רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ברהנו טגניה וגלעד שלמור

"אף אחד לא האמין שזה מה שיקרה ביניהם"

נועם ג'יבלי, אחיינה של אופירה חיים ז"ל, על הודאתו של הגרוש ברצח


בעלה לשעבר של אופירה חיים ז"ל שהובאה למנוחות היום (ד'), הודה ברצח גרושתו ושיחזר את הרצח לאוזני השוטרים. נועם ג'יבלי, אחיינה של אופירה, שוחח עם ברהנו טגניה וטל פיקרביץ' ב־103fm.

"אנחנו עדיין לא מעכלים את זה. ההפתעה הזו עדיין נמשכת. זה סיפור שהתחיל עם תקווה מאוד גדולה והסתיים לצערי, על פי החשדות, בצורה הכי עצובה שיש. אני באיזהשהו מקום עדיין לא רוצה להאמין אבל כנראה שאין הרבה ברירות".

היה איזה רקע של סכסוך בין אופירה לגרוש שלה?
"לא. מדובר בזוג שלא ביחד כבר כמעט 20 שנה. בכל גירושים יש מחלוקות כאלה ואחרות. אף אחד לא האמין שזה מה שיקרה בסופו של דבר ביניהם. לא היה שום רקע שיכל לגרום לנו לחשוד, לא שמנו את האצבע מההתחלה שאולי זה אכן יהיה הוא".

היה קשר יומיומי ביניהם?
"היה קשר בעיקר בגלל הבנות. לא קשר אלים או לא נורמטיבי בין בני זוג גרושים".

במשטרה חושדים שקרובת המשפחה שעדיין עצורה, שזהותה אסורה בפרסום, ידעה או שיתפה פעולה עם החשוד ברצח. היא כמובן גם קרובת משפחה שלך. איך אתם מקבלים את זה?
"זה משהו שעוד יותר לא מתעכל. זה ממש נראה כמו איזו סדרה הוליוודית של תסריטאי מאוד טוב, שכל מידע שדלף אלינו הוא בדיוק בסוף של פרק עם כיתוב 'המשך יבוא'. כל סוף כזה של פרק נתן לנו שוק חדש. המשפחה יושבת שבעה והיא בהלם".

גם השכנים לא מאמינים, לא עליו ובטח שלא עליה.
"גם אני לא. על שניהם. היא יושבת איתנו די הרבה. קשה".

בהמשך השיחה אמר טגניה כי חוקרי משטרת ישראל מאמינים שהגרוש בעצם מגן על אותה חשודה, למרות ההודאה שלו ברצח ושיחזור המעשה והקבורה שלה בחצר ביתה, עוד ביום הראשון להיעלמותה.

יקותיאל (מייק) בן יעקב, מפקד יחידת הכלבנים בישראל, שסייעה בתהליך החיפושים אחרי אופירה ז"ל, התייחס אף הוא למקרה, ונשאל על ידי נועם "האם מדובר בכישלון משטרתי או באינטרס לגלות מידע נוסף לפני איתור הגופה?" בן יעקב השיב: "קשה לי להאמין. כבוד המת הוא מעל זה, לא היו דוחים את חילוץ הגופה כדי להמשיך בחקירה סמויה".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
11/07/2018

הקבר של אופירה חיים שהובאה למנוחות היום
הקבר של אופירה חיים שהובאה למנוחות היום  |  צילום: פלאש90