בראייה אחרת
עם שלומית תמיר

מאזין: "מה התכלית הנכונה שלי בתוך הנגזרת שלי?"

המאזין מבקש לדעת על השרשרת הדורית שלו: "מהי ההשתקפות הנכונה שלי כדי שאוכל להתקדם?"


 

שאלה: אבי היה אדם ערכי, הוא היה מחסנאי ואת כל חייו הוא השקיע בעבודתו ובילדים שלו. הוא למעשה הנגזרת שלי וגם אני כמוהו מחסנאי וחשוב לי להשקיע בילדיי. זו הדרך שהוא הראה לי אך אם הייתה לי הדרכה נכונה ואחרת לא הייתי במקום הזה היום. מה התכלית הנכונה שלי בתוך הנגזרת שלי?

שלומית עונה:

אתה הנגזרת של אביך ואתה מתנהל כמותו, אתה בעצם עושה לו שכפול - אתה עובד קשה כמוהו ומשקיע בילדים שלך כמו שהוא היה עושה. יש לנו פילם שאנחנו רוכשים מההורים שלנו ומהשרשרת הדורית שלנו. אביך הראה לך את מי שהוא היה אך התכלית שלך היא לתת לבן שלך לראות את האפשרויות הקיימות בעולם, גם אם הן אפשרויות שלא נראות לך. בניגוד לכך שאביך הצר את הדרך שלך בזה שהוא לא הראה לך מגוון אפשרויות, עליך לתת לבנך  את האפשרות לבחור. תפקידו של הורה הוא בין השאר להראות לילדו אפשרויות מגוונות, גם אם הן לא מהעולם שלו. אבא שלך צמצם אותך כיוון שהוא לא יכל לשחות בעולמות אחרים. הוא לא הצליח להשתייך אליהם ולכן הוא גם לא יכל להדריך אותך או לחבר אותך למדריכים מעולמות שונים. כשהורה לא יכול להדריך את הילד שלו בעצמו לפעמים הוא צריך לקשר את ילדו עם מדריך או מורה אחר. אם תהיה מסוגל "לזרוק" את הבן שלך עם חכה לאינספור אפשרויות ויבוא המדריך הנכון לשאת אותו על גבו זה רק יטיב עם בנך. הורים רבים מעדיפים לאחוז בילדם שלהם ולא לשחרר אותם מתוך פחד שהילד שלהם כבר "לא יהיה שלהם", ואז בהרבה מקרים, הילד בכל מקרה לא נשאר לא של ההורה ולא של עצמו כי הוא הולך לאיבוד או הופך להיות מצומצם.

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
25/05/2015

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris