ניסים משעל

שובר שיאים בפיטורים

נדב אייל על ההדחות הרבות בבית הלבן: "יהיה מחיר לשלם ולמרבה הצער כולנו נשלם אותו"


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם כתב חדשות 10, נדב אייל על הדחתו של מנהל התקשורת של הבית הלבן: "עניינים של חיים ומוות מתנהלים על בסיס שעתי"

עורך חדשות החוץ של ערוץ 10, נדב אייל, התייחס להדחתו של מנהל התקשורת של הבית הלבן, אנתוני סקרמוצ'י מתפקידו. לאור ריבוי ההדחות של אנשי סגל בבית הלבן, הסביר נדב אייל האם טראמפ עצמו מתאים לתפקידו: "לדעתי, מאז היום בו אנתוני דרך לראשונה בבית הלבן ועד שפוטר חלפו רק ארבעה ימים. זה שיא חדש של טרמאפ. קלי, ראש המטה של הבית הלבן הוא זה ששלח אותו הביתה לאחר אישורו של טרמאפ. מאז שפרסם הניו יורקר שער עם תמונת הבית הלבן ועליו הכותרת 'הישרדות' כבר פוטרו עוד שני אנשים. מייקל פלין לא התאים לתפקידו כפי ששון ספייסר לא התאים לתפקיד. גם ג'ף סשנס הוא גם כנראה לא ממש מתאים לתפקיד וטראמפ רוצה שהוא יתפטר. מה מתנהל בבית הלבן הוא נורא. רבים מהתפקידים שאמורים להיות מאוישים בבית הלבן ובפנטגון אינם מאוישים. הבית הלבן לא עובד בצורה מסודרת. זו אינדיקציה גרועה להתנהלות הנשיא. עניינים של חיים ומוות מתנהלים על בסיס שעתי".

כשנשאל האם הבית הלבן הוא אכן משמעותי בעוד שלמרות הסערה בוושינגטון העולם ממשיך להתנהל, ענה נדב אייל: "מי שחושב שלדברים הללו לא יהיה מחיר טועה. יהיה מחיר גם בדם וגם בכלכלה. תזכרו את ג'ורג' בוש. אין דבר כזה שאתה לא משלם מחיר על הנשיא שנמצא בבית הלבן. אם האדם שנבחר לא עושה את עבודתו כמו שצריך המחיר הוא מאד גבוה. הוא נכנס לבית הלבן עם אג'נדה אישית והדברים מתנהלים בדומה למה שהיה עם בוש. כתוצאה מכך קרה שהמזרח התיכון נקרע, עיראק נכבשה וקם דאע"ש. כל זה התחיל בעידנו של בוש. טרמאפ מכבד גנרלים ואולי הוא יצליח לנהל את המדינה בצורה אחרת אחרי חצי שנה בתפקיד. למעשיו יהיה מחיר שלצערנו כולנו נשלם אותו. הדרך היחידה בה טראמפ לא יהיה נשיא בבית הלבן היא באמצעות הדחה, תהליך מסובך שיימשך שנים. טראמפ לא יעזוב את הבית הלבן מיוזמתו ולכן אין סיבה לפתח ציפיות. הוא יסיים את הקדנציה והוא גם יתמודד בבחירות הבאות עם סיכויים טובים לנצח גם בפעם הבאה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

 

01/08/2017
הישארו מעודכנים

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ  |  (צילום: Timothy A Clary, AFP)