103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

התשוקה לחיים

ד"ר ג'נט מיכאיל הפסיקה את הטיפול הכימותרפי והצליחה להחלים מהסרטן בכוח האמונה


בראיון לגבי גזית אמרה: "אנחנו מה שאנחנו חושבים. התת-מודע שלנו הוא אינטליגנציה אינסופית. הוא חוכמת הגוף. כשהוא מבין שאנחנו רוצים משהו הוא יבצע אותו. אף אחד לא חוקר ריפוי ספונטני כי אף חברת תרופות לא מרוויחה מזה"

ד"ר ג'נט מיכאיל, רופאת משפחה ומטפלת הוליסטית, חלתה בסרטן עם סיכויי החלמה אפסיים והחליטה לנסות להחלים בעזרת כוחות פנימיים. בראיון לגבי גזית סיפרה: "בשנת 2007 לקיתי בסרטן, גידול בגודל 9 סנטימטר במפשעה בצד ימין. מקום לגמרי לא סימפטי. בהתחלה כמובן מאוד דאגתי, השתתקתי, התבלבלתי, הכל עוצר במקום, אתה לא יודע מה לעשות וזה מאוד קשה. להוציא את זה היה כרוך בהרבה סיכונים, כמו פגיעה בעצב ופגיעה בעורק, עד כדי שיתוק. משך הניתוח בין שעתיים לשמונה שעות. אבל אני הלכתי לגמרי עם המלצות הרופאים כי גם אני רופאה ובחרתי בטיפול קונבנציונלי מהתחלה ועד הסוף. אמרו לי שאזדקק לשני טיפולים כימותרפיים לפני הניתוח ושניים אחריו, ואחר כך 25 ימי הקרנות. אמרו לי שהסיכוי להבריא מהמחלה הוא 50%".

"הגבתי טוב וחיובי", הדגישה ד"ר מיכאיל. "עברתי לאורח חיים בריא ולתזונה בריאה. הסתכלתי על הכימותרפיה כמשהו שיציל את חיי, למרות שזה מאוד קשה וכל אחד יודע מה זה טיפולים כימותרפיים ולאילו תופעות לוואי הם גורמים. ובכלל, לחתום על טופס הסכמה זה כמו לחתום על טופס שהורג אותך. אני אמרתי שאני צריכה לצאת מהמחלה ובינתיים קראתי הרבה חומר וניסיתי כל מיני דרכים. התחלתי עם דמיון מודרך שמטרתו להקטין את הגידול. התחלתי לדמיין אור שנכנס לי לראש, עובר את כל הגוף, מתמקד במקום של הגידול ומקטין אותו. ואכן עשיתי את זה, עד כדי כך שאפילו האונקולוג שניתח אותי, כשבאתי לביקורת אחרי ניתוח, שבביופסיה של הגידול נשארו ממנו רק 5% ושאר התאים נמסו והפכו לנוזליים, וזה משהו שממש לא אופייני לגיל שלי, אלא בדרך כלל לגילאים של ילדים. עד כדי כך הייתי חיובית".

"מהטיפולים האלה יצאתי נקייה, אבל המחלה חזרה אלי אחרי 6 חודשים לגרורות בריאות, שאז כבר אין אפשרות לצאת מהמחלה", סיפרה. "מה שהחזיר אותה, ככה אני מאמינה, זו המחשבה שלי שהתמקדה בסטטיסטיקות שזה יחזור, שזה עלול לחזור, או שאי אפשר לצאת מזה, והתמקדתי. וכשמתמקדים במחשבה שלילית נשארים בה. אני מאמינה שאנחנו זה מה שאנחנו חושבים. יש אנשים שבתת-מודע שלהם מבינים שהם הולכים. אני החלטתי שאני כאן, עם הבעל והילדים, הייתה לי תשוקה לחיים כי יש לי עוד הרבה מה לעשות בחיים האלה. כנראה ככה הבין התת-מודע שלי. התת-מודע שלנו הוא אינטליגנציה אינסופית. הוא חוכמת הגוף. כשהוא מבין שאנחנו רוצים משהו הוא יבצע אותו ויעשה אותו, כי ככה הוא התרגל מאז שנוצרנו. הוא דואג שהפצעים יתרפאו והלב יפעום, לכל דבר שימשיך לטובת החיים שלנו. וזה מה שאני מאמינה. ויצאתי נקייה לחלוטין בבדיקת ה-סי.טי האחרונה ואני עדיין בטיפולים קונבנציונאליים. עוד 3 חודשים אני כבר 8 שנים נקייה".

"אני הלכתי עד הסוף והפסקתי עם הטיפולים הקונבנציונליים בתיאום עם האונקולוג שלי שהסכים אתי שהם מסכנים את חיי, אבל העיתוי לא צריך להיקבע ככה בכאוס, זה מסכן חיים של אנשים", ציינה ד"ר מיכאיל. "אני ממליצה קודם כל ללכת על טיפול קונבנציונלי ולהיות מתואם עם האונקולוג בכל שלב ושלב. אם מגיעים למצב שהכימותרפיה כבר לא עוזרת, או שהיא כבר מסכנת את החיים והאונקולוג אומר שהוא כבר מרים ידיים ולא יכול לעזור יותר, שאנשים יידעו שזה לא הסוף, שיש עוד תקווה ושיכולים בכוחות הפנימיים שלהם כן לצאת (מהמחלה). זה המסר שלי. לצערי הריפויים הספונטאניים כמו שלי הם די רבים, אבל מבחינה סטטיסטית הם מזעריים. אם מישהו הי חוקר אותם אולי הוא היה מצליח לעזור לאנשים לצאת (מהמחלה) בלי כימותרפיה. אבל זה לא נעשה כי אף חברת תרופות לא מרוויחה מזה".

29/01/2017
הישארו מעודכנים

(צילום: אילוסטרציה, ingimage)