קהלני VS מרציאנו

אביגדור קהלני מתפרץ על קרן מרציאנו: "אני לא מכבד אותה! מה פתאום היא משתלחת בי?!"

תא"ל במיל' אביגדור קהלני מגיב בכעס לביקורת שמתחה עליו קרן מרציאנו מחדשות 2 בעקבות דבריו על שירות נשים ביחידות קרביות - "סילפו את דבריי, אני הראשון שהיה בעד נשים בצה"ל!". בהמשך מגיבה על כך מרציאנו בעצמה


 

 

קהלני נגד קרן מרציאנו: "רק רוע ושנאה ראיתי מהפנים שלך!"

גיבור ישראל תת-אלוף במיל' אביגדור קהלני תקף בחריפות את הכתבת קרן מרציאנו בעימות שהנחו ניסים משעל ודרור רפאל ב-103FM: "אני לא מכבד אותה! כשאישה משתלחת עם רשף בתוך העיניים. אני הייתי מתבייש"

תת-אלוף במילואים אביגדור קהלני, גיבור ישראל, התעמת הבוקר (שלישי) עם הכתבת והעורכת קרן מרציאנו בנושא גיוס נשים לחיל השריון, בתוכנית של ניסים משעל ודרור רפאל ב-103FM. קהלני הגיב בזעם לביקורת, שמתחה עליו מרציאנו אמש בחדשות הטלוויזיה, בעקבות התנגדותו לשירות נשים בצה"ל כשריונאיות לוחמות. "אני הייתי מתבייש לעמוד אתמול בטלוויזיה כמו שאת אמרת אתמול, מתבייש", אמר קהלני. "אז אני לא מתביישת, מר קהלני", ענתה מרציאנו, וקהלני המשיך לירות: "איך יכולת להסתכל על עצמך במראה?! את משתלחת באדם שלא דיברת אתו מעולם. בכלל לא שמעת מה אמרתי. רק רוע ושנאה אני ראיתי מהפנים שלך!. איך יכולת להשתלח?! אני לא חוזר בי משום מילה. אני לא מכבד אותה בצורה שהיא מדברת. אני לא מכבד אותה! סליחה, אני לא מכבד אותה! כשאישה משתלחת כשממש יש רשף בתוך העיניים שלה. אשתי הייתה המומה!".

קהלני הסביר את עמדתו: "אני רוצה למנוע מנשים את החוויה הטראומטית של קרב בדרג המסתער. אני לא אומר את זה לא מתוך רשעות, התנשאות או שוביניזם, אלא מתוך אהבה, הערכה ודאגה. לפני 40 שנה דחפתי את קצינת הח"ן שלי לקורס טיס. ביקשתי בזמנו מהרמטכ"ל למנות אלופה. נשים הן מוכשרות ויכולות להיות רמטכ"ליות וראשות ממשלה יותר טובות מאיתנו. אבל להיות בדרג המסתער, שממנו באים מרבית ההרוגים והפצועים, זה אומר להרוג, להילחם, לנעוץ סכין בחזה של זה שמולך ממרחק מטר, וללחוץ על ההדק כשהטנק שמולך במרחק 20 מטר. את זה הייתי רוצה למנוע מנשים, כי הן יחזרו עם טראומה, כמו שכל החברים שלי, הנכים מ'בית הלוחם', חזרו עם טראומה, חזרו בלי חלקים, עם עיניים זגוגיות, לחלקם אין רגליים. כיוון שאישה צריכה ללדת ילדים, לא הייתי רוצה שהיא תחזור אדם אחר, קשוח, עם סכין בין השיניים, שכל החמלה כבר נעלמה ממנו. כשאני נשרפתי במלחמה צעקתי 'אמא'. אסור לתת לאישה לעבור את החוויה הטראומטית הזו. אני נגד נשים בדרג המסתער בלבד. לא אמרתי נשים למטבח. זה חוצפה".

מרציאנו השיבה: "בניגוד למה שמר קהלני אומר, יש לי הרבה כבוד אליו וגם לעברו הצבאי המפואר. אני חושבת שכולנו חייבים לו חוב גדול מאוד. אין לי כבוד לדעות שהוא משמיע. אני לא מתכוונת להשתלח, אבל אני לא מקבלת את כל השיח של היומיים האחרונים, שיח שוביניסטי פסול. הרב (הצבאי הראשי) לשעבר, ישראל וייס אמר שנשים וגברים לא יכולים להיות בתוך טנק, כי המתח המיני ביניהם יגרום לכך שיהיה טנקיסט קטן אחרי 9 חודשים. יפתח רון-טל אמר שזו מזימה של ארגוני השמאל להכניס נשים לשריון. קהלני אמר שאישה תחזור אחרת משדה הקרב. לגברים יש חוסן נפשי ופיזי אחר משל נשים לחזור משדה הקרב?? זו נחלתם הבלעדית של גברים?? הם אחר כך לא צריכים להיות אבות ולהקים משפחות? אז אנחנו החלשות? אנחנו ניפצע יותר?"

"אביגדור קהלני מביע למעשה אי אמון ברמטכ"ל ובצמרת צה"ל", הוסיפה מרציאנו. "הרמטכ"ל אמר שהוא עושה את הניסוי הזה בשריון מתוך צרכים צבאיים ומבצעיים נטו. כי שירות החובה של גברים התקצר, כי הוא רוצה לייעל את מערך המילואים. הוא מדבר על טנקים לבנות בלבד בביטחון השוטף, כדי שיחידות המילואים יתאמנו טוב יותר למבצעים הבאים, כלקח מהמבצעים האחרונים בעזה ולבנון. ראש זרוע יבשה וראש אכ"א תומכים בתוכנית הזו. כשקהלני אומר שנשים לא יכולות לשרת בשריון, הוא אומר למעשה שכל הניסוי של צה"ל חסר ערך. תנו לצה"ל לנסות ולראות אם נשים יכולות לשרת בשריון. לא יצליחו? נרד מהעניין הזה. בינתיים, תוך 5 שנים מספר הנשים במערך הלוחם הוכפל פי 4 והן עושות עבודה מופלאה. פעם גם אמרו שנשים לא יכולות להיות טייסות, והנה, היום יש טייסות, הן טייסות מוצלחות וחלקן גם יפקדו על טייסות".

קהלני השיב: "אני לא משפיע על הרמטכ"ל, למרות שאני נתתי לו דרגת רב-סרן. אני אוהב אותו ומערך אותו מאוד. אני אומר את דעתי. אם הרמטכ"ל יחליט אחרת, שיחליט. אני לא משרת תחת פיקודו. להיות טייסת ולהיות שריונאית זה שונה. טייס לוחץ ויורה טיל מ-6 ק"מ ומפיל מטוס, או משחרר פצצות מ-20 אלף רגל. אם אתה בתוך טנק, בסוף אתה תהיה בתוך תעלה מול לוחם ערבי ותיאבק בו בטוח של מטר ותצטרך לנעוץ בו סכין".

22/11/2016

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris