103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"נהפכנו ממדינה לכנופיה"

גבי לא מסתיר את דעתו על חוק ההסדרה


גבי גזית פתח את תוכניתו בהתענגות: אין עונג כמו לראות את ביבי עומד מול הדלת הסגורה באנגליה ומחכה שיפתחו לו

אם זה לא היה אמיתי הייתי בטוח שזו תמונה מתוך סדרת המופת 'כן אדוני ראש הממשלה', שאני ממליץ מדי פעם ללכת אחורה ולצפות בה. המשרד של ראש הממשלה בלונדון בבית ראש הממשלה שם. ראש ממשלה של מדינה אסיאתית רחוקה, שזה עתה העבירה את חוק הגזל, השוד והמאפיה במדינתה - חוק שגם בעוד אלף שנה לא יעבור בבריטניה, בלגיה, צרפת או גרמניה - בא לבקר באנגליה, והוא עומד נכלם ומבויש ליד הדלת הכי מפורסמת בעולם שכתוב עליה 'דאונינג 10' ומחכה שמישהו ייצא לפתוח לו. עצוב. אין דברים כאלה. אין עונג כזה. ואני גם יודע למה זה קרה. כי מי שמכיר את ביבי קצת יודע שהוא מאחר כרוני. לשום מקום הוא לא מגיע בזמן וגם לא אחרי חמש או עשר דות. בדרך כלל זה אחרי שלושת רבעי שעה עד שעה ורבע. מישהו סיפר כנראה לבריטים, שאמרו , מה בוער לגשת לדלת, הוא הרי יאחר, אבל הם לא ידעו שהוא הקדים, שלעצמו זה עניין גדול. וכך הוא נותר גלמוד. אבל לפחות למדנו משהו אחד, ששרה חייבת לחזור לנסיעות האלה, כי בלעדיה האיש מתפרק.

שחר חדש מפציע על מדינתנו. עד אתמול חיינו ללא תכלית וללא בסיבה. מהיום נאמר לילדינו, אתם הייתם שם כשזה קרה, כשעבר חוק ההסדרה. סימני השאלה הפכו לסימני קריאה. והנה, יאמרו המורות לילדים בבתי הספר, הצטרפנו למשפחת העמים. טוב, לא העמים שמכבדים את החוק. לא העמים שמכבדים את הקניין הפרטי ומתנהלים לפי דינים של צדק. אבל עכשיו יש לנו הוכחה, בחסות הבנטים, הסמוטריצ'ים, השקדים והאחרים שהצטרפנו למשפחת העמים של הכנופיות. כן כן. אנחנו ממדינה הפכנו לכנופיה. כנופיה שדוהרת על סוסים ולוקחת אדמה מפה ואדמה משם ומה שבא לה היא חומסת, בעיקר מחסרי הזכויות והחלשים. שודדי האדמות של ימי הביניים הגיעו אליו בפברואר 2017. המשך ישיר לתרבות ההיא. ואנחנו עוד בסוף נתבכיין על פוטין.

במקום להפריד את הדת מהמדינה ולתת לנו, החילונים, אוויר, מתרקמת עכשיו מזימה חדשה להשתלטות הדת, שכבר השתלטה עלינו מזמן, אבל זו השתלטות נוספת. השרים אישרו אתמול הצעת חוק שתאפשר לבתי הדין הרבניים בישראל לשמש כבוררים גם בסכסוכים אזרחיים. נו, באמת. מציעי החוק אומרים לנו לא לדאוג, כי לא נהיה חייבים להשתמש בשירותים האלה. אבל אני לא נרגע. כי מזמן כבר למדנו שכאשר פוליטיקאים אומרים לנו 'אתם לא חייבים', זה הכי חייבים שיש.

חברת האוטובוסים "קווים" מראה שאין גבול להתעללות בנכים, מוגבלים וחסרי ישע. נכה בשיעור של מאה אחוזים, מרותקת לכיסא גלגלים, ניסתה לפני כמה חודשים לעלות לאוטובוס של החברה. הנהג לא אהב את זה בכלל וצרח עליה שהיא עושה לו בלדן באוטובוס. הסיפור הגיע לבית המשפט, שחייב את 'קווים' לפצות את הנכה ב-25 אלף שקלים ולפרסם מודעה גדולה בשווי 5,000 שקלים שעניינה יחס הולם לנכים. מה שהופך את החברה למכוערת עוד יותר היום הוא, שבתגובתה אין כלל התייחסות לנהג. מה העונש שהוטל עליו? האם הוא ימשיך לנהוג? למה הדבר הזה קרה? כי 'קווים' גם היא כנראה חושבת שאנשים עם קלנועית לא צריכים אוטובוס. שייסעו לבד עם הקלנועית על הכביש. מה הם מפריעים לנוסעים באוטובוס? למה להם? לכן אנחנו פונים לכל הנכים שנוסעים עם 'קווים' - בעיה הכי קטנה שנתקלתם בה, תפנו אלי. תשאירי לי את העניין הזה. אני יודע להתעלל בחברות שמתעללות בנכים. תשאירו לי הודעה בפייסבוק.

07/02/2017
הישארו מעודכנים