איריס קול

ג'יין בורדו 'רוצה לבכות'

דורון טלמון: "מותר לבכות ולהיות מחובר לרגשות שלך"


איריס קול שוחחה עם הזמרת דורון טלמון, מייסדת להקת 'ג'יין בורדו' שסיפרה על אלבומם החדש, על הקריירה המוצלחת של הלהקה ועל כתיבת השיר 'רוצה לבכות': "כתבתי את השיר במהלך השנה האחרונה במהלך קבוצת כתיבה של תשע יוצרות מהממות"

להקת 'ג'יין בורדו' כבר הפכה להצלחה מסחררת וכבשה אלפי לבבות בישראל עם שירים כגון 'איך אפשר שלא להתאהב בך', 'וייסקי' ו'עינב' שהפכו ללהיטים בראש מצעדי הפזמונים. לאחרונה השיקה הלהקה את אלבומה השני 'מה שחשוב' ובתוכו שירים חדשים ומרגשים כגון 'You Got In, רוצה לבכות, מצב רוח, מה שחשוב (כשם האלבום) ושיר מפתיע במיוחד בשם 'סבא'. על ההצלחה מספרת הזמרת: "קרה לנו מעין תהליך. נחשפנו לקהל יותר רחב ממה שהיה לנו בתחילת הדרך. חתך הגילאים הרחב מאד הפתיע אותנו. מנוער, סטודנטים, חיילים ועד מבוגרים שאוהבים שירי קלאסיקות של פעם. נוער הוא בדרך כלל קהל שצריך 'להרים לו' בהופעות ואנחנו דווקא הרכב שהוא יותר אקוסטי ובכל זאת זה קרה. הם שם, הם מקשיבים ומתחברים, רוקדים ושרים".

על אלבומם החדש והשיר 'רוצה לבכות' מספרת הזמרת והיוצרת: "זהו שיר מאד נשי. כתבתי את השיר במהלך השנה האחרונה במהלך קבוצת כתיבה של תשע יוצרות. זו קבוצת כתיבה בהנחייתו של יהודה עדר בה נפגשות בנות מוזיקליות מאד מוכשרות פעם בשבוע. ביניהן: דניאלה ספקטור, דנה איבגי, עינב כהן ג'קסון, סיוון טלמור ועוד. הקמנו את הקבוצה בכדי שיהיה לנו טריגר נוסף לכתיבה. יש דבר נורא מפרה בקבוצה שמקציבה לך זמן כתיבה ואף יוצרת תחרות טובה ובריאה בין המשתתפים. מתחשק להשקיע בקבוצה ויש אהבה גדולה בין המשתתפות, מה שגורם לך לכתוב ולרצות שהשיר יימצא חן בעיני הקבוצה. אני קוראת לקבוצה 'חלל של טעויות'. שמעתי שירים של אחרות וזה גרם לי לפתוח את הראש. שם גם כתבתי את השיר 'קולנוע לב' שגם הוא נמצא אצלנו באלבום החדש. משהו בקבוצה שכללה נשים פתחה בי משהו נשי שאפשר לי להתמסר ולקבל את יכולת הספיגה. "היינו שבט נשים", מספרת דורון: "הרבה זמן הייתי מאד קשוחה, מאופקת ואסופה. אנחנו בארץ נוטים לתפקד ולפעול לעשייה ולפי משימות. למהר להספיק לפני סוף העולם ואנחנו לא עוצרים להכיל רגשות. גם ברע וגם בטוב. כנשים אנחנו מאד מעריכות את יכולת האיפוק אצל הגברים. בשנה הזו היה בי משהו שהבין שזה בסדר לבכות ושמותר לבכות ולהיות מחובר לרגשות שלך. מאז הממטרות נפתחו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

28/06/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'יין בורדו
ג'יין בורדו  |  (צילום עצמי)
Paris