רון קופמן ואריה אלדד

ניצב בדימוס אריה עמית מגיב למתקפות על המשטרה

"שום דבר מההתנהגות של רפי השכל בכנסת לא יזיז את המשטרה מילימטר"


ניסים משעל ודרור רפאל שוחחו בתוכניתם עם ניצב בדימוס אריה עמית שהגיב למתקפת חברי  הכנסת כנגד משטרת ישראל: "מי שחושב שאין להמלצות הללו ערך ושיש לזרוק אותם בפח הוא אויל"

חברי הכנסת ממפלגת הליכוד, בראשם ראש הממשלה, ממשיכים לתקוף את משטרת ישראל על העבודה שבצעה בנוגע לחקירות ראש הממשלה. ניצב בדימוס אריה עמית הסביר את הסכנה בדבריהם של חברי הכנסת שהחריפו אמש  (ג') לאחר פרסום המלצות המשטרה: "נתניהו הכריז מלחמה על המשטרה. אין לי טיפת כבוד כלפיו וכלפי חבריו בכנסת. הוא החל להתייחס לפרשות כנגדו כשהוא נטול ממלכתיות ותקף בעוצמה את המפכ"ל באופן אישי. ההשלכות של מעשיו מתבטאים בנתונים ברשת שמעידים כי נכתבו כנגד המפכ"ל מעל 50,000  פוסטים בעלי אופי מסית, גזעני ואלים".

"שום דבר מההתנהגות נטולת היושרה של רפי השכל לא תזיז את המשטרה מילימטר מהכיוון אליו היא פונה", הדגיש: "בעיני המפכ"ל הוא 'מענטש', אדם חזק, אמיץ וישר. מסע הכפשה נגד המשטרה הוא מסוכן וגרוע לנו מאוד כחברה. אזרחי מדינת ישראל מקשיבים לראש הממשלה, לשרים ולחברי הכנסת והדברים חודרים אליהם. כשלמשטרה אין גיבוי והציבור קם נגדה היא לא יכולה לתפקד. אנשים מתחילים להאמין לשטויות של חברי הכנסת והשרים וזה יחזור אלינו כמו בומרנג. רוני אלשיך לא אמר שום דבר שלא היה בסדר לומר אותו. אין חדש בטענה שחוקרים פרטיים גויסו כנגד חוקרי פרשות נתניהו, אני יודע על כך כבר תקופה ארוכה. ממה שאני יודע אנחנו עוד נופתע מהדברים שנשמע בנושא. באגף המבצעים של המשטרה יש מדור מאוימים במשך שנים שעוסק בעניינים שכאלה. המפכ"ל לא רמז שמדובר באנשי ראש הממשלה אלא טען שמדובר באנשים בעלי כוח והשפעה וזה אכן נכון. המשטרה החליטה לסכם את התיקים ומי שחושב שאין להמלצות הללו ערך ושיש לזרוק אותם בפח הוא אויל. הטענה שהמלצות המשטרה לא הופכות לכתבי אישום היא קשקוש. הפרקליטות הייתה חלק מתוך החקירה הזו וידעה בדיוק מה נכתב בה. היועץ המשפטי לממשלה חייב לקחת את ההמלצות שבנויות על עבודה המקצועית של המשטרה והפרקליטות ולא למרוח את הזמן, יש להפנות את ההמלצות לבית המשפט".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/02/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל
ניסים משעל
Paris