רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אמירות כאלה לא נשמעו בהיסטוריה המודרנית"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5375

ביקורת חריפה במפלגת השלטון האמריקנית כלפי הנשיא טראמפ - פרופ' איתן גלבוע מנתח


משעל, דרור רפאל ספי עובדיה שוחחו בתוכניתם עם איתן גלבוע בעקבות ביקורת חריפה מתוך מפלגתו של טראמפ על התנהלותו של הנשיא: "הוא יהפוך במהרה למנהיג שלא יכול למשול"

ביקורת חריפה על הנשיא טראמפ מתוך מפלגתו. יו"ר ועדת החוץ של הסנאט טען כי 'טראמפ מנהל את לשכתו כמו תוכנית ריאליטי' והזהיר: 'האיומים הפזיזים על מדינות אחרות עלולים להוביל את ארה"ב בדרך למלחמת עולם שלישית'.פרופ' איתן גלבוע התייחס לטענות כנגד הנשיא טראמפ וטען: "אמירות כאלו לא נשמעו בהיסטוריה המודרנית, טענו כי הבית הלבן הוא כמו גן ילדים. יו"ר ועדת החוץ אומר את הדברים שנאמרו בחדרי החדרים וזו גם עמדתם של הסנטורים. לפני כמה ימים התפרסם סקר ובו נשאל העם האם הנשיא טראמפ 'מיושב בדעתו', 70% טענו שלא, מכך ניתן להסיק כי ישנן ספקות לכשירותו של טראמפ בבית הלבן".

על האזהרה כנגד מלחמת עולם שלישית טען: "אני חושב שזה מושג מוגזם, יו"ר ועדת החוץ של הסנאט מחבר את האיום באיראן לזה בקוריאה הצפונית ובצדק, 25 שנים לא עשו כולם וכתוצאה מכך קוריאה הצפונית קרובה מאד להחזיק בנשק גרעיני ולשגר טילים עם נפץ גרעיני לארצות הברית ואולי לכל העולם. גם טראמפ מצא את עצמו מעביר ביקורת חריפה נגד טילרסון וגם היא חסרת תקדים. הסיבה שטילרסון לא מתפטר היא בכדי לחזק את הקבוצה שמנהלת את מדיניות החוץ וכוללת אותו. טראמפ הולך לעשות תרגיל לאיראן, הוא לא יקבע אם איראן עומדת בהסכם הגרעין או לא כפי שעליו לעשות וידרוש מהקונגרס לשפוט בנושא. הוא יגיד שהוא אינו מאשר שאיראן עומדת בהסכם ומנגד לא יגיד שהוא לא מאשר את ההסכם, בכך ישאיר את ההחלטה לקונגרס. זה חשוב מכיוון שלטראמפ אין רוב בקונגרס ואין לו בני ברית, בכך הוא יהפוך במהרה למנהיג שלא יכול למשול"

כשנשאל האם המערכת הפוליטית האמריקאית יכולה להדיח את הנשיא טראמפ טען: "זה מסובך ומסוכן, צריך עילה טובה מספיק כדי להדיחו. עוד שנה יתקיימו בחירות משנה ואני רואה רבים שמנסים להתרחק מטראמפ, ייתכן שאחריהן יהיה מספיק כוח להפיל אותו. אין ספק שמה שמתרחש בימים האחרונים מחזקת את האופוזיציה כנגדו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

09/10/2017

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ  |  (צילום: Spencer Platt, AFP)