רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ענת דוידוב בבוקר

"אין כמעט נשים סביב השולחן איפה שנקבע ה'תכל'ס'"

העיתונאי תומר אביטל קורא לנשים לקחת חלק יותר פעיל במערכת הפוליטית


ענת דוידוב שוחחה עם העיתונאי תומר אביטל שקרא לנשים לקחת חלק יותר פעיל במערכת הפוליטית: "במקומות בהם היו שחיתויות היו מעט נשים"

בעקבות מאמר שכתב, ענת דוידוב שוחחה עם העיתונאי ומייסד מיזם 100 שנים של שקיפות, תומר אביטל על קריאתו לנשים להיות פעילות יותר ממערכות הפוליטיות והציבוריות: "מספר הנשים בשלטון המקומי הוא עלוב בעוד שמספר השחיתות גבוה עד מאוד. בדקתי לעומק את הדו"ח שפרסמה עמותת 'כן' שמצאה שב-98 יישובים אין כלל נשים ברשויות המקומיות, זה כמעט חצי מכמות היישובים במדינת ישראל. אין כמעט נשים סביב השולחן איפה שנקבע 'התכלס'. בחנתי ישובים בהם קרו מקרים רבים של שחיתויות ומצאתי שברוב המקרים לא היו נשים מסביב לשולחן. חיברתי בין הנשיים, אולי יש קשר בין כמות הנשים לכמות השחיתויות. בכנסת ישנם פחות מרבע חברות כנסת וכולן לא הואשמו בפלילים עד כה".

ענת דוידוב התייחסה לדבריו: "אם נשים היו מנהיגות אולי העולם היה מתנהל אחרת, אולי היו פחות מלחמות אגו". תומר אביטל הוסיף: "לפי מחקרים שקראתי, נשים בחברות ציבוריות מובילות לביצועים טובים יותר, רואים זאת בכלכלה ובבנקים בצורה מובהקת. כשיש יותר נשים בדירקטוריון הן מובילות לביצועים ואני משוכנע שזה יקרה גם בפוליטיקה. בישראל ישנם 40 מנכ"לים ורק 7,000 מנכ"ליות וזה חבל מאוד. כדי שנשים יוכלו לרוץ לשלטון הן זקוקות לקבלות והצלחות ביצועיות. כשנשים נמצאות תפקיד פחות מרשים הם גם זוכות לפחות הצלחות מרשימות שמאפשרות להן להגיע לתפקידים ציבוריים. הייצוג של הנשים הוא עלוב ומוביל אותנו לנורמות פסולות ולחוסר שוויון. אני פונה לנשים לא לפחד וללכת להתמודד, לכו לקבל את הכלים ורוצו לכנסת יש לכן המון מה להציע והמון מה להרוויח".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

05/03/2018
הישארו מעודכנים

תומר אביטל
תומר אביטל  |  (צילום עצמי)