103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"יורם הלוי מבין עניין - הוא לא צריך להצטדק"

הטוען לכתר של אלשיך פגש את רה"מ? • ניצב בדימוס בורובסקי: "אז מה? מנסים לפגוע בו"


ניצב (בדימוס) יעקב בורובסקי הגיב בתוכניתה של אילה חסון ברדיו 103fm לטענות נגד ניצב יורם הלוי: "רואים בו אדם עם סיכויים גבוהים להתמנות לתפקיד ולכן מנסים לפגוע בו".

על פי ההערכות, כהונתו של המפכ"ל, רנ"צ רוני אלשיך, לא תוארך ובימים אלו המשרד לביטחון הפנים עוסק בחיפושים אחר מועמד חדש. כתב הפלילים של 'ידיעות אחרונות' ואתר ynet, אלי סניור, פירט: "לאור מערכת היחסים עם המפכ"ל הנוכחי אנחנו מעריכים שהשר לביטחון פנים לא יאריך את כהונתו של אלשיך והוא עתיד לסיים את תפקידו בדצמבר הקרוב. במידה ויוחלט שלא להאריך את כהונתו, בספטמבר כבר נדע מי עתיד להחליפו. מה שאנחנו רואים עכשיו זה רק הפרומו, החגיגה הגדולה תהיה בספטמבר.

"יורם הלוי הוא קצין דעתן ששייך לדור הקודם של המשטרה לפני מינויו של אלשיך. גם אם המפכ"ל לא שמע על הכוונות הפוליטיות שלו אז הסביבה שלו בוודאי שמעה. הלוי טוען בתוקף שאין כל שחר לפרסומים שהוא קיים כל קשר, מלבד קשר מקצועי, עם ראש הממשלה ורעייתו. מצד שני מסביבת המפכ"ל מצביעים שהוא כן קשור לפוליטיקאים מסוימים".

אילה חסון התייחס לדבריו: "אלו טענות שלא יכולות להישאר עמומות וצריכות להיות מאוגדות בעובדות. הטענה הזו לא יכולה להישאר בגדר רכילות, אם הלוי פעל באופן פסול מבחינה פוליטית הוא לא ראוי".

"לעת עתה אין עובדה שכזו", הסביר אלי סניור: "כבר היו בעבר מקרים בהם המשטרה הפיצה שמועות ואז התרחש אירוע אחר שגרם לנו לשכוח מהן. כולנו הזדעזענו מהפרסום של המפכ"ל ב'עובדה' כשטען שהיו חוקרים פרטיים שעקבו אחר אנשי המשטרה אך נכון לעכשיו לא ראינו חוקרים פרטיים שנשלפו בפרשות 1000, 2000, 3000 ו-4000". עוד ציין: "השר לביטחון פנים רוצה בעיקר שקט למספר חודשים אך בסופו של דבר הוא לא יוכל להתחמק מהעיסוק במינוי. כפי שאני מכיר את המערכת היחסים, לא יהיה מופרך לומר שהשר יחפש מועמד אחר לתפקיד".

לשיחה הצטרף ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, שכיהן כיועץ בכיר במשרד מבקר המדינה, אשר התייחס לסוגיה: "עד היום האריכו את הכהונה רק לשני מפכ"לים וגם אז הוארכה היא הוארכה לפחות משנה וחשוב לציין שמי שהיה סגן המפכ"ל מעולם לא מונה למפכ"ל. מפכ"ל מכהן לא צריך לעסוק במי שמחליף אותו גם אם הוא רוצה להמשיך לעוד קדנציה. תפקידו לפקד על השורות ולבדוק שהמערכת עובדת בצורה תקינה ומסודרת. רוני אלשיך הוא אדם ערכי ולהערכתי הוא לא יכפה את עצמו על המערכת. אם מתקיימת מערכת של חוסר אמון בינו לבין הממונים עליו מדוע שהוא ימשיך לשנה נוספת?

"שמעתי שהעיתונאי עמית סגל מ'חברת החדשות' צייץ בטוויטר ששישה עיתונאים תודרכו על ידי מקורבי המפכ"ל על מערכת היחסים בינו לבין יורם הלוי. אם זה נכון זו שגיאה קיצונית". עוד הבהיר: "נניח שיורם הלוי נפגש עם ראש הממשלה ורעייתו ויחד הם דנו על מחוז ירושלים, אז מה? אין בכך שום פסול. כבר ניסו בעבר לפגוע ביורם הלוי, הוא אדם שעשה ארבעה תפקידים ונהג נכון כשסירב להיות סגן המפכ"ל. הוא איש עם ניסיון שמבין עניין ואינני חושב שקצין בכיר כמותו צריך להצטדק ולעסוק בסוגיה אם הוא נפגש עם ראש הממשלה ורעייתו במרחק כזה או אחר".

על הניסיונות להכתים את שמו של ניצב יורם הלוי סיכם בורובסקי: "ברגע שהמשטרה מסיימת את תפקידה החומר מועבר לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה. הניסיונות לעשות חיבור הן של מתחרים לתפקיד המפכ"ל שרואים בו אדם עם סיכויים גבוהים להתמנות ולכן מנסים לפגוע בו".

עריכה: איתמר זיגלמן

21/05/2018
הישארו מעודכנים

ניצב יורם הלוי
ניצב יורם הלוי  |  צילום: פייסבוק משטרת ישראל/ויקיפדיה