רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"נתניהו ייחקר בקרוב יותר מפעם אחת"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5074

אמנון אברמוביץ' מעדכן בהתפתחויות מחקירת מקורבי ראש הממשלה בפרשת הצוללות


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם עיתונאי חדשות 2 אמנון אברמוביץ' שהתייחס לחקירות נתניהו העתידיות: "אני מניח שהתהליך יסתיים לקראת סוף 2018"

בתום 15 שעות חקירה של פרשת הצוללות אמש (א'), שוחררו עו"ד שמרון ומקורב נוסף של ראש הממשלה לביתם. אמנון אברמוביץ' התייחס לחקירה מאמש ולחקירות העתידיות הצפויות לראש הממשלה ומקורביו: "בעוד 24 שעות יהיה ניתן לחשוף את השם השני של האיש שנחקר ואף התפטר ממשרתו שאותה מילא שנים ארוכות מול נתניהו. אינני יודע מהי סיבת ההתפטרות אך יועצי תקשורת ועורכי דין מעדיפים להפסיק את עבודתם בעקבות קרבתם לנתניהו שהופכת מנכס לנטל, ייתכן שהוא גם יתפטר מהתפקיד כי ידע שהחקירה מחכה לו בדלת".

עוד הוסיף: "פרסמתי אמש שבעדויות של מיקי גנור לא מועלות חשדות נגד החשוד השני, הוא מעיד רק נגד עורך הדין דוד שמרון. לגבי החשוד השני, הוא יישאר וייחקר בשורה של נושאים ולכן זה נמשך כל כך הרבה שעות, צפויה גם חקירה נוספת בעתיד. אני לא ידוע לומר אם ישנם חשדות מוצקים או שבמבצעים במשטרה סקירה כללית כדי לבדוק חשדות חדשים. נתניהו ייחקר בקרוב ויותר מפעם אחת על ארבעה תיקים. לפי מה שאנחנו יודעים, בעדותיו של מיקי גנור הוא מטיל חשד בשורה של בכירים ממערכת הביטחון, אני לא יודע אם הוא מטיל חשד על דרג מדיני. מנגד, חקירה היא דבר מתפתח, היא מתגלגלת וייתכן שיאתרו גם דרג מדיני בפרשה אך אני אינני יודע על זאת עוד. אני חושב שישנו איזשהו סדר הגיוני בתרשים של חקירה, אם ראש הממשלה הוא בכיר הנחקרים אז חוקרים קודם מלמטה למעלה כדי להגיע אליו בסוף".

על פרשות 1,000 ו- 2,000 הוסיף: "מבחינת לוח הזמנים התהליך ייקח לפחות כשנה, המשטרה אמורה עד סוף השנה הזו להעביר את ממצאיה, משם לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי, לעיתים נדרשות גם השלמות חקירה. אדם כמו ראש הממשלה מקבל גם ארבעה- חמישה חודשים להתכונן לדברים ואני מניח שהתהליך יסתיים לקראת סוף 2018".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

06/11/2017

דוד שמרון
דוד שמרון  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)