103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

"השיחה הזאת הולכת למקומות לא מעניינים!"

זאב נחמה נשאל על תמיר קליסקי ומאבד עשתונות


סולן להקת אתניקס זאב נחמה בראיון לאיריס קול על המשבר עם תמיר קליסקי: "ברגע שהלכתי לבית משפט והלהקה תבעה, אז יש פה כנראה עילה לתביעה". ממש לא מעניין אותי מי דובר אמת. תמיר פגע בנו מאוד. אנחנו מרגישים בחסרונו כחבר יותר מהכל

להקת "אתניקס" נפרדה בשנה האחרונה מאחד ממייסדיה, הקלידן והיוצר תמיר קליסקי, שהסתכסך עם שאר חברי הלהקה בטענות לכספים שנגזלו ממנו. קליסקי תבע את הפסקת פעילות הלהקה, אך בית המשפט פסק נגדו. שאר חברי הלהקה מצידם תבעו את קליסקי על פגיעה בשמם הטוב. סולן "אתניקס", זאב נחמה, סיפר בראיון לאיריס קול: "בטח שזה כואב. היינו אמורים להיות חברים שלושים שנה. אם יש בעיה עם חבר אז באים לדבר. אני חי בקבוצה גדולה. 'אתניקס' זה לא הארבעה אנשים שרואים על הבמה. זו קבוצה שמכילה כמעט 40 איש ומתפקדת להפליא. הלהקה שמופיעה הכי הרבה בארץ. זו עובדה. מבחינה פופולארית הצלחנו לשמר את הפופולאריות שלנו כמעט 30 שנה. אני לא מתעסק באנרגיות רעות. אני יודע שאם אני מרגיש משהו כלפי מישהו שהוא לא בסדר אז אני בא לדבר אתו. ואם זה לא מסתדר לי אז אני מוצא דרכים אחרות לפתור את הבעיות. אבל פה נעשה בצורה אחרת וזה פגע בנו מאוד. אנחנו מרגישים בחסרונו כחבר יותר מהכל".

קול שאלה מי דובר אמת, מי צודק, ונחמה ענה: "זה לא ממש לא מעניין אותי. אין עשן בלי אש? יש הרבה מושגים שקיימים בעולם שאין להם שום אחיזה במציאות. גם קרח יבש עושה עשן וזה לא אש". קול שאלה האם נבהלו מהתביעה, ונענתה: "ממש לא. בשום פנים ואופן". נחמה אמר שחברי הלהקה לא לקחו בחשבון שהיא תתפרק ואישר שנגרם להם נזק וששמם הוכתם: "ברגע שהלכתי לבית משפט והלהקה תבעה, אז יש פה כנראה עילה לתביעה. אבל הכל יידון בבית משפט. שם ייסגרו עניינים. לצערי הרב. אתניקס, מבחינתי, כל זמן שאני אוכל, תמשיך ותנגן".

"אנחנו מרגישים חדווה שיש לנו אלבום חדש, שכל הלהקה באה ללונדון ועשתה אותו והוא נשמע פיצוץ, ומצד שני אנחנו מרגישים באסה גדולה, שלצורך הפרומו אני מתראיין על זה", אמר נחמה, "אבל זו המציאות ואני מתמודד איתה. מנסה להתמודד איתה. אני מקווה לנקות את האנרגיות הרעות ושיהיה רק טוב, אמן. באנרגיות הטובות שלי אני רק רואה מוזיקה וזה מה שאני עושה. אני כרגע נמצא בלונדון כדי לסיים את האלבום עם יועד נבו ואני מקווה שייצא טוב. כלהקה החלטנו לפני שנה וחצי שנחזור לעבוד עם יועד אחרי שלושים שנה, נסגור מעגל. את כל השירים הראשונים של אתניקס עשיתי אתו, 'ציפור מדבר', 'שניים שניים', 'מושיטה'. אני חושב שיצא לנו אלבום לטעמי פיצוץ".

השיר החדש של "אתניקס" נקרא "הזמן ירפא" והוא כולל פנייה לדמות נשית ששמה "שרה", גיבורת הסיפור. "חיברתי בין הסיפור המקראי למצב פוליטי ולסיפור אהבה", הסביר נחמה. "זה כנראה הרעיון שלהיות אמן. מאז שאני ילד אני לוקח כל מיני סיפורים תנ"כיים ומנסה לעשות מהם סיפור או לשייך אותם לתקופה שלנו. עשיתי את זה בשירים של 'אתניקס'. המספר כאן לא מציג עמדה. הוא מספר את הסיפור. המילים שמופיעות שם, 'אהבה, 'מלחמה', 'נשמה', מייצגות רגשות של בני אדם. אני חושב שמהסיפור התנכ"י הזה אפשר ללמוד הרבה מאוד על התנהגויות של בני אדם, על קנאה, על שנאה, על כאב של ילד, על הדחקה. אני עצמי מקנא בג'ון לנון, דיוויד בואי וברי סחרוף. אבל זה קנאות חיוביות. אני לא בשלילי. ממש לא. אני מודע ליכולות שלי בעצמי. בתוך תוכי אני מלך של עצמי. אני גדול בעצמי. אני הכי גדול לעצמי בעולם, וזה בסדר. יש אחרים שיותר גדולים בעולמם, הכל בסדר".

31/01/2017
הישארו מעודכנים

זאב נחמה
זאב נחמה  |  (צילום: משה שי, פלאש 90)