ניסים משעל

"יש פה חיסולי חשבונות פנימיים"

פרופ' איתן גלבוע על מאבקי הכוחות מאחורי הורדת הסיווג הביטחוני של ג'ארד קושנר


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם פרופסור איתן גלבוע שהתייחס למאבקי הכוחות בהחלטה להוריד את הסיווג הביטחוני של ג'ארד קושנר

מדוע הורד דירוג הסיווג הביטחוני של ג'ארד קושנר, היועץ המיוחד וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ? פרופסור איתן גלבוע, מומחה לארצות הברית, הסביר: "עד כה לקושנר היה את הדירוג הביטחוני הגבוה ביותר בארצות הברית באופן זמני. מדובר אנשים שיש ברשותם אפשרות להיחשף למידע הסודי ביותר. שני גנרלים בבית הלבן לא אוהבים את עבודתו ואת יחסי החוץ שלו שגילו כי קושנר מנהל מגעים עם מנהיגים ופקידים בכירים בכמה מדינות מבלי לדווח על כך וניצלו את הסיווג הזמני שלו על מנת שיוכלו לפגוע במעמדו. זה מה שקורה לאנשים ללא ניסיון בכהונה הציבורית שלא ראו מעולם מסמך סודי. כאשר ישנם חילוקי דעות בבית הלבן טראמפ לא יכול לעשות דבר בנושא. מי שקובע את הסיווג הביטחוני בארצות הברית הם ה-FBI ואנחנו יודעים את היחסים של נשיא ארצות הברית עמם".

עוד הוסיף: "בפועל קושנר לא יוכל עוד להיחשף לדיווח המודיעיני היומי, לא יוכל לקרוא דוחות מודיעיניים ולהיות נוכח בתדרוכים. זה יפגע בצורה משמעותית בתפקודו. אדם כמוהו שמעורב בנושא המשא ומתן הישראלי-פלסטיני ועוסק ביחסים בינלאומיים מאוד רגישים אינו יכול לתפקד כראוי ללא המידע הזה בייחוד בתקופה בה הנשיא עומד להכריז על הדיל האולטימטיבי".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

28/02/2018
הישארו מעודכנים

ג'ארד קושנר
ג'ארד קושנר  |  (צילום: שלומי כהן, פלאש 90)