103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
דנה ספקטור ורן שריג

א״ק בריאיון בלעדי על פרשת תאיר ראדה

א': "אני חולת נפש ואני לא מסתירה את זה" - דנה ספקטור: "זה לא אומר שאת רוצחת!"

א״ק, הבחורה הצעירה שבמהלך הסדרה 'צל של אמת' נטען כי הייתה אחראית לרצח תאיר ראדה, ועורך הדין דניאל חקלאי שמייצג אותה, מספרים על היחס שקיבלה מבן זוגה לשעבר ומתייחסים לראשונה להאשמות נגדה - "כל החיים שלי נשברו בבת אחת"


פרשת רצח הנערה תאיר ראדה מסרבת לרדת מהכותרות. לאחר שאמש התראיינה אמה, אילנה, וטענה כי הטלפון של בתה נעלם וכי נמחקו שיחות, הגיעה תורה של א"ק, אחת מהנערות שהוזכרו בעבר כמי שהייתה שותפה לרצח, לשטוח את גרסתה. בריאיון לדנה ספקטור ורן שריג שפכה הצעירה הרבה מאוד אור על מה שעבר עליה, ועל הגיהנום הפרטי שלה מאז שידור הסדרה "צל של אמת".

א"ק, אשר זוכתה על ידי המשטרה מכל מעורבות ברצח, סיפרה כי מאז שידור הסדרה, היא סבלה מאוד בחייה הפרטיים, ועוד לפני כן אושפזה בבית חולים פסיכיאטרי, בעקבות הטענות של בן זוגה לשעבר, א"ח, כי סיפרה לו שהיא רצחה את תאיר ראדה. בריאיון ארוך היא מגוללת את מערכת היחסים הקשים שחוותה, וסיפרה כי היתה קורבן, על פי טענתה, לאונס על ידי בן זוגה לשעבר. הטענה השנייה הקשה שלה מגיעה מחברתה לשעבר, אשר לטענתה, העבירה את החומרים ליוצרי הסדרה "צל של אמת".

"עברתי לינץ' ממש קשה, בכל רשת, בכל מדיה חברתית בה הייתי. הייתי בשוק, אז אפילו לא עניתי לאנשים. הייתי בהלם. לא הבנתי שזה הולך להגיע אחרי 'צל של אמת'. ביקשו ממני תשובה, אבל אני לא סומכת על עיתונאים, אז לא הגבתי להם".

א"ח סיפר שהתוודית בפניו שרצחת את תאיר ראדה.

"זה הכל סיפורים. הבנאדם הזה הוא מניפולטיבי ברמות אחרות. המשטרה בדקה את הטענות, והיוצרים ידעו בדיוק שלא היה כלום, אבל הם לא התייחסו לזה כי הם ידעו שהם לא יקבלו את כל היחס והבום התקשורתי שהם קיבלו. אני בכלל לא ראיתי את התוכנית, קיבלתי טלפון מחבר בבוקר, שאמר תהיי חזקה, אני איתך.

מספרים שגם בזמן האשפוז סיפרת את זה לעוד מישהי.

"סיפרתי לחברה שלי על זה שנחקרתי במשטרה, ובעקבות זה אושפזתי. אני מודה שאני חולת נפש, אבל זה לא אומר כלום. סיפרתי לה שהיו חקירות, לא הסתרתי את זה".

כשהגיעה לדבר על האקס שניסה להפלילה אמרה: "הגשתי תלונה על ניסיון להפללת שווא, ועכשיו מנסים לחדש את התלונה גם על אונס והתעללות מינית. בהתחלה אמרו שזה היה קשור גם לסאדו-מאזו בינינו. זה לא סותר. היה בינינו גם קשר כזה, אבל הוא הודה אחר כך באונס ובמכות בחקירות. הוא ניסה להפליל אותי כי לא יכולתי לסבול ממנו יותר, וכי נפרדתי ממנו אחרי המערכת יחסים הזאת הבעייתית הזאת.

"היינו ביחד תשע שנים. הוא היה שתלטן, הוא היה בודק לי שיחות. אדם מאוד קנאי ואובססיבי. לא היה יום אחד שהוא לא חיטט לי בשיחות. כשאמרתי לו שאני עוזבת הוא הפך להיות נחמד, ורצה להתחתן ולהביא ילדים. אמר לי תעשי מה שאת רוצה. אבל אמרתי לו לא, ואחר כך היה לי רומן, ואז הוא השתגע. הוא איים עליי, בלש אחריי, הוא התקשר לגבר שהייתי איתו ברומן. הכי כואב לי שהוא עדיין לא יושב בכלא על אלימות, אונס, הפללת שווא. זה שבר אותי.

היה דיבור על זה שהיתה כת.

"לא היתה שום כת. הוא פשוט אמר לי 'את משוגעת, אף אחד לא יאמין לך'.

אז מי רצח את תאיר?

"אין לי מושג. אני באמת לא יודעת, לא חקרתי את זה. אמרו עליי הרבה דברים, על כל ציור שלי שאני מעלה באינסטגרם אנשים מגיבים בקשר לרצח. אנשים רואים קשרים שלא קשורים וכך נולדות קונספירציות".

את מי את הכי שונאת בפרשה הזאת?

"יש אישה שעשתה את עצמה חברה שלי, ועשתה לי נזק מאוד גדול. אבל אני הכי שונאת את האקס. הוא כבר לא יוצר איתי קשר. אני סטודנטית, ניסיתי להשיג עבודה, גרתי בקצרין אבל לא יצאתי מהבית. אנשים רדפו אחרי, ליחששו, קיללו, מה לא, עברו לצד השני של הכביש. כולם רדפו אחריי. התמונות שלי הסתובבו בכל מקום, צילמו אותי במכללה שלמדתי, פתחתי דוכן ואף אחד לא קנה ממני. היום יש לי בן זוג, עוד לפני שהסדרה התחילה, אז הוא איתי, והוא המשיך איתי. הוא אדם חכם".

הרבה זמן עד שהגעת לעורכי הדין.

"צריך להבין שלוקח זמן להתאושש אחרי שלוש שנות אישפוז, ואז לקבל עוד מכה, זה קשה. הנפש שלי לא סלע. רציתי להתאבד, ניסיתי גם להתאבד. לא מבינה למה חברים שלי פנו נגדי. אני חייבת להגיד שבלי עזרה של שתי חברות שהאמינו בי, לא הייתי מצליחה לעשות את זה. בא מלאך משמיים ונתן לי עזרה. אני מוקפת עכשיו אנשים טובים.

"חומרים סודיים הודלפו החוצה, ואף שודרו. אני יכולה לספר לכם על רגשות ואימה, לא סתם בנאדם נשבר. סבלתי הרבה מאוד בחיים, אחרי העימות במשטרה הכל קרה בבת אחת, הוא הרס לי את החיים בבת אחת. עכשיו מרימים אותי ועוזרים לי. אני לא נלחמת על החפות שלי. אני חפה מפשע וזה ברור".

מדוע יוצרי הסדרה לא שמו את הפרט שהפרשה נבדקה על ידי המשטרה ושזוכית?

"הם הסתירו הרבה פרטים, ולא סיפרו את כל האמת".

דניאל חקלאי, עורך דינה, שהיה על הקו הוסיף: "א', אחרי שנעצרה, ואחרי שהשם שלה נוקה, ואחרי שהמשטרה ניקתה אותה, התלוננה נגד בן הזוג על העבירות שהוא עולל לה לאורך עשור. אין לי תשובה למה הוא לא עצור. אחרי ששמעתי את תמלילי העימותים, שם הוא מודה במה שהוא אומר, לא ברור לי איך הוא עומד לדין. חידשנו את התלונה עליו, ואז, במקביל לתלונה כלפיו, גם דרשנו שהוא ייחקר וגם ייעצר, ואנחנו מקווים שיוגש כתב אישום. אין סיבה שלפחות יחקרו אותו.

"לפני שהיא פנתה אלי, היה משרד עורכי דין שהגישו בשמי תביעה אזרחית נגד החברה הזאת, שלכאורה, באותו שלב, היא שלפה במהלך התקופה שהיא עבדה בבית החולים הפסיכיאטרי שהיא עבדה בו, במהלך התקופה בבית החולים הפסיכיאטרי החשש שהיא שלפה חומרים אסורים והעבירה אותם ליוצרי הסדרה. היא לא אשמה, היא חפה מפשע".

15/02/2017
הישארו מעודכנים