איריס קול

"חי רק את ההווה, העתיד זה בשביל פראיירים"

יובל בנאי חוגג את יציאת האלבום העשירי של להקת משינה


יובל בנאי חוגג את יציאת האלבום העשירי של להקת משינה ומספר אחרי שנים ארוכות של שתיקה" על העבודה המשותפת עם חברי הלהקה: "מה שהצעירים בנו ברשתות החברתיות כדי שיסתכלו עליהם דווקא משחק לטובתנו"

לאחר שנים ארוכות של שתיקה, להקת משינה משחררת לאוויר העולם אלבום חדש בשם 'המתים, שרים הולכים'. הסולן הנצחי יובל בנאי דיבר על העבודה המשותפת עם חברי הלהקה, על החיבור למדיה והאהבה הבלתי פוסקת למוזיקה: "באנגלית השם של האלבום נשמע טוב יותר. מוזיקה היא הצורך הבסיסי שלי, להקות ותיקות כמו משינה חיים מההופעות ולא מהאלבומים כיום ולרוב עוסקים בנוסטלגיה מאשר ביצירה החדשה. האלבום החדש שלנו הוא הפתעה מאוד גדולה עבורנו כששלושה-ארבעה שירים מתוכו כבר נכנסו להופעה שלנו, זה המון מבחינתנו. אנחנו בהלם שאנשים מבקשים לשמוע שירים מהאלבום החדש ומאמצים אותו אליו.

"המוזיקה שאנחנו עושים אינה פופולארית ברדיו", הוסיף: "היא פופולארית יותר בהופעות בניו מדיה. למדנו להשתמש ברשתות החברתיות שהפכו להיות מקום מרכזי עבורנו לשיח עם הקהל. אמנם שיר אחד מהאלבום החדש הושמע ברדיו ונכנס לפלייליסטים אך אני מבין את הרצון של העורכים המוזיקליים להשמיע מוזיקה אחרת. אני שומע מהי המוזיקה הפופולארית כיום ולא מפריע לי לא להיות שם".

על המהפכה הדיגיטלית סיפר: "אני לא מסתכל אחורה בזעם ולא מתרפק על העבר. אני אוהב את השינויים והדברים החדשים ומאוד זורם עם מה שקיים היום ומקבל זאת בשמחה. זה מרתק אותי כי זאת המציאות. העבר והעתיד נפגשים והופכים להווה. אני חי את ההווה, העתיד הוא לפראיירים. אני יכול ליזום תוכנית אך היא יכולה להשתנות כל הזמן ואני מנצל את הזמן לטובתי. עבור מוזיקאים כמוני השינוי הטכנולוגי דווקא מאפשר לנו להיחשף לקהל גדול יותר של מאזינים. מה שהצעירים בנו כדי שיסתכלו עליהם דווקא משחק לטובתנו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/04/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יובל בנאי
יובל בנאי  |  צילום: רון קדמי
Paris