ניסים משעל

"יואל חסון הוא קשקשן ודמגוג"

ח"כ אילן גילאון מגיב לדבריו של ח"כ יואל חסון


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם ח"כ אילן גילאון מ'מרצ' שהתייחס למתקפה כנגדו לאחר שהסכים להתקזז בקולו עם השר לשירותי דת בנוגע לחוק המרכולים: "אני התבטאתי נגד חוק המרכולים בעבר, אני רק לא הייתי שם כדי ללחוץ על הכפתור"

ח"כ אילן גילאון מ'מרצ' ספג ביקורת לאחר שהסכים התקזז בקולו עם השר לשירותי דת בנושא חוק המרכולים השנוי במחלקות שעבר אמש (ב') בקריאה ראשונה. חבר הכנסת גילאון הגיב להאשמות וטען: "יש הבדל מהותי בין היעדרות מהצבעה או קיזוז לבין היעדרות לצורכי ביקור אדם על ערש דווי. בסופו של דבר לא שיניתי את התוצאה. מי שמכיר אותי יודע איך נהגתי בעבר ואיך אנהג בעתיד, אני לא חושב שהמטרה מקדשת את האמצעים במקרה הזה. אני מודה שהייתה לי דילמה בנושא אך העדפתי לבחור בבחירה האנושית, ההפרש היה לי ברור טרם ההצבעה. יואב בן צבי דיבר איתי על הנושא, אני התבטאתי נגד חוק המרכולים בעבר, אני רק לא הייתי שם כדי ללחוץ על הכפתור".

ענה לו ספי עובדיה: "אני רוצה לומר לך כל הכבוד על ההחלטה שלך. הגעתך להצבעה לא הייתה משנה את התוצאה, אילו הדבר היה נופל וקם על קולך בלבד אז היה צריך לשקול את הנושא יותר לעומק, אילו אילן גילאון לא היה מגלה אנושיות היה עלינו לבקר אותו". דרור רפאל הוסיף לדברים: "יואל חסון כתב עליך שהצלת את ממשלת נתניהו ושבזכותו נושמים לרווחה בקואליציה". ענה לו ח"כ אילן גילאון: "הוא כנראה לא יודע חשבון, 59 הצביעו בעד החוק ו-54 הצביעו נגד. יואל חסון הוא קשקשן ודמגוג , הוא טרמפיסט על הגב של הרבה מאוד אנשים, כנראה שהוא מצא הפעם את הגב העקום שלי. יש חוק אחד במדינה שאי אפשר לחוקק אותו- שאנשים יתנהגו כמו בני אדם. אני אולי לא פוליטיקאי גדול אך אני חושב שהיום כל אלו שאינם פוליטיקאים הם אלו שצריכים להגיע לפוליטיקה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

12/12/2017
הישארו מעודכנים

אילן גילאון
אילן גילאון  |  (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)