רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"כנראה שיש למשטרה ראיית זהב"

רביב דרוקר על הסיבות להוצאת צו איסור פרסום בתיק 4000


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם רביב דרוקר, שהתייחס להתפתחויות בפרשת 4000, בהן המעצר אמש (א') של בכירים ומקורבים לראש הממשלה: "אם פילים היו מדברים הם היו אומרים שהם רוצים עור כמו של נתניהו"

החשודים בפרשת 4000 כמעט שלא התנגדו להארכת מעצרם וסנגוריהם מעריכים שהחוקרים מחזיקים בעדויות שוברות שוויון. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל זימון לחקירה. רביב דרוקר התייחס לצווי איסור הפרסום בפרשה: "החוק קובע שלחשודים ניתנת זכות של 48 שעות שבהן לא יצוינו שמותיהם בכלי התקשורת. זה מגוחך לחלוטין, כי השמות שלהם כבר הופצו ברשת. להערכתי הצו שניתן היה במטרה להפתיע את החשודים.

"הידיעה שניתנו לכאורה הטבות לבזק עבור סיקור אוהד של נתניהו ב'וואלה' אינה חדשה כלל. הדרך היחידה להסביר את הפיכת הידיעה לחקירה היא שלמשטרה הגיעה ראיית זהב שאנחנו לא יודעים מהי, והחוקרים מחכים להטיח אותה בחשודים ולהפתיע אותם. לא הגיוני בעיניי שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט הולך על חקירה כזו עם האשמות לפיהן ראש הממשלה חשוד בשוחד מבלי שישנה ראייה משמעותית כלשהי".

לדעת דרוקר לא מדויק לקרוא לפרשה אם כל הפרשות: "יש גורמי אכיפת חוק שמעט מתלהבים מהגילויים החדשים", אמר דרוקר. "אמנון אברמוביץ' טען שמדובר בפרשה החמורה ביותר נגד נתניהו. צריך לזכור שבשבוע שעבר הוחלט להמליץ על חשד לשוחד בשני תיקים נגד ראש הממשלה. אני חושב שמישהו כאן התבלבל".

על תגובתו של ראש הממשלה לפרשה אמר דרוקר: "האשמות בגין מתן וקבלת שוחד לא עושות טוב לפופולריות של אף ראש ממשלה. גרסת החשוד תמיד משכנעת לא מעט אנשים. אך אנו בוגרים של פרשת קצב ויודעים לאן זה יכול להתפתח. מדובר בטובת הונאה מאוד גדולה במידה שהובטח לנתניהו סיקור אוהד באתר 'וואלה'. יש ערך כלכלי לעובדה שהאתר מספר שתיים במדינת ישראל ייסקר את ראש הממשלה לטובה".

דרור רפאל התייחס לדבריו ואמר: "נטען שראש הממשלה נתן הטבות לאלוביץ' במיליוני דולרים עבור סיקור אוהד באתר 'וואלה'. זה נשמע קצת לא פרופורציונלי".

"זה מה שאנחנו יודעים לעת עתה", ענה לו דרוקר. "מבחינת נתניהו, מתן הטבות והקלות לבעלי חברה גדולה היא התנהלות שלא נוגדת את תפיסת עולמו. נתניהו מטיבו תופס את האנשים הללו כמניעים את הכלכלה ולכן מסייע להם. בחקירה הקודמת לא הצליחו להוכיח שנתניהו אכן נתן הטבות. כיום נשאלת השאלה כיצד החוקרים הגיעו לראש הממשלה".

"נתניהו הוא פייטר", נכנס לשיחה ספי עובדיה, "רואים עליו שהוא מוטרד - אך הוא אינו מוותר. הרבה אנשים היו מתפרקים כשיש נגדם שתי פרשות משטרה על שוחד ועוד פרשה נוספת שנקראת 'אם כל הפרשות'".

"אכן כך. אם פילים היו מדברים הם היו אומרים שהם רוצים עור כמו של נתניהו, הסכים דרוקר. "אני לא יודע מאיזה חומרים מייצרים כאן ראשי ממשלה, אך ראינו בעבר את אריאל שרון מתפקד כשבנו נכנס לכלא, ראינו את אולמרט מתפקד תוך כדי האשמות חמורות שהציגו אותו כאחרון המושחתים. אני לא מכיר בן אנוש שיכול להתמודד עם זה. כל חבריו של נתניהו בחיוג המהיר בנייד נמצאים כעת בחקירה, חוץ מאשתו".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

19/02/2018
הישארו מעודכנים

רביב דרוקר
רביב דרוקר  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)