גבי גזית

"שפטל, זאת רמת הטיעונים שלך? אתה לא מתבייש?!"

גבי גזית קורא למשפחת אזריה למצוא סנגור חדש


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על עו"ד יורם שפטל, שהצטרף להגנת אלאור אזריה: "הוא אמר שהתביעה רק רצתה לשתות את דמו של אלאור. אם למישהו אחד ממשפחת אזריה היה מוח, היו שולחים את שפטל הביתה"

בשוך המתח אם אלאור אזריה ילך לחמש, לשלוש, לשנתיים או לשנה וחצי, הסירו דאגה מליבכם. אתם לא עומדים לקרוא כאן את מאמר הפרשנות הששת אלפים ארבע מאות ושנים-עשר במספר. כל מה ששודר ונכתב היה על הקיר ואתם לא זקוקים לקרוא מאות דפי עיתונות ולצפות בעשרות שעות טלוויזיה כדי להבין מה קרה. ולכן נחסוך מכם את ים המלל ונתקדם. אפילו שרון גל זיהה את סוף הסיפור, הלך ל'אח הגדול' והשאיר בכלא את האח הקטן.

עורך דין יורם שפטל מתגולל ומטנף את כל מי שאינו מחזיק בעמדותיו המטורללות. אני לא מאמין שאני והאיש הזה משדרים לאותו המיקרופון באותה תחנת רדיו, ושהוא ישדר ביום חמישי רגע אחרי שאני אסיים את השידור. אתמול, אחרי הקראת גזר הדין של אלאור אזריה, הוא התראיין כנביא זעם ותקף בטירוף את התביעה הצבאית, שאין חולק, אגב, לגבי יושרתה ועבודתה המקצועית ופסק הדין המרהיב שכתבה.

עכשיו שפטל ופיו המטונף יובילו את משפחת אזריה המרוסקת, באמת משפחה מסכנה, לא משנה מה אתם חושבים ומה עמדתכם, משפחה מסכנה. והוא יוביל אותה כדון קישוט על סוסתו, ירכב מקיסריה ויוביל אותה אל המערכה הבאה, אל האופק. הוא יוכיח לכולם, כמו שאמר אתמול, שהתביעה רק רצתה לשתות את דמו של אלאור. כלומר, קמים בבוקר אנשים, שופטים, תובעים, אנשים שמשרתים בצה"ל, וכל מה שיש להם באג'נדה זה לשתות את הדם של ילד אלמוני. באמת, שפטל? זו רמת הטיעונים שלך? אתה לא מתבייש? והכל בגלל שכולכם באתם מאותה מערת קדושה של לאומנות יהודית פנאטית.

אני אומר לכם, שאם היה אדם אחד בעל מוח במשפחת אזריה, אחד שיכול לחשוב לרגע מה תועלת תצמח להם מצירוף שחקן החיזוק הזה, היו מבינים ששפטל עושה עליהם סיבוב, והם היו מראים לו את הדרך חזרה לביתו הנאה בקיסריה. אה, אגב, שפטל, קיסריה הייתה יישוב רומי, אתה לא גר ביישוב על שם איזה יהודי גאה, איזה מנהיג, איזה בר-כוכבא. אתה גר ביישוב על שם הקיסר הרומי. חשבת על זה פעם?.

השר לביטחון-פנים גלעד ארדן הוא תערובת של רע ומגוחך. דור העתיד של המנהיגות, אולי ראש ממשלתנו בעוד עשר, שתים עשרה או ארבע עשרה שנה. מלוא חופניים של ליטוש ובטחון, האיש שתמיד יודע הכל, נאלץ כמו שניבאנו, כמו שחשבנו, לבצע פליק פלאק לאחור, פירואט מרהיב, כרקדנית בלט צנומה, ובעודה על קצות האצבעות, הוא מתקן את גרסתו מבוקר האירוע באום אל-חיראן, שאז אמר "פיגוע", "מחבל", "רצח", "דריסה". ועכשיו יש לו סיפור חדש מבית האחים גרים. הדריסה, אומר גלעד שלנו, הייתה אירוע מצער שנהרגו בו שוטר ואזרח. ארדן, איפה הביטחון העצמי של אותו בוקר?.

יפה, כבוד השר, רציתי לספר לך, אפרופו הביטוי "אירוע מצער" בו השתמשת, על אירוע מצער שהיה לי הבוקר. לא באום אל-חיראן. הגעתי לחנות הירקות וחפצתי לקנות אבוקדו רך, אבל כל האבוקדואים היו קשים כאבן. אכן אירוע מצער, מלמלתי לעצמי, אירוע מצער. היה פיגוע דריסה של אבוקדו, ולמרות זה הוא נשאר קשה כאבן. ובעודי מתאבל על האבוקדו, יצאתי החוצה, נכנסתי למכוניתי וציפור דרור חלפה בשמים ולשלשה על שמשת מכוניתי. הנה עוד אירוע מצער, ציינתי לעצמי, ולא באום אל-חיראן, בשוק גבעתיים. וחשבתי לשלוח לכבוד השר צילום בווטסאפ כדי להדגים לו אירוע מצער מה הוא. תיזהר, ארדן. אתה עדיין צעיר, אבל אתה ממש מתחיל להישמע כמו ביבי וזה לא סימן טוב לבאות.

22/02/2017
הישארו מעודכנים