקלים מזורגגים ולא מסוגלים לבחור בין תרופה לפרוסה. נתניהו טס שוב לאמריקה, ביג דיל. "אני מודה לאשתי שרה שמלווה אותי"... נו באמת, איזה שמאלץ. זה שומן עם בצל מטוגן מתחלק נהדר, והוא יודע להחליק את המילים. מחיאות כפיים סוערות אדון נתניהו, היום תנאם וכל העולם יעמוד דום כשתנאם והרפובליקנים כל שתי דקות יעמדו ימחאו כפיים, ישבו יעמדו, ישבו ימחאו כפיים ואתה תנופף להם ושרה תחייך והחבר'ה שהבאת איתך כולם יהיו מאושרים ומחר תהיה כותרת ענק בישראל היום: 'הנאום הגדול בהיסטוריה'. צ'רצ'יל היה סרדין על ידך בנאומים, הצלת את העם היהודי פעם נוספת, אין עליך ביבי מה אני אגיד לך. We love you, we adore you, we want you to be our prime minister forever. God bless you, Mr. Netanyahu!

03/03/2015
הישארו מעודכנים