103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

גבי גזית: "השרים איילת שקד ויריב לוין שוב מתנפלים על הארנקים שלכם"

גבי גזית מציג את הטוב, הרע והמכוער של היום - האזינו


אל תדאגו אני לא הולך לחפור לכם על תאגיד השידור כי אני יודע שברשימת הדברים שמעניינים אתכם הבוקר זה נמצא במקום האחרון, אם בכלל אבל! דבר אחד צריך לומר, אם נלך לבחירות בגלל גאולה אבן וג'ודי ניר שלום מוזס, נוציא מיליארדים על עוד בחירות מיותרות. מי שיהיה אחראי לזה צריך להתייחס אליו לא כמו לפוליטיקאי ציני ומושחת אלא כאל פושע של ממש. כי זה כבר בתחום הפלילי.

הטוב שלנו היום הוא אחד מבכירי הפושעים שקמו לנו בשנות המדינה ודווקא הוא מראה לנו דוגמה אישית נוגעת ללב. דמעות עמדו בעיניי כששמעתי שזאב רוזנשטיין סירב להעיד נגד אברג'יל. כך אמרו מקורביו עבריין לא מפליל עבריין. תבינו, רוזנשטיין סירב להעיד נגד מי ששוב ושוב ניסה לחסל אותו באמצעים שונים ומגוונים. הסירוב להעיד יכול לעלות לרוזנשטיין בשלילת קיצור השליש והוא גם הוכרז כעד עויין. אבל שלא כמו בפוליטיקה ובעסקים – בעולם הפשע יש כבוד, יש כללים ויש קודים קדושים שלא קיימים בעולם הנורמטיבי.

רוזנשטיין שלנו יירקב בכלא עוד שנים רבות אבל לא ילשין על האיש שמשימת חייו הייתה לרצוח אותו. על זה מגיע לרוזנשטיין מה שלא מגיע לכל השרים והטייקונים ולמרביתכם. התואר – הטוב של השבוע.

הרע הוא מפעל הפייס. סיפור קטן אך מעצבן, הספריה העירונית בקרית אונו רצתה לקיים הרצאה של שוברים שתיקה בספרייה העירונית המקומית. אותה ספריה שאירחה כבר כנס של הליכוד. הספריה העירונית קיבלה הודעה ממפעל הפיס שאין לקיים במבנה של הפיס כינוס פוליטי. כמובן שגם השרה רגב איימה לשלול מהמקום את העברת התקציבים והאירוע בוטל.

מפעל הפיס הוא לא ארגון פרטי. הכסף שבו הוא בונה את בתיו הוא כסף של כולנו ושייך לנו. מפעל הפיס לא רשאי לקבוע בשבילנו שכנס עם דויד ביטן הוא כשר וכנס עם ח"כ רוזין ממרץ הוא פסול. נכון מפעל הפיס יודע איפה מרוחה החמאה על לחם השלטון אבל אותנו זה מגעיל. מזל שזה לא הדבר היחיד שעושה לנו שחור בעיניים אז נתנחם בזה?

פשפשו בארנקיכם הפכו את כיסיכם שברו תוכניות חסכון. המכוער, הם שניים היום, ולא במפתיע. השרה איילת שקד והשר יריב לווין, שני מאורות זוהרים בחשכת הליל מתנפלים שוב על הארנקים ועל החסכונות שלכם. הם מחליטים שמעתה ניתן יהיה למנות בכירים במשרדי הממשלה ללא מכרז ולהיטיב עם מקורבים פוליטיים בעשרות מינויים.

במקום מכרזים שמיועדים לבחור את האנשים הטובים והראויים. הקריטריונים יוגמשו כדי לאפשר למקורבי השרים למנות את מי שירצו ולדאוג לחבריהם למשכורות שמנות ותנאים מופלאים על חשבונכם. כמובן שמאחורי הצעד הציני המושחת הזה עומדות מילים גבוהות וחלולות כמו של יריב לוין. הוא אמר כי צעד זה חיוני לחיזוק המשילות ויבטיח ביצוע מדיניות במשרדים. לווין רק שכח לומר שזה יבטיח גם ביצוע מדיניות שטובה לליכוד ובעיקר לחשבון הבנק של חנפני הליכוד.

ועל כן כולנו יחד הממנים והממונים המושחתים והמשחיתים נצא ליום חדש יום מופלא.

עריכה: מיכל גור

27/03/2017
הישארו מעודכנים