ניסים משעל

"אסור להספיד את נתניהו פוליטית, אבל להערכתי זו הישורת האחרונה שלו"

בן כספית על ראש הממשלה בנימין נתניהו


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם בן כספית שטען כי מדובר בימין האחרונים של נתניהו בשלטון: "הרכבת הפלילית כבר יצאה מהתחנה ואני לא חושב שניתן לעצור אותה"

בן כספית, עיתונאי ושדרן 103FM, התייחס הבוקר להכחשתו של דובר הבית הלבן בנוגע לדברי ראש הממשלה לפיהם הוא מתכוון לספח את יהודה ושומרון: "גם בתקופת כהונתו של ברק אובמה אני לא זוכר ניסוח כה תקיף של הממשל האמריקאי כלפי ראש ממשלה ישראלי. לנתניהו יש סדרי עדיפויות והוא עוסק כעת בביצור הקואליציה הימנית על מנת שלא לפרק את הממשלה לאחר פרסום המלצות המשטרה לגביו".

"ראש הממשלה עובר תקופה מאוד קשה", הוסיף כספית, "האורות בבלפור דלקו אתמול עד שעה מאוד מאוחרת כי הוא יודע שהמלצות המשטרה עתידות להתפרסם היום או מחר. המשטרה כבר החלה לתאם תאריך למתן עדות שעלולה ליהפך לחקירה באזהרה נגד ראש הממשלה. זה מלחיץ את נתניהו מאוד והוא חש במצור. נתניהו הוא מזהה סכנות דגול ולכן הוא נערך בהתאם".

עוד הוסיף: "ראינו את השר כחלון מסכים לקבל את חוק ההמלצות ולאחר סוף שבוע זועם של המפגינים הוא חזר בו בבהלה. להצהרות של חברי הכנסת שתומכים בנתניהו אין כיסוי. לדרבי חוקים משלו. ההמלצות יעוררו סערה ואני חושב שרבים ייצאו להפגין בעקבות פרסומן".

"אני חולק עליך", הגיב ניסים משעל על הפרשנות של כספית, "אין לאף אחד מחברי הכנסת את האומץ להפיל את נתניהו, טוב להם בממשלה הזו". כספית בתגובה: "עובדה שנתניהו עוסק בנושא 24/7 ולכן גם בחר לומר שהוא מנהל דיונים לסיפוח יהודה ושומרון. הוא רוצה להוכיח שאין עוד מנהיג כמוהו. מי יוכל לדבר עם האמריקאים על סיפוח כמוהו?"

כשנשאל אם הוא סומך על יאיר לפיד או על אבי גבאי לענות לטלפון האדום בלילה במקום נתניהו אמר: "זו כבר שאלה ביטחונית. לפני נתניהו הנהיג את המדינה אדם ששירת בעיתון 'המחנה' (אהוד אולמרט). אני יכול לומר בוודאות שכל ראש ממשלה אחר שירים את השפורפרת לפחות לא יזכה לצרחות מהצד השני.

"בתי הקברות מלאים באנשים שהספידו את נתניהו", הוסיף כספית. "למרות זאת להערכתי מדובר בישורת האחרונה של נתניהו. אינני יודע אם זה יקרה בעוד חודשיים או שנה וחצי, אך סוף העידן הזה מתקרב".

"ראיתי לא מעט תרחישים בחיי ואני לא רואה את האופק שעליו אתה מדבר", אמר משעל. "אני מניח שלאחר השימוע שיעשה היועץ המשפטי לנתניהו הבחירות יוקדמו וכל הקלפים יתערבבו מחדש. אם נתניהו לא יואשם בסוף בשוחד הוא ישרוד".

כספית: "הרכבת הפלילית כבר יצאה מהתחנה ואני כמעט בטוח שיהיה כתב אישום על שוחד. אני מזכיר לך שאהוד אולמרט נשלח לבית הסוהר על מרמה והפרת אמונים. את הרכבת הזו אני לא חושב שניתן עוד לעצור".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

13/02/2018
הישארו מעודכנים

בן כספית
בן כספית