מיקי חיימוביץ מודאגת

"מפריע לי מאוד הרעש סביב גאולה אבן, היא האדם הראוי ביותר לתפקיד"


מגישת החדשות לשעבר בראיון למשעל ורפאל: מטריד ומבעית שהכל פוליטי ואין כבר היגיון. יש דברים יותר חשובים במדינה. אני מוכנה לקחת את בנימין נתניהו ורעייתו לסיור ולהראות להם שיש פה כמה דברים שצריך לטפל בהם קודם

גאולה אבן-סער הוכרזה אתמול (שני) כמגישת מהדורת החדשות המרכזית בתאגיד השידור הציבורי החדש, שאמור להתחיל לשדר בסוף חודש אפריל. המהלך הוסיף שמן למדורה בויכוח המתנהל בימים אלה בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר כחלון, סביב פתיחת שידורי התאגיד. זאת בין היתר כיוון שאבן-סער היא אשתו של גדעון סער, מבכירי מפלגת "הליכוד", שלקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים, אבל ככל הנראה מתכוון לחזור, מה שעלול לאיים על מנהיגותו של נתניהו במפלגה.

מיקי חיימוביץ', לשעבר מגישת החדשות של המהדורה המרכזית בערוצים 2 ו-10, התייחסה לסערה הבוקר, בראיון לניסים משעל ודרור רפאל ואמרה שלדעתה אבן-סער היא מגישה מעולה: "אני חושבת שזאת הבחירה הכי מובנת מאליה. זה כל כך ברור שהיא זאת שצריכה להיבחר ובגלל זה כל כך מפריע לי הרעש מסביב עם השערות וספקולציות לגבי העיתוי. אס לגבי העיתוי, זה לא מסוג הדברים שמחליטים אותם מהיום להיום. מן הסתם המשא ומתן בצנרת כבר הרבה זמן. לגבי ההכנסה של בעלה לתוך הסיפור הזה, גאולה הרוויחה את מקומה ביושר בעבודה קשה ובמקצועיות מדהימה. אז באמת צריך לשים את כל הדברים האלה בצד".

משעל אמר שהפוליטיקה כבר חדרה לכל מקום וההיגיון הוא לא זה שמוביל. "זה מאוד מטריד, מאוד מדאיג, מטריד, ואני חושבת שצריך לעורר בכולנו סוג של בעתה, לקראת איזה עתיד אנחנו הולכים", הגיבה חיימוביץ'. "אני חושבת שאנחנו חייבים תקשורת חופשית, תקשורת חזקה. אני לא מתיימרת להיות פסיכולוגית, אבל אני יכולה להגיד שבאופן אישי, מהניסיון שלי, כשיושבים למישהו על הראש, זה בדרך כלל נותן תוצאה הפוכה. אני הייתי מייעצת לשחרר. להתמקד במה שחשוב. בוא נתמקד במה שחשוב במדינה, במה שבאמת צריך לטפל בו ולהתעסק בו וזה רווחת האזרחים פה. אני באמת, ליבי יוצא לעובדי הרשות, שימצאו את עצמם בלי עבודה בקרוב, אבל יש עוד הרבה מאוד אנשים בלי עבודה".

"אני מוכנה לקחת את בנימין נתניהו ורעייתו לסיור במחוזות שבהם אני מתעסקת בימים אלה בתוכנית שלי ולהראות להם שיש פה כמה דברים שצריך לטפל בהם קודם", הוסיפה חיימוביץ', שמגישה את תוכנית "המערכת" בערוץ 2. משעל טען שאת שרה נתניהו מעניין רק להיות אשת ראש הממשלה ושיש לה חשבון אישי עם גאולה אבן. "קטונתי", השיבה חיימוביץ', "אני לא מכירה ולא בתוך העניינים. אני רק אומרת את דעתי כעיתונאית".

רפאל רמז שתיווצר בעיה כאשר גאולה אבן תצטרך לסקר את חזרתו של בעלה גדעון סער לפוליטיקה. "אני חושבת שבמקרה הזה עלולה להיות בעיה ואני חושבת שהיא יודעת את זה וכולם יודעים את זה", ענתה חיימוביץ', "אבל כרגע, כל זמן שהוא לא שם, לא צריכה להיות בעיה. אני חושבת שאם הוא יחליט להתמודד, היא והוא יצטרכו לשקול את הדברים מחדש, כמו גם המעסיקים שלה. ברור שזה יוצר איזשהו מצב שהוא לא ברור ולא בדיוק קל. היו תקדימים כאלה בעולם. וכן, זה מצב לא פשוט. אבל אנחנו עוד לא שם, אז אני לא חושבת שכרגע צריך להתעסק בזה".

משעל ציין שאת שלוש מהדורות החדשות המרכזיות בטלוויזיה מגישות נשים - יונית לוי בערוץ 2, תמר איש-שלום בערוץ 10, גאולה אבן בתאגיד החדש - ערוץ 1. "אני חושבת שלפני 25 שנה היינו במקום אחר לגמרי", הזכירה חיימוביץ', "אני חושבת שנוצרה כאן היסטוריה קטנה במדינה. אני חושבת שהן הרוויחו את זה ביושר ובמקצועיות. ברגע שנפתחו האופציות וברגע שהיו שם נשים ראויות אז הן התקדמו וקיבלו את הבמה שמגיעה להן. בדיון לגבי אישה או גבר, נוצר מצב שיש כאן יותר נשים מוצלחות כמגישות מאשר גברים".

רפאל הדגיש שכאשר חיימוביץ' החלה להגיש חדשות (בערוץ 2, לצד יעקב אילון) לא היה מובן מאליו שאישה יכולה להוביל אייטם או לשאול את השאלה הראשונה בו. "זה ממש לא היה מובן מאליו", הסכימה חיימוביץ', "כשאני קיבלתי את המינוי התנאי שלי היה שההגשה תהיה שוויונית. זה הגיע לרמות שלפעמים חשבו שאני קטנונית, כשהתעקשתי שבכותרת של המהדורה יהיה כתוב יום אחד 'עם יעקב אילון ומיקי חיימוביץ'' וביום שאחריו 'עם מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון'. עד כדי כך הייתי צריכה להיות על המשמר, כי לא רציתי שהדברים יקובעו, שהמהדורה מתחילה תמיד 'עם יעקב אילון ומיקי חיימוביץ''. אלה דברים קטנים שלפעמים היום נראים קטנוניים, אבל אז זה היה המצב. או כמו נושא ההיריון. אף פעם לא הבנתי למה הורידו נשים מהאוויר בהריון. אני ממש לא. שידרתי עד היום האחרון, עד יום לפני שילדתי".

על הזוגיות על המסך עם יעקב אילון הוסיפה: "יעקב ואני היינו זוג מצוין ואני חושבת שבויכוח או במחלוקת, אני לא יודעת אם יש כזו מחלוקת, אם צריך הגשה זוגית או לא זוגית, ההחלטה צריכה להיות עניינית. אם יש זוג טוב אז זה טוב. אם יש מגיש יחיד שיותר טוב כשהוא יחיד אז זה גם טוב. וכרגע, המצב הזה, שיש נשים שעומדות בפרונט של כל המהדורות, אני חושבת שזה בהחלט מקסים, מעצים וחשוב".

21/03/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיקי חיימוביץ
מיקי חיימוביץ  |  (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90)
Paris