רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

האם יאיר לפיד העלים מיומנו את הפגישות עם ארנון מילצ'ן?

במסגרת המיזם 100 ימים של שקיפות, לא נמצאו ביומנו של שר האוצר פגישות עם הטייקון


אילה חסון שוחחה בתוכניתה עם תומר אביטל, מייסד המיזם 'מאה ימים של שקיפות' אשר לא מצא ביומנו של ח"כ יאיר לפיד תיעוד לפגישותיו עם ארנון מילצ'ן: "מצאתי בעיקר פגישות עם עיתונאים"

בעקבות פרסום חקירות המלצות המשטרה בפרשות נתניהו פורסם כי ח"כ יאיר לפיד הינו עד מרכזי שחשף כי נפגש עם ארנון מילצ'ן כשדן עמו בתיקון חוק מילצ'ן. תומר אביטל, מייסד המיזם 'מאה שנים של שקיפות' ביצע חיפוש ביומנו של חבר הכנסת ולא מצא תיעוד לפגישותיו של לפיד עם מילצ'ן. על כך סיפר: "חיפשתי את הפגישות ביומן המפורסם לציבור של יאיר לפיד שמכיל בתוכו את הפגישות שערך בשנת 2013, בה טען כי נפגש עם ארנון מילצ'ן. חשיפת יומן פגישותיו של לפיד הייתה צעד תקדימי שחלק ממטרתו הייתה לקדם את השקיפות בכנסת, לאחר חיפושים ביומנו לא נמצאו פגישות עם ארנון מילצ'ן גם לא בלשכת שר האוצר".

"אינני יודע איזו בדיקה המשטרה עשתה", ציין: "אך אני חושב שתומכי לפיד צריכים לשאול את עצמם מדוע לפיד הסתיר את מידע זה מהציבור ומה עוד הוא לא סיפר להם. רוב התיעוד ביומן מצביע דווקא על פגישות עם המון עיתונאים ולא בהכרח עם טייקונים. לא מצאתי פגישה שלו עם נוני מוזס לדוגמא, אך מצאתי פגישה עם שלדון אדלסון. בנוסף יש לדון בדוחות הכספים של המפלגה. מפלגת 'יש עתיד' מקבלת מיליוני שקלים על סעיף 'קשר עם הציבור'. עד כה לא קיבלתי את הנתונים על פירוט ההוצאות הללו. בנוסף לכך, הטיסות של ח"כ לפיד לחו"ל ממומנים גם הם מכספי המפלגה שגם עליהם אנו לא יודעים דבר, מדובר בכספי ציבור שפשוט לא שקופים לציבור".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

18/02/2018

רדיו 103fm גם בטלגרם!

חפשו "רדיו 103fm" בטלגרם או לחצו כאן והצטרפו.
עדיין אין לכם טלגרם? הורידו לאנדרואיד או לאייפון.


יאיר לפיד
יאיר לפיד  |  (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90)