ינון מגל ובן כספית

חבר צוות של הדר גולדין: "נילחם עד ש'ישובו בנים'"

עתיד להשיב את עיטור המלחמה כמחאה • ינון: "הלחצים האלה מחלישים את העמדה הישראלית"


אור כהן, חבר בצוות של הדר גולדין, דן עם ענת דוידוב וינון מגל בשאלה אם החרפת המאבק למען הדר ואורון עשויה לפגוע במאמצים להחזיר את השבויים הביתה: "יש ללחוץ על החמאס בכל האמצעים הקיימים כדי להשיב את הבנים".

חבריהם של אורון שאול והדר גולדין הודיעו כי יחריפו את המאבק להשבתם, ובהפגנה מול בית ראש הממשלה הודיעו כי הם מתכוונים להשיב את אותות המלחמה שקיבלו במבצע צוק איתן. אור כהן, חבר צוות של הדר גולדין, סיפר על ההחלטה: "שירתתי עם הדר בצוות, גדלנו ביחד בו ופיקדנו על טירונים. הרבה מהצוות שלנו, בנוסף ללוחמים נוספים החליטו להחזיר את האותות שקיבלו על השתתפותם בצוק איתן עד שהמבצע יסתיים במלואו. מבחינתנו המבצע לא הסתיים עד שאורון שאול והדר גולדין יחזרו לביתם. הם לחמו בשם ראש הממשלה ובשמנו ולכן האותות הללו לא שווים עבורנו עד שהם ישובו".

ינון מגל: "למזלנו מזמן לא חווינו מלחמה אמיתית וקצת שכחנו מה זה להיות מדינה שסביבה יש אויבים רוצים להשמיד אותה. היה כאן מבצע עם שני חללים שישראל מעוניינת להשיב אותם הביתה אך כל קמפיין כזה רק מחליש את העמידה של ישראל מול חמאס במשא ומתן להשבתם. אם אתה היית אחד מראשי חמאס מה היית מבין ממחאה שכזו? שישראל לחוצה יותר או פחות ליצור עסקה? לא נעים לומר כי עוסקים כאן במשפחות שכולות וזה מאבק לגיטימי אבל בסופו של דבר כמתבונן מהצד אני מסיק שהלחצים הללו מחלישים את עמדתה של מדינת ישראל".

אור ענה לו: "אנחנו לא קוראים לשחרור מחבלים אלא להפעיל לחץ על החמאס ולהתנות את שיקום הרצועה המתקרב בהחזרת האזרחים והחיילים שנמצאים ברצועת עזה. זהו מאבק ערכי, אנחנו רוצים שכל חייל ששומר עלינו יידע שכשהוא מתגייס לצבא הגנה לישראל אנחנו נשמור עליו ונהיה ערבים לו גם אם הוא חי או מת. מדינת ישראל צריכה לעמוד על ערכיה שהם רעות, אחוות לוחמים וחתירה לשלום. כנראה שיש פער בין הדברים שנאמרים לדברים שנעשים בשטח. אנחנו קוראים לראש הממשלה ולשרי הקבינט להחליט שלא להחזיר מחבלים ובעד ללחוץ על החמאס בכל האמצעים הקיימים כדי להשיב את הבנים הביתה. הדבר הזה צריך להיגמר".

אור סיים את השיחה עם ציטוט מתוך דבריה של חנה סנש: 'שתי דרכים עומדות לפני, לחפש את אושרי הפרטי ולהעלים עין מהשגיאות סביבי או להשקיע כוחות במלחמה הורסת וקשה על דברים שאני מאמינה בהם'. אלו הדברים שאנחנו עושים, לשם אנחנו חותרים ולשם אנחנו נגיע עד שישובו בנים לגבולם".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
08/07/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הדר גולדין
הדר גולדין  |  צילום: פלאש 90
Paris