רון קופמן ואריה אלדד

"איך הם מצליחים להיות ח"כים במדינת ישראל?"

ניצב בדימוס אריה עמית תוקף ח"כים מ-'הליכוד', לאור גל החקיקה הקשורה לחקירות רה"מ


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם ניצב בדימוס אריה עמית שתוקף את חברי הכנסת מטעם 'הליכוד' בעקבות חוק ההמלצות: "זה כמו שלא נקבל סיכום קניות בסופר"

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים, תוקף את חוק ההמלצות של ח"כ דודי אמסלם ואת חבריו מ'הליכוד' בעקבות הדיון הסוער שהתרחש בוועדת הפנים: "קשה לי להתמודד עם אמסלם וחבריו. ישנה קבוצה של חברי כנסת שאני מתקשה להבין כיצד הם מצליחים להיות חברי כנסת במדינת ישראל. יש להם כל מיני רעיונות משונים שאני לא בטוח שמאחוריהם עומד רצון להפוך את המדינה הזו למקום טוב יותר. זהו תהליך שמדאיג אותי ומדכא אותי. כשאתה הולך לסופר וממלא את העגלה במוצרים, הקופאית עושה 'חשבון' של כל מה שקנית ואתה מקבל קבלה שמסכמת את כל מה שקנית באותו יום בשורה אחת מסודרת. אם לא תקבל את הסיכום בקופה אתה תצטרך לשלם על כל מה שקנית לחוד. לא יכול להיות שזה שריכז את החקירה ומכיר את כל הפרטים שלה על כל גווניה לא יסכם את החקירה ויקבע מסקנות. הפרקליט המלווה לא מכיר את החומר בצורה מיטבית, הוא מכיר אותה יותר מאדם אחר ברחוב אבל לא בקיא בה במלואה. זה עניין של חוסר הבנה בסיסית של אדם שמנסה לעשות שינויים במשטרה ובגורמים שהוא עצמו אינם מבין בהם. המשטרה לא ממליצה, היא מסכמת את החקירה וקובעת את מסקנותיה".

עוד התייחס אריה עמית לפרשת 'שוברים שתיקה' בעניינו של דין יששכרוף וטען: "אין לי מושג מה היה בכל נושא החקירה וכיצד הגיעו למסקנות אליהן הגיעו. אם הבחור הזה טוען שהוא הרביץ, המשטרה צריכה לפתוח את תיק החקירה משטרה מחדש, להאשים אותו ולהכניסו לבית הסוהר. עצם זה שהוא מודה בדברים מאפשר לסדר את התיק מחדש. כל התנהלות ארגון 'שוברים שתיקה' בחו"ל הם לא נראה לי, אני לא מבין מדוע לא לוקחים את הארגון הזה ומוציאים אותו למחוץ לחוק?"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

22/11/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ספי עובדיה
ספי עובדיה
Paris