103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

פרשת החייל היורה

ברוך מרזל בעד אלאור אזריה: "בחברון ראינו מח"טים שבאים אחרי אירוע ומוודאים הריגה"


ספי עובדיה ודרור רפאל עימתו את ברוך מרזל תושב חברון עם אלדד יניב ממפלגת "העבודה" בעקבות התחקיר בפרשת אלאור אזריה. מרזל: "אם לא היו מצלמות לא הייתה פרשה". יניב: "אל תחלק לחיילים ממתקים, שב בבית"

אמש (שני) שודר תחקיר טלוויזיוני אשר חשף כי את זירת התקרית בחברון, שהובילה לפרשת החייל היורה אלאור אזריה, ניהלו לא המפקדים בשטח כי אם מתנחלי היישוב היהודי. ברוך מרזל, תושב חברון, הגיב לדברים בשיחה עם ספי עובדיה ודרור רפאל ב-103FM: "הטענה צודקת. הבעיה הייתה כשל פיקודי נקודתי. הפלוגה שהגיעה לחברון אחרי זה (אחרי הפלוגה של אזריה) חוותה שישה אירועים ביטחוניים ובאף אחד מהם לא ראית מתיישבים מתקרבים, פרט לחובשים, והכל נוהל על ידי המ"פ והמג"ד. פה (בפרשת אזריה) המ"פ ואנשים אחרים איבדו את הראש. וכשאתה רואה שמאבדים את הראש, אתה צריך לתפוס פיקוד. יש אירוע שמתנהל ומתפתח ומיהו צריך לתפוס עליו פיקוד".

"ההשמצה הכי גדולה כיום כלפי, כלפי עופר אוחנה (המתנחל שתפס פיקוד על הזירה ע"פ התחקיר) ואחרים היא שאנחנו נותנים אוכל לחיילים. הוא (עופר אוחנה) לא הפגין שום אלימות. היה פה פיגוע שניסו לשחוט בו חיילים, לשחוט חיילי צה"ל, ובא יהודי, מה אתם רוצים שהוא יגיד, חבר'ה, קחו את הלחי השנייה? בסליחה? בעדינות? אלה שני רוצחים מחבלים, שברוך השם נהרגו שם על ידי החיילים הצדיקים שלנו. וזו הרוח המקורית של צה"ל. אני חי בחברון 32 שנה והערבים מפחדים ממני, זו השכנות הכי טובה עם ערבים. ב-32 שנות אירועים ראינו הכל. ראינו מח"טים שבאים אחרי אירוע ומוודאים הריגה. אני לא רוצה לספר מי כי אני לא רוצה לפגוע בצבא".

"זה הכל בגלל הצילומים", הוסיף מרזל, "אם לא היו צילומים לא הייתה פרשת אלאור אזריה. זו אשמת 'בצלם' והשמאל הקיצוני, הארור והמושתל שמלשין על החיילים. 'בצלם' הארורה עשתה את פרשת אלאור. אותם צריך להוציא מחוץ לחוק. בוגדים וסוכנים זרים של מדינות עוינות. שיפסיקו לרדוף את חיילי צה"ל ולהלשין עליהם ויתחילו לחלק להם אוכל וממתקים. מה יש? תכבדו. אלה החיילים שלנו ושלכם. אתם רוצים שהחיילים יאהבו אתכם? תביאו להם משהו, תכבדו אותם, תגידו להם 'תודה' על הדברים גדולים שהם עושים בשבילנו".

לשיחה הצטרף איש מפלגת "העבודה" אלדד יניב שטען: "ההליך המשפטי של אלאור אזריה זוהם מהרגע הראשון על ידי פוליטיקאים מכל הצדדים. פוליטיקאים מגעילים, שלא היו אתו דקה אחת ועשו בו שימוש, עשו עליו סיבוב והפכו אותו לכלי משחק. הם לא נמצאים אתו דקה אחת כשהוא במעצר עד תום ההליכים ולא יהיו אתו דקה אחת אם הוא יורשע ויישב בכלא. הוא עשה טעות חמורה ביותר ופגע בחוקי הצבא. את זה צריך לברר בבית המשפט ולא בשום מקום אחר. הייתי סנגור צבאי במילואים הרבה שנים והגנתי על הרבה מאוד חיילים, כולל על חיילים שפתחו באש בסיטואציות כאלה. צריך להגן עליהם ויש סנגוריה צבאית שיודעת לעשות עבודה מצוינת".

יניב גער במרזל: "אף אחד לא יטיף מוסר לחיילי צה"ל שהם הילדים של כולנו. אל תחלק להם ממתקים ואל תחלק להם אוכל. יש צה"ל והוא נותן להם אוכל ונותן להם הכל. שב בביתך ואל תטריד את חיילי צה"ל. אל תחלק שום דבר. הם לא ילדים קטנים. הם הילדים של כולנו. תן להם להגן על עם ישראל ואל תהפוך אותם לכלי משחק". מרזל השיב: "אתה לא אומר להם 'תודה'. אני אומר להם 'תודה' על מה שהם עושים. זה לקנות להם פיצות ולפנק". יניב המשיך לגעור: "אל תגיד להם 'תודה'. תוקיר אותם, תחבק אותם, תאהב אותם ותן להם לעבוד. אל תחלק להם ממתקים. הם לא ילדים קטנים, אל תתנשא עליהם". מרזל ענה: "אני אגיד להם 'תודה' ואתה תילחם בפושעים בשמאל שפוגעים בצה"ל ומלשינים על חיילי צה"ל".

29/11/2016
הישארו מעודכנים

ברוך מרזל
ברוך מרזל  |  (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)