גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

"עגנון כתב כבר לפני 80 שנה את סיפור מולכו-שמרון-נתניהו וחזה את הנולד"


"בוקר טוב לא לדחוף יש מקום לכולם נא לקחת מספרים בכניסה ולעמוד בשלושה תורים הטוב הרע והמכוער"

הטוב

"הטוב הוא כמובן חצי מהצמד משכני ונרוצה שיושבים עכשיו בחקירות. ולמען מי שלא קרא את הכנסת כלה של עגנון משכני ונרוצה הם שני סוסי העגלה של העגלון נטע. וכך במקור - בא נטע בעל העגלה עם שני סוסיו משכני ונרוצה, שני סוסים מסוימים במראה ובנוי ובקיאים בדרכים, שהיו מריחים כל אכסניה בריחוק תחום שבת. ולמה הוצרך לשני סוסים? אלא טובים השנים מן האחד, שמוסיפים חשיבות לנוסעיהם. עגנון כתב כבר לפני שמונים שנה את סיפור מולכו שימרון נתניהו וחזה את הנולד רק שסוסיו של נתניהו נטע המקורי לא יודעים להריח פונדקים ביהופיץ אלא צוללות בגרמניה ושאר מנעמי חיים ומבלי שנבחרו ומבלי שעברו מכרז מובילים את עגלת הקיסר כבר שנים רבות ובהבדל אחד. משכני ונרוצה לא היו קרובי משפחה של נטע העגלון כמו את נתע-ניהו שלנו. אז מה הטוב בכל הסיפור הזה תשאלו בצדק ולמה אתה חופר לנו על עגנון בעשר בבוקר כי קראתי שנרוצה מולכו אומר את הכל עשיתי למען המדינה ואני מאמין לו כי כמו לואי הארבעה עשר שאמר המדינה זה אני כך גם לואי מולכו חושב שהמדינה זה הוא ובן דודו".

הרע

"הרע הדמות המסתתרת מאחורי הכינוי בכיר בקשת על פרשת אלכס גלעדי. אז לפי התקשורת בכיר בקשת אומר אנחנו מצפים מאלכס גלעדי להתפטר מתפקידו. ואני שואל את הבכיר מקשת ממתי אתם גוף התקשורת החזק במדינה בעלי ארץ נהדרת ושאר תוכניות האוכל ממתי נפל עליכם הפחד הרי כשנולדת הוריך לא קראו לך בכיר אלא שם כלשהו שאני מכיר כמובן . אם התפוצצה לך הפרשה מול העיניים מה הבעיה לומר את אותו המשפט אבל בייחוס לאומר אותו ושמו?

אני מכיר אותך ישבנו באין ספור ישיבות אתה איש חזק ולא פוחד מכלום אפילו לא מרייטינג נמוך אז עכשיו כמו שפן להתחבא מאחורי הכינוי בכיר מקשת ? לא יפה לא מכובד ולא ממחלקת האומץ".

המכוער

"והמכוער זה הישראלי ההוא שלא יבדיל בין פשע מול בנק או חברת אשראי או לוקחים עמלה על צוללות לבין המתעללים בחסרי ישע. קשישה בת 73 רעבה אומללה גנבה קצת מזון ממעדנייה בשווי פחות ממאה שקלים. בעלי המקום במקום לדרוש ממנה את התשלום ולשחררה לדרכה הפעילו עליה סחטנות בריונית והכריחו אותה לשלם להם דמי שתיקה של כשבעה עשר אלף שקלים או שיפנו למשטרה מה שמאד הפחיד את הקשישה. היא התחננה בפניהם להעמיד את סכום הקנס על 12000 שקלים אבל הבריונים לא היו מוכנים לרדת מהסכום המקורי שקבעו לה. בסופו של עניין האומללה הלכה למשטרה והסחטנים נעצרו. הסיפור הזה מדבר בעד עצמו כל מילה נוספת מיותר אז כמו שאומרים שיהיה לכם המשך יום קסום".

 

 

07/11/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גבי גזית
גבי גזית  |  (צילום: 103fm)
Paris