רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"הם אפילו לא צריכים להחליף ביניהם מילים"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
10223

אודליה כרמון חושפת את מידת הקרבה בין ראש הממשלה לעורך הדין דוד שמרון


משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם אודליה כרמון שעברה לעבוד כעוזרת של בנימין נתניהו לאחר שעזבה את לשכתו של הנשיא לשעבר משה קצב: "נחקרתי 50 שעות במשטרה למרות שאינני חשודה בדבר בעוד שראש הממשלה נחקר פחות מ-9 שעות במצטבר"

אודליה כרמון מוכרת כזו שחשפה את פרשת ההטרדה המינית של הנשיא קצב שבעקבותיה נשלח למאסר. לאחר תקופה בלשכתו של הנשיא קצב עברה אודליה כרמון להיות עוזרת של בנימין נתניהו. על תקופה זו סיפרה כרמון: "הייתי הדוברת של נתניהו במשלחת לאו"ם וב-86 המשכתי לעבוד איתו כעובדת כעוזרת בקשרי חוץ, ניהלתי קשרים עם גורמים ואנשי האשכולות שמעורבים היום בכל הפרשות כנגדו ובעיקר נחשפתי ליחסים הקרובים של ראש הממשלה עם בן דודו, עורך הדין דוד שמרון.ראיתי את שיטות הפעולה של השניים, הבחנתי בתיאום המושלם בין השניים ואף נחשפתי למקרים בהם היו מתואמים אך הכחישו את הקשר ביניהם. יש פה איזה משהו שנעשה בתיאום בכדי להתכחש להחלטות שהם קיבלו. באותה תקופה הייתי חייבת לנתניהו כסף ורציתי להחזיר אותו, לא היה לי רצון חלילה להפליל אותם או להפיל אותם. עוד הוסיפה: "אני יכולה לספר על דרגת התיאום בין נתניהו ושמרון כפי שאני ראיתי אותה, אני לא יודעת להעיד בנוגע לתיאום של דברים שוליים כמו צוללות.. זו הייתה קרבה מאד אישית כזאת שהשניים אפילו לא היו צרכים להחליף ביניהם מילים כדי לדעת מה השני חושב, הם בני דודים ומכירים אחד את השני המון שנים, מספיק מבט בעיניים בין השניים, זהו קשר כמעט סמביוטי בתיאום והבנה, כמו זוג שנשוי חמישים שנה. מדובר על החיבור הכי עוצמתי שיכול להיות".

על חקירות נתניהו טענה אודליה כרמון: "אני מעולם לא הייתי חשודה בדבר אך במצטבר נחקרתי יותר מ- 50 שעות על תקופת עבודתי בלשכת נתניהו, כיצד ייתכן שאני נחקרתי 50 שעות במשטרה כשאני לא חשודה בדבר בעוד שראש הממשלה נתניהו חשוד בכל כך הרבה פרשיות ונחקר פחות מ-9 שעות? אני רואה את הסחבת ואת קבוצת התומכים בנתניהו שהופכת את כל המדינה עם חוקים מטורפים ונותרת אזרחית מתוסכלת".

אודליה כרמון אף סיפרה על היום בו נתניהו גילה כי היא זו שהתלוננה כנגד הנשיא קצב על הטרדה: "נתניהו נלחץ מהסיפור שלי. הוא שלח אותי לשני מכוני פוליגרף כדי לאשר שלא הייתה לו יד ורגל בפרשת קצב ובמטרה להוציא את עצמו מהסיפור הזה. תחילה המשטרה ניסתה להסוות אותי ואת שמי אך אנחנו חיים מדינה קטנה, תוך כמה שעות השם שלי דלף. נתניהו זימן אותי וכעס עליי, הוא היה אומר לי 'איך את יכולה לעשות לי דבר כזה'.

על גל חשיפות ההטרדות המיניות בישראל ובהוליווד סיפרה: "גם אני עוברת תהליך ולכן אני זהירה בדבריי אך אני שמחה שהנושא הזה על סדר היום ואנשים מודעים לחומרתו. אני מזמן חציתי את סף האי נוחות שלי בנושא. היום מתרחשת מעין מלחמה בין המינים, אני לא רואה דבר בחשיפות הללו מלבד חומר 'צהוב' ורכילותי, לאף אחד מהגברים לא קורה דבר בעקבות הגילויים האלו. הסיפורים הללו הפכו להיות סביב ההטרדה עצמה במקום לפתח דיון בניסיון לפתור את הסיטואציה המורכבת הזו. הנושא צריך להיות מטופל ברמה הממלכתית ואני לא רואה שחשיפות מזיזות למישהו בכנסת, הכעס שלי הוא על הממשלה, זה צריך להיות מטופל ברמת החינוך והאכיפה. הייתי רוצה לנתב את האנרגיה הנשית הזו לפעולה של נבחרי ציבור. אני חיה את הנושא הזה, מרצה ומתנדבת בנושא וכל פעם נחשפת לגל חדש. הגילוי שלי הוביל לזה שהעבריין משה קצב ישב 7 שנים בכלא. חשוב להדגיש שאף אחת לא התלוננה נגד משה קצב, הוא התלונן על ניסיון סחיטה כנגדו ואז הפרשה התעוררה ואני סייעתי להכניסו לכלא".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

06/11/2017

ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)