רון קופמן ואריה אלדד

מלחמות הפייסבוק של התקשורת הישראלית

נתי טוקר מנתח את המאבק בין ערוצי הטלוויזיה: "יש לפייסבוק כל כך הרבה השפעה"


משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם כתב 'דה מרקר' נתי טוקר על הקשיים שצפים בעקבות פיצול ערוץ 2 ומעברו של גיא לרר ל'רשת': "יש לגיא לרר יותר עוקבים בפייסבוק ממאזינים"

הסכסוכים לגבי הבעלות על דפי הפייסבוק שקשורים לשלוש תוכניות טלוויזיה עשויים להגיע לבית המשפט. עמודי הפייסבוק 'האח הגדול', 'ערב טוב עם גיא פינס' ו'הצינור' עומדים בעיצומם של סכסוך  בעקבות מעבר התוכניות לערוצים מתחרים. נתי טוקר התייחס למורכבות בעלות עמודי הפייסבוק של תוכניות טלוויזיה וטען: "אתמול פייסבוק יצאה בהודעה חסרת תקדים, מהלך בויכוח בין קשת לרשת החליטה החברה לשכפל את עמוד הפייסבוק של פורמט 'האח הגדול' היה עד כה בבעלות 'קשת' ומעתה עובר ל'רשת'. קשת טענה כי היא זו שתפעלה את העמוד ולכן עליה לשמור עליו בעוד שרשת טוענת שעמוד הפייסבוק שייך לתוכנית ולכן עליה עבור גם היא מקשת לרשת. אמש (א') הודיעה פייסבוק כי היא טעתה בהחלטתה וביטלה את העמוד כפול ובכך הזכירה לכולנו שדפי הפייסבוק שייכים למארק צוקרברג, זהו נכס של חברה מסחרית בארצות הברית ותעשיית המדיה צריכה להבין זאת"

דרור רפאל התייחס לדברים וטען: "גם גיא פינס וגם לרר יודעים שהתהילה שהם גורפים הנה בזכות הערוץ והמדיום בו הם נמצאים, גיא לרר לא ישב בעצמו וגייס לייקים אלא ביצע זאת בהיותו עובד בערוץ 10. מנגד לכך לעמוד הפייסבוק שלו ה'צינור' יש יותר עוקבים מכמות הצופים שיש בתוכנית עצמה".

השיב לו נתי טוקר: "כשבודקים את המתאם בין התכנים בעמוד הפייסבוק 'הצינור' לבין התכנים שהוצגו על המסך מוצאים שרוב התכנים אינם תואמים ועמוד הפייסבוק הוא ישות בפני עצמה. הנושא הגיע לבית הדין ולאחר שפייסבוק חזרה בה מהחלטתה נותרנו בסיטואציה בלתי פתירה לעת עתה. יש להבין שעמוד הפייסבוק הוא נכס ושני הצדדים רוצים אותו. לדף הפייסבוק יש המון כוח, ישנה מעורבות אישית של הגולשים ולא צפייה פסיבית במסך".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

09/10/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל
ניסים משעל
Paris