בן כספית

"הוא עבר על נהלים מאוד ברורים"

מתן פלג, יו"ר 'אם תרצו', מסביר את הדרישה להדיח את שגריר ישראל בגרמניה מתפקידו


בן כספית שוחח בתוכניתו עם יו"ר 'אם תרצו', מתן פלג, שהתייחס לדרישה להדיח את שגריר ישראל בגרמניה מתפקידו בעקבות תמיכתו בארגון 'שוברים שתיקה': "מדובר בארגון שנתפס רבות בשקרים וסילופים"

תנועת 'אם תרצו' דורשת את הדחתו של שגריר ישראל בגרמניה, ג'רמי יששכרוף, מתפקידו בשל התמיכה שהוא הביע בבנו דובר 'שוברים שתיקה'. יו"ר תנועת 'אם תרצו' התייחס לדברים וטען: "אני יכול להבין את ג'רמי ברמה האישית והנפשית, מדובר על אבא של ילד ויכול מאד להיות שהוא ביצע מעשה ללא הרבה מחשבה. לשגריר יש חוקים ונהלים שעליו לפעול לפיהם, ג'רמי העלה בטוויטר שלו כתבה וטען ששרי ישראל מסיתים נגד ארגון 'שוברים שתיקה', הוא אמר את הדברים על ארגון שמשרד ראש הממשלה קרא להפסיק לממן אותו. הרי מדובר בארגון שנתפס רבות בשקרים וסילופים. החוק לא מאפשר לו להעלות פוסט שכזה".

עוד הוסיף: "הבעיה שלי היא עם אנשים שעוברים על חוקים כתובים. סעיף 17 בחוק שירות המדינה קובע מפורשות שאסור לפגוע במשמעת שירות המדינה, שאסור לבקר את משרדי הממשלה ומדיניות הממשלה. יש איזשהו גבול שיש למתוח, אם הוא היה נקרא מיידית לשימוע אז מילא, אני חושב שמדינה מתוקנת חייבת לאכוף את חוקיה".

בן כספית התייחס לדבריו וסיכם: "אתה שיך לארגון 'אם תרצו' ולכן אם אדרוש לאכוף את חוק המתנות, בו ברור שהייתה עבירה, תאמר לי ש'על מתנות לא מפילים ראש ממשלה'. אני אומר לך כעת – על זה לא מפילים שגריר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

22/11/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יו"ר 'אם תרצו' מתן פלג
יו"ר 'אם תרצו' מתן פלג  |  (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
Paris