גבי גזית

הצעת חוק: מאסר למפרסמי מודעות גיוס לזנות

ח"כ דב חנין: "הדרך להיאבק בזנות היא לפגוע במנוע הכלכלי שעומד מאחוריה"


גבי גזית שוחח עם ח"כ דב חנין ועם כתב הפלילים בוקי נאה על הצעת החוק החדשה הנוגעת לתופעת הזנות בישראל: "יש הרבה מאד אנשים נשואים שהאישה צועקת עליהם והם מחפשים את הסיפוק שלהם אצל אחרים"

הצעת חוק חדשה קוראת לאסור למשך 3 שנים מפרסמי הודעות לגיוס נשים לזנות. יוזם החוק ח"כ דב חנין מ'הרשימה המשותפת' התייחס לחוק וטען: "אנחנו דנים במאבק גדול נגד תופעת הזנות בישראל, זהו מהלך שלא יסתיים במאבק בודד. בעבר העברתי חוק שאוסר פרסום שירותי זנות אך לצערי אינו נאכף, אנחנו עומדים ולוחצים על משטרה לאכוף אותו בכל מיני דרכים. החוק כולל לא רק פרסום של זנות אלא גם זנות שמתעטפת בכותרות אחרות ושמות אחרים. חברת הכנסת שולי מועלם ואני מקדמים כיום חוק שיאסור פרסום מודעות פיוס לזנות. הרעיון מאחורי הצעות החוק הללו שזנות היא תעשייה נצלנית ויש להיאבק ולפגוע במנוע הכלכלי שלה, אחד מהמנועים הכלכליים מתקשר לפרסום של הזנות עצמה וגיוס נשים וגברים לזנות".  

כתב הפלילים בוקי נאה הצטרף לשיחה והתייחס לחוק של דב חנין וטען: "המילים 'דרושים ודרושות' ייעלמו מהרחובות ומהכרטיסים שזורקים לנו על הרצפה אך בחורה שרוצה לעבוד בענף לא צריכה את מועדות הדרושים, היא פונה לאינטרנט ולטלפון. אני מרבה להתראיין על הנושא הזה בעקבות אנשים שמנסים לשנות את העולם ולא מצליחים. מדינת ישראל מדברת יפה מאד אך אינה מבינה את העובדה הפשוטה שתמיד תהיה זנות ואנשים תמיד ישתמשו בסמים. בעבר ניסו חברי הכנסת לצמצם את מכירת האלכוהול בישראל אך הלוביסטים החזקים של אותן חברות מנעו זאת מהם למרות שישנם משקאות אלכוהוליים יותר מסוכנים מסמים מסוימים. בפועל אני לא יודע אם ח"כ שולי מועלם וח"כ דב חנין ראו פעם זונה ברחוב ופעלו למענה. אם לא תהיה זנות יהיו מעשי אונס ברחובות. יש הרבה מאד אנשים נשואים שהאישה צועקת עליהם והם מחפשים את הסיפוק שלהם אצל אחרים".

כשנשאל האם הוא מאמין שאפשר לצמצם את היקף הזנות בישראל השיב ח"כ דב חנין: "אני חושב שאפשר לעשות את העולם טוב יותר ולהתמודד עם תופעות שיוצרות מצוקה, כאב וסבל של בני אדם. צריך לדאוג גם לזונות עצמם אך גם צריך להיאבק בתעשייה הזו. אני חושב שאנחנו יכולים לצמצם את המנוע הכלכלי שהופך את התעשייה הזו לכל כך כדאית".

גבי סיכם את הדיון וטען: "בעודנו מדברים ישנם המוני מכוני זנות בישראל שהמשטרה אינה סוגרת. יש מזימה אדירה במשטרת ישראל לא לסגור את המקומות מכל מיני שיקולים".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

06/11/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילוסטרציה
אילוסטרציה  |  (צילום אילוסטרציה: ingimage)
Paris